Згадки про мене в матеріалах Кіровоградських інтернет-видань у 2015 році

«Асоціація Політичних Наук» запрошує кіровоградських депутатів на конструктивну розмову

Кіровоградська обласна організація «Асоціація Політичних Наук» закликає новообраних депутатів місцевих рад на перших засіданнях ухвалити нові регламенти та положення, що регламентують діяльність органів місцевого самоврядування, що враховують усі останні зміни в законодавстві. Це необхідно зробити, щоб не порушувати діючих законів і не давати приводів для оскарження рішень рад за формальними підставами та не підставляти чиновників під адміністративну та кримінальну відповідальність.

Для того, щоб спростити депутатам це завдання, Український незалежний центр політичних досліджень та Інститут Політичної Освіти у рамках партнерства «Ефективна рада» підготували необхідні для новообраних місцевих рад типові документи.

Розробляючи проекти рішень, експерти поставили собі за мету допомогти міським головами, депутатському корпусу та службовцям місцевого самоврядування ефективно налагодити роботу місцевих рад.

«Ми прагнемо зробити діяльність місцевих рад Кіровоградщини ефективною. Ми чітко усвідомлюємо масштаби та можливості нашої спільної відповідальності за реформи в Україні, яку 25 жовтня 2015 року поклали громадяни на місцеві представницькі органи. Ми переконані, що запровадження принципів ефективного врядування на практиці повинні бути реалізовані у базових документах ради», – зазначив голова АПН Дмитро Сінченко.

ВКонтакте заблокувало сайт кіровоградського блогера

За офіційним запитом соціальної мережі «ВКонтакте» понад тиждень було заблоковано роботу особистого сайту кіровоградського блогера і публіциста Дмитра Сінченка. Про це Златополю стало відомо з власних джерел.

 
Після тривалого листування з командою підтримки платформи Jimdo та з мережею ВКонтакте, сайт вдалось розблокувати. Як пояснили у адміністрації мережі ВКонтакте, сайт було заблоковано через скаргу на статтю «Війна символів. Путін хоче взяти реванш в центрі України?», посилання на яку було розміщено в соціальній мережі.
У згаданій статті йшла мова про проблему перейменування міста Кіровограда, зокрема – критична оцінка можливого повернення імперської назви Єлисаветград.
«Мій сайт http://sin4enko.jimdo.com/ понад тиждень був заблокований за офіційним запитом мережі ВКонтакте через мої матеріали про українсько-російську війну, зокрема, про її інформаційну складову... Сьогодні його нарешті розблоковано. Можна продовжувати роботу», - прокоментував ситуацію Дмитро Сінченко.

Яку нову назву для області пропонують райони Кіровоградщини?

Сьогодні у Кіровограді відбулись громадські слухання з питання перейменування Кіровоградської області. Слухання мали дорадчий характер. Пропозиції, озвучені на слуханнях будуть передані до Кіровоградської ОДА для подальшого передання до Верховної Ради. 

Олександр Чорний, в.о. завкафедри історії Укрвїни КДПУ їм. В. Винниченка висловився у підтримку назви для обласного центру Єлисаветград і відповідно назви області - Єлисаветградська. 

Євген Бахмач, підприємець, висловився за присвоєння місту назви Єлисаветград і відповідно області Єлисаветградська. Обгрунтовуючи свою позицію, місцевий бізнесмен зазначив, що ця назва походить від імені Святої Єлисавети. 

Станіслав Пересипко, пенсіонер, зазначив, що назва області має бути похідна від назви обласного центру. Проте у назві обласного центру варто врахувати політичні, культурні, історичні аспекти. Пересипко зазначив, що в умовах війни в країні, назва області і міста має консолідувати громадян. З усіх назв він запропонував - Козацька, оскільки за часів Запорізької Січі на теренах теперішньої Кіровоградщини розміщувались поселення козаків. У своїх пропозиціях доповідач керувався науковими працями покійного історика Сергія Шевченка. 

Віктор Почерняєв, командир 40-го батальйону попросив дозволу доповідати російською, адже нею "звик думати". Він зазначив, що в аспекті перейменування варто віддати перевагу імені Святої Єлисавети. Також він зазначив, що ця назва має православне, культурне значення. "Щоб у нашому місті було Боже благословення, треба назвати місто Єлисаветрад". 

Ірина Макусінська, викладач історії з Новгородки повідомила, що у підготовці доповіді використовувала праці істориків Сергія Шевченка і Володимира В'ятровича. Вона наголосила, що Кіровоградщина носить витоки з часів козацтва і запропонувала назву Златопільська. 

Геннадій Орєшков, громадський активіст, наголосив, що сьогодні громаду розділяють "ляльководи, які проплачують різні назви для області. Він запропонував назвати область Центральною, а обласний центр - Благомир. Ця назва, на переконання доповідача, несе позитивне смислове навантаження.

Олександр Рушковський, радник голови Олександрійської РДА з питань АТО, учасник бойових дій на Сході країни наголосив, що Центральноукраїнська - це найбільш ідеальна назва, адже акцентує на розміщенні області на мапі України. Проте назви, які повертають місто до часів імперського минулого, на кшталт Єлисаветграда, на його думку, у час війни є недоцільною.

Максим Запорожець, громадський активіст, звернувся до присутніх з доповіддю, у якій наголосив, що земляна фортеця була названа іменем імператриці Єлизавети, як маркер належності і політичного превалювання російського імперіалізму.  І запропонував назвати область Центральноукраїнською. 

Олександ Леськів, член Кіровошрадської спілки ветеранів Афганістану безапеляційно заявив, що підтримує назву Єлисаветград для міста і області відповідно.

Віталій Єгоров, голова клубу ультрасів ФК "Зірка", учасник АТО, закликав присутніх поважати один одного під час доповідей і запропонував підтримати назву Єлисаветград для області і міста.

Єпископ Боголєп, представник УПЦ МП, представник обласної і Олександрійської громадської ради виступив у підтримку Єлисаветграда. 

Олександр Ратушняк, кандидат педагогічних наук, наголосив, що сьогодні варто обговорити саме назву області, а не обласного центру. Він нагадав, що Кіровоградська міська рада передала на розгляд Верховної Ради 7 варіантів назв нової назви для міста. Також він наголосив, що на вищому загальнодержавному рівні низка громадських діячів, міністрів, політиків і Патріарх УПЦ КП Філарет висловились у підтримку української назви для міста і області. Він запропонував назви для області - Інгульська або Центральноукраїнська. 

Професор Світлана Ковтюх запропонувала назву для області Інгульська, адже на її переконання, вона відповідає історичним, націотворчим принципам. Науковець повідомила, що провідні українські ономасти пропонують Кіровограду назву Інгульськ, а області - відповідно Інгульська. Науковець наголосила, що імперські управителі давали свої імена для поселень, аби місцеве населення ідентифікувало себе як новороське чи російське. 

Юрій Митрофаненко, науковець, кандидат історичних наук наголосив, що топонімічні назви мають пропонувати науковці, філологи, а не власники заводів. Він запропонував назву Центральноукраїнська, як найбільш вдалу для області. Він також прокоментував позицію деяких учасників АТО, які підтримуют назву Єлисаветград. "Учасник АТО, який воював на Сході розповідав мені, що полонені військовослужбовці з РФ наголошували що воюють в Україні за "Єлисаветград" і "Катеринослав". 

Андрій Домаранський, кандидат географвчних наук наголосив, що назви регіонів мають вказувати, де ці регіони знаходяться на тілі країни. Науковець зазначив, що сьогодні Кіровоград абсолютно випадає з інформаційного поля України. "Ми хочемо, аби про нас знали. Назва має точно локалізувати місцезнаходження географічного об'єкт. Сьогодні в Україні часто зустрічаються думки, що люди навіть не орієнтуються де Кіровоград знаходится на карті". Науковець підтримав назву для області Центральноукраїнська. 

Світлана Філіпова, голова Громадської ради міста Знам'янки наголосила, що назва області має бути похідною від назви обласного центру і висловила думку громади Знам'янки - підтримати назву Інгульськ і відповідно - Інгульська область. Проте готові підтримати українську назву.

Дмитро Сінченко, політолог поділився своїм баченням у перейменуванні області. Сінченко апелює до того, що на гербі області зображено скіфського орла. Аби ідентифікувати область на мапі України, варто назвати Скіфська.

Науковець Юрій Матівос закликав припинити чвари. Він нагадав, що в Україні є дві області, які мають назви обласних центрів відмінні від назв областей. А тому варіант, що область заатиметься Уентральноукраїнська, а обласний центр по-іншому, цілком допустимий. Також науковець наголосив, що історики, які підтримують назву Єлисаветград, у своїх дослідженнях керуються літературою ще позаминулого століття чи "партійною" літературою. І порадив звернутись до більш якісних, новіших і незаангажованих джерел. 

Віктор Остащук, представник Кіровоградської ветеранської спілки ветеранів Афганістану зазначив, що йому соромно, що сьогодні розглядається імперська назва. Адже сьогодні, у час гібридної війни, проімперські назви дуже небезпечні і підтримав українську назву. 

Тарас Чухліб, доктор історичних наук наголосив, що сьогодні, обираючи нові назви, кіровограці беруть на себе відповідальність за території, на яких жили цілі покоління. Науковець ознайомив присутніх з історичними картами, на яких зображено території нинішньої Кіровоградщини. Він наголосив, що з часів Гетьманства, на території області було масове роззаселення козаків. Науковець запропонував назву для обласного центру - Івано-Мазепинськ, адже саме цей гетьман відіграв важливу роль у розселенні козаків на теренах сучасної Кіровоградщини. Для області фахівець запропонував назву Інгульська, або Задніпровська. 

Олена Белінська, член Громадської Ради Новомиргорода, журналіст, депутат повідомила, що доносить думку громадських активістів, учасників АТО, мешканців міста. За її словами, громада не підтримує назву Єлисаветградська для області, адже ця назва дуже розсварює громадян. У Новомиргороді підтримують назву для області - Центральноукраїнська. Олена Белінська підкреслила, що наша область є мініатюрним відтворенням України, тут є свій "Донбас", є свій "Крим", і назва Центральноукраїнська об'єднає суспільство. Разом з тим, громада міста підтримає будь-яку українську назву. 

Озвучені пропозиції будуть передані до Кіровоградської ОДА. 

Экзит -полы во втором туре ,видимо, проводиться не будут.

Первым об этом  сообщил руководитель "Ассоциации политических наук" Дмитрий Синченко, разослав официальное уведомление медиа -ресурсам. В свою очередь, руководитель штаба Андрея Райковича народный депутат Украины Константин Ярынич во время второй  медиа- сессии в день выборов  сообщил об отсутствии экзит-пола со стороны своего кандидата. По сообщениям общественных наблюдателей, никаких признаков проводимых опросов также не зафиксировано.То ли критика подействовала, то ли сэкономить решили.

На округах Стрижакова зафіксовано аномально високі показники та аномально низькі у його конкурентів

Про це повідомив голова Асоціації Політичних наук Дмитро Сінченко під час прес-конференції, присвяченій перебігу першого туру виборів. 
Під час виборів АПН проводила опитування громадян щодо їхніх політичних уподобань. За словами Дмитра Сінченка, на трьох округах № 7, 9 і 10 було зафіксовано високу підтримку Стрижакова. З невеликим відривом підтримку засвідчували Андрію Табалову. Але результати виборів показали аномально високі показники підтримки Стрижакова. У виборчому процесі такі випадки свідчать про фальсифікації.

Яких політиків у Кіровограді більше підтримують жінки

Опубліковано П'ятниця, 30 жовтня 2015, 12:02

 

Зрештою і явка жінок на цих виборах була вищою, аніж явка чоловіків, розповів Дмитро Сінченко, голова Асоціації Політичних Наук.

 

Згідно з даними екзит-полу, що проводився організацією в день виборів, майже однакова кількість чоловіків і жінок підтримали лідерів мерських перегонів Андрія Райковича та Андрія Табалова. Водночас більше половини жінок-виборців проголосували за Артема Стрижакова та Сергія Михальонка. Натомість у Віти Атаманчук та Рафаеля Санасаряна прихильників більше серед чоловіків, аніж серед жінок.

 

Жінки активно підтримували на цих виборах партії Батьківщина, Наш край, Опозиційний блок, Самопоміч, Свобода. Чоловіки ж обирають Радикальну партію Олега Ляшка та Укроп.

 

Нагадаємо, раніше політолог відзначив, що політичні вподобання кіровоградців залежать від мови спілкування.

Кировоградцам презентовали результаты экзит-пола

Ассоциация политических наук во главе с Дмитрием Синченко презентовала результаты проведенного в день выборов в Кировограде экзит-пола. Так, согласно озвученной информации, на выборах в кировоградский горсовет наибольший процент голосов получил БПП "Солидарность" с показателем - 21,8%, 15,1% - у "Батькивщины", 14% набрала политическая партия "Наш Край". Кроме того, в горсовет с более скромными показателями проходят "Оппозиционный блок", «Самопоміч» "Свобода" и "Укроп".

Относительно кандидатов на пост городского головы, то, по данным Ассоциации, во второй тур должны пройти Андрей Райкович с результатом 29,8% и Андрей Табалов с показателем в 28% голосов. Артем Стрижаков, получивший 22% голосов кировоградских избирателей, остается не у дел, сообщил Синченко.

Однако, отметил он, прослеживается значительное различие результатов экзит-полов и тех данных, которые озвучивают некоторые избирательные комиссии касательно результатов Табалова и Стрижакова. Это может свидетельствовать о подтасовке результатов голосования со стороны последнего.
Кроме того, исследовала Ассоциация и предпочтения горожан о возможных вариантах нового названия Кировограда. Так 27,6% кировоградцев выступили против переименования, 22,1% поддержали Елисаветград, 21,6% проголосовали за Ингульск и 19,9% за Златополь. Дмитрий Синченко подчеркнул: вопросы о переименовании города задавались всем опрошенным избирателям, а не только тем, кто принял участие в организованном горсоветом опросе.
 

Асоціація політичних наук презентувала результати проведеного в день виборів екзитполу

Сьогодні пообіді у приміщенні інформаційно-аналітичного центру "Перевесло" Асоціація політичних наук на чолі з Дмитром Сінченко презентували результати проведеного у день виборів в Кіровограді екзитполу, інформує кореспондент Златополя з місця події. 
Так, згідно озвученої інформації, на виборах до кіровоградської міської ради перемогу здобув Блок Петра Порошенка "Солідарність" з показником - 21,8%, крім того 15,1% - у "Батьківщини", 14% набрала політична партія "Наш Край". Проходить до ради також "Опозиційний блок", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Свобода" та "Укроп". 
Щодо кандидатів на пост міського голови, то за даними Асоціації політичних наук, до другого туру мають пройти Андрій Райкович з результатом 29,8% та Андрій Табалов з показником у 28% прихильників. Артем Стрижаков отримав голоси 22% кіровоградських виборців.
"Досить аномальним є різка відмінність показників проведених екзитполів та декларованих дільничними комісіями показниками підтримки Андрія Табалова та Артема Стрижакова. Це, на нашу думку, можна розцінювати як спроби підтасовки волевиявлення кіровоградців котрі ведуться одним з штабів кандидатів", - прокоментував ситуацію Дмитро Сінченко.
Окрім того дослідила Асоціація й вподобання городян, щодо можливих варіантів нової назви Кіровограда. Так 27,6% кіровоградців виступили проти прейменування, 22,1% підтримали Єлисаветград, 21,6% проголосували за Інгульськ та 19,9% за Златопіль. Дмитро Сінченко підкреслив - питання, щодо перейменування міста задавались усім опитаним виборцям, а не лише тим, хто взяв участь в організованому міськрадою опитуванні.
Під час екзитполу Асоціацією політичних наук було опитано близько 4,5 тис. респондентів на 20 дільницях у 20 округах Кіровограда.

Опитування у Кіровограді сфальсифіковане – Асоціація політичних наук

(30.10.2015 - 12:22)

Асоціація політичних наук підозрює опитування про перейменування міста сфальсифікованим. Адже дані екзитполу, які оприлюднила сьогодні Асоціація політичних наук, категорично різняться від даних підрахункових комісій.

Про це повідомив Першій електронній газеті  голова Кіровоградської обласної організації Асоціації політичних наук Дмитро Сінченко.

За даними екзитполу, Єлисавеград підтримали 27,1%. Натомість комісія нарахувала 71,4%. Інгульськ обрали 21,6% респондентів. У бланках опитування міськради нарахувалось 8,8%.

Златопіль під час екзитполу підтримали 19,9% кіровоградців. А за даними міськради цю назву обрали всього 7,9%.

Більшість кіровоградців висловлювали свою категирочну позицію проти перейменування. На їхню думку, зараз є більш важливі речі, на які варто витрачати кошти. Тож незважаючи на закон, містяни проти перейменування.

Дмитро Сінченко наголосив, що екзит-пол проводився на виході з виборчих дільниць: “Ми не можемо стверджувати, що ці люди брали участь у міському опитуванні”.

Куратору опитування щодо перейменування Кіровограда вручили… презервативи

Рух «Антиреванш» вручив куратору опитування щодо перейменування Кіровограда, заступнику міського голови Сергію Колодяжному купку презервативів.


Вручення відбулось під час сьогоднішньої прес-конференції у міській раді, на якій посадовець мав оголосити підсумки опитування кіровоградців у день виборів.

 

Нагадаємо, прес-конференцію проігнорували кіровоградські медійники, які виявили у процесі опитування грубі порушення, на які не звертає увагу міська влада.

 

«Я від імені руху "Антиреванш" і всіх небайдужих кіровоградців вручив голові т.зв. комісії з перейменування той предмет, яким можуть залишитись в пам'яті громади міста всі, хто ініціював, організував і збирається визнати опитування про перейменування міста законним. Ми вимагаємо від депутатів міськради не брати до уваги результатів цього фейкового опитування, яке, на нашу думку, було фальсифіковане, а також вимагаємо від його ініціаторів відшкодувати до міського бюджету кошти, які були на нього витрачені», - прокоментував «Гречці» речник руху «Антиреванш» Дмитро Сінченко.

Кіровоградський блогер висипав на стіл заступнику міського голови презервативи (ФОТО)

Під час сьогоднішньої прес-конференції у Кіровоградській міській раді, на якій заступник міського голови Сергій Колодяжний мав оголосити підсумки опитування кіровоградців у день виборів, активіст руху «Антиреванш» Дмитро Сінченко вручив останньому резинові вироби. Про це Златополю повідомили самі активісти. 

Вручення відбулось у зв’язку з незгодою громадських активістів із проведенням та результатами «громадського опитування». 
Нагадаємо, прес-конференцію проігнорували кіровоградські медійники, які виявили у процесі опитування грубі порушення, на які не звертає увагу міська влада. 
 
 
«Від імені руху "Антиреванш" і всіх небайдужих кіровоградців я вручив голові цієї, з дозволу сказати, «комісії з перейменування» той предмет, яким можуть залишитись в пам'яті громади міста всі, хто ініціював, організував і збирається визнати опитування про перейменування міста законним. Ми вимагаємо від депутатів міськради не брати до уваги результатів цього фейкового опитування, яке, на нашу думку, було фальсифіковане, а також вимагаємо від його ініціаторів відшкодувати до міського бюджету кошти, які були на нього витрачені», - розповів «Златополю» представник руху «Антиреванш», відомий публіцист Дмитро Сінченко.

За Стрижакова на виборах мера Кіровограда голосували переважно пенсіонери

За кандидата на посаду міського голови Кіровограда Артема Стрижакова голосували переважно літні люди. Про це повідомив під час сьогоднішньої інформаційної сесії у Кіровоградському прес-клубі реформ повідомив голова ГО «Асоціація політичних наук» Дмитро Сінченко. Відповідні дані були отримані на основі проведеного АПН екзит-полу, під час якого респонденти також вказували свій вік. Сам Артем Стрижаков таку тенденцію пояснив тим, що, на його думку, молодь побоялася приходити на дільниці через СМС-повідомлення, які розсилалися в день голосування, що на дільницях начебто присутні представники військкомату, які звіряють дані молодих чоловіків. В той же час нардеп Костянтин Яриніч заявив, що молоді люди чогось не побоялися прийти й проголосувати за Андрія Райковича та БПП. А громадський діяч Олена Сінченко повідомила, що саме молодь становила основний електорат партії «УКРОП» та Радикальної партії на виборах у Кіровограді

Молодь не проголосувала за Стрижакова

Про це під час інформаційної сесії, присвяченої виборчому марафону, повідомив політолог, голова Асоціації політичних наук Дмитро Сінченко.

Він зазначив, що упродовж передвиборчого процесу Артем Стрижаков робив ставку на молодь. Проте за даними екзит-полу, молодь його так і не підтримала.

У свою чергу Стрижаков заявив, що молодь не з’явилась на вибори через масову розсилку смс-повідомлень з інформацією, що на виборчих дільницях потрібно провести звірку паспортних даних у представників військкомату.

Проте представники інших виборчих штабів заявили, що явка молоді була високою і що їхні виборчі вподобання були на боці таких політичних сил як «Радикальна партія Ляшка» та «УКРОПу».

У Кіровограді після закриття дільниць оголосять результати екзит-полу

Неділя, 25 жовтня 2015 15:37

О 20-00 оголосять результати екзит-полу, який проводила Асоціація політичних наук. Про це під час 3-ї інформаційної сесії в Кіровоградському прес-клубі повідомив голова Асоціації політичних наук Дмитро Сінченко.
 
Як повідомив Сінченко, опитування має на меті запобігти фальсифікаціям:
- Коли оголосять результати екзит-полу, реальні результати буде важче підтасувати тим, хто цього забажає.  - каже Сінченко. - Скоріш за все, о 13-00 завтра ми матимемо кінцеві результати екзит-полу.
АПН проводила опитування стосовно міського голови Кіровограда, перейменування міста,політичних вподобань до міської та обласної ради.

Кіровоградську соціологію оцінили на "фіктивність"

За період виборчої кампанії було оприлюднено чимало результатів різних соціологічних опитувань думки кіровоградців. Отримані рейтинги, часом, кардинально різнились між собою. Це досить сильно дезорієнтує і плутає виборців. Складається враження, що хтось намагається маніпулювати громадською думкою. 
КОО «Асоціація Політичних Наук» вирішила дослідити це питання і провела моніторинг усіх оприлюднених опитувань, а також оцінила організації, що їх оприлюднили, за 5-ма критеріями.
"Такі опитування проводило шість організації: Центрально-українська соціологічна лабораторія, ГО «Чесні вибори», Київський інститут публічної політики та консалтингу, Центр регіональних досліджень, Спілка молодих політологів,  дослідницька компанія «Актив-груп». Ми аналізували всі ці компанії за кількома параметрами: спроможність, досвід, професійність, системність роботи і репутацію соціологів», - розповів голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко під час своєї прес-конференції.
Критерії оцінки організацій, що займаються соцопитуваннями:
1. Організаційна  спроможність
2. Досвід
3. Репутація
4. Професійність 
5. Системність роботи
Центрально-українська соціологічна лабораторія працює в Кіровограді з 90-х років, вона має базу, власну сторінку на сайті КДПУ та людський ресурс. Однак лабораторія активізовує свою роботу у передвиборчий період. 
«Центрально-українська соціологічна лабораторія має погану репутацію і займається маніпулюванням даних. Наприклад, нещодавно в опитувальну анкету соцлабораторії були включені ті політичні сили, які не збиралися брати участь у виборах, а також наявні помилки в прізвищах кандидатів, що говорить про непрофесійність», - зазначив Дмитро Сінченко. 
Він додав, що такої ж помилки допустилася одеська компанія Центр регіональних досліджень. Вона включила в анкету політичні сили, які не приймають участь у виборах.
За словами Дмитра Сінченка, єдина інформація, яку вдалось знайти про Київський інститут публічної політики та консалтингу, це новина про те, що він був створений менше місяця тому. «Цікаво, що ця київська компанія відразу після створення зайнялася проведенням соціологічного дослідження про місцеві вибори саме в Кіровограді», - сказав політичний експерт. Жодної інформації не вдалося знайти про ГО «Чесні вибори». Тому вони отримали найнижчий відсоток у рейтингу довіри серед всіх соціологічних компаній. А очолила цей список - компанія «Актив-груп», яка має власний сайт та активно займається соціологічними опитуваннями.

У Кіровограді розповіли про "фіктивні" соціологічні компанії

У Кіровограді "Асоціація політичних наук" зробила моніторинг компаній, які займалися соціологічними опитування, щодо майбутніх результатів місцевих виборів. Про це розповів політолог Дмитро Сінченко на прес-конференції. 

"Такі опитування проводило шість організації: Центрально-українська соціологічна лабораторія, ГО «Чесні вибори», Київський інститут публічної політики та консалтингу, Центр регіональних досліджень, Спілка молодих політологів,  дослідницька компанія «Актив-груп». Ми аналізували всі ці компанії за кількома параметрами: спроможність, досвід, професійність, системність роботи і репутацію соціологів», - розповів Дмитро Сінченко.

За його словами, Центрально-українська соціологічна лабораторія працює в Кіровограді з 90-х років, вона має базу, власну сторінку на сайті КДПУ та людський ресурс. Однак лабораторія активізовує свою роботу у передвиборчий період. «Центрально-українська соціологічна лабораторія має погану репутацію і займається маніпулюванням даних. Наприклад, нещодавно в опитувальну анкету соцлабораторії були включені ті політичні сили, які не збиралися брати участь у виборах, а також наявні помилки в прізвищах кандидатів, що говорить про непрофесійність», - зазначив Дмитро Сінченко. І додав, що такої ж помилки допустилася одеська компанія Центр регіональних досліджень. Вона включила в анкету політичні сили, які не приймають участь у виборах.

За словами Дмитра Сінченка, єдина інформація, яку вдалось знайти про Київський інститут публічної політики та консалтингу, це новина про те, що він був створений менше місяця тому. «Цікаво, що ця київська компанія відразу після створення зайнялася проведенням соціологічного дослідження про місцеві вибори саме в Кіровограді», - сказав політолог. Жодної інформації не вдалося знайти про ГО «Чесні вибори». Тому вони отримали найнижчий відсоток у рейтингу довіри серед всіх соціологічних компаній. А очолила цей список - компанія «Актив-груп», яка має власний сайт та активно займається соціологічними опитуваннями.

Дмитро Сінченко також представив середньоарифметичні показники політичних партій та кандидатів на міського голову враховуючи опитування всіх компаній.

1.  БПП «Солідарність» - 15, 03%

2.  «Батьківщина» - 10,48%

3.  «Наш край» - 8, 48%

4.  «Самопоміч» - 7, 44% та «Опозиційний блок» - 7, 44%

5.  «Радикальна партія» - 5,95%

6.  «Народний контроль» - 4, 62%

7.  «Свобода» - 4,13%

8.  УКРОП – 3,88%

9.  «Рідне місто» - 3, 13,%

Не визначилося – 23,8 %.

Що ж до кандидатів на міського голову, то перше місце у рейтингу посідає Андрій Табалов (20,88%); друге – Андрій Райкович (17,87%), третє – Артем Стрижаков (17,63%). Всі інші кандидати мають показники довіри виборців від 5 до 1 відсотка.

Нейтральная социология или среднее арифметическое для Кировограда.

Можно по- разному относиться к социологии или политологии – как местной, так и столичной. Не секрет, что многие служащие разных агентств или лабораторий работают по заказам партий или кандидатов. Постоянно или временно. Явно или тайно. Однако, если некий эксперт-любитель занимается аналитикой сугубо для себя и хочет этим поделиться  – почему нет?

Не имея мысли особо рекламировать Дмитрия Синченко, его наиболее близкая ко дню выборов аналитика весьма специфична. Проанализировав работы нескольких «контор», касающиеся кировоградского политикума, он обнародовал свои результаты. По пяти критериям  –организационные возможности, репутация, опыт, профессионализм и систематичность работы –оценивались Центрально-Украинская социологическая лаборатория, ОО «Честные выборы», Киевский институт публичного консалтинга, Центр региональных исследований (Одесса), Союз молодых политологов и «ACTIVEGROUPE». В итоге наиболее качественно работающей оказалась последняя.

Суммируя рейтинги политических сил, поданные вышеуказанными структурами, среднеарифметический показатель выглядит следующим образом: Блок Петра Порошенко -15,36%; ВО «Батькивщина» -10,48%; «Наш край» -8,48%; «Самопомощь» и «Оппозиционный блок» - по 7,44%; Радикальная партия Ляшко -5,95%; «Народный Контроль» - 4,65%; ВО «Свобода» - 4,13%; «УкрОП» -3,88%; «Рідне місто» -3,13%.В тоже время порядка 23,8 процентов избирателей скрывают свои симпатии,публично «не определившись»,а 11 процентов решили не идти на выборы.

С кандидатами на должность городского головы особых сенсаций не случилось.Тем же средним арифметическим рейтинг Андрея Табалова определён в 20,88%;Андрея Райковича -17,87%;Артёма Стрижакова -17,63%; Андрея Максюты -4,5%; Владимира Пузакова -4,18%; Виты Атаманчук -3,97%;Рафаэля Санасаряна -3,94%; Сергея Михалёнка-3,26%; Андрея Лейбенко -3 %; Сергея Капитонова -1,83%; Василия Ращупко -1,3%.При этом 20,38 процентов пока не определились или не хотят называть своего избранника.

От себя замечу,что никаких подозрений на заказные или надутые показатели у меня нет –к каждому из кандидатов у рядовых избирателей есть претензии,более искушённые в перипетиях политики знают немного больше.Это касается и политических партий. Окончательную точку в рейтингах поставит рядовой избиратель –лишь бы избиркомы не ошиблись при подсчётах.

Максим Гуцалюк.

У Кіровограді не всі політичні сили готові боротися з корупцією?

Лише чотири кіровоградських обласних орагізацій партій підписали Меморандум про впровадження нового антикорупційного законодавства на рівні місцевих рад із регіональними представниками коаліції «Прозорі ради»: «Батьківщина», «Самопоміч», «Народний контроль», Радикальна партія Олега Ляшка. Про це розповів голова КОО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко під час сьогоднішньої прес-конференції. І додав, що два кандидати на посаду міського голови підписали цей меморандум лише від свого імені: представник партії «Наш край» Андрій Табалов та самовисуванець Андрій Максюта.

«Цей документ зобов’язує майбутніх депутатів міської та обласної ради, а також міського голову  у разі обрання боротися з корупцією, надавати доступ громадськості до інформації, забезпечувати вільний доступ на засідання міської та обласної ради, виконкому. А також забезпечувати оприлюднення всіх рішень та звітування  очільників міста і області», - наголосив Дмитро Сінченко.

Він зазначив, що відповідний меморандум підписується у 18 областях України.

Що ж до лідерів передвиборчих змагань за крісло міського голови, то Дмитро Сінченко наголосив, що він не проводив ніякого соціологічного дослідження. «За результатами опитування, яке є у вільній мережі, майже у всіх лідирує Андрій Табалов. І наразі є зрозумілим, що відбудеться другий тур виборів, але ніхто ще не знає, хто буде другим претендентом на крісло міського голови», - сказав політолог. 

Нагадаємо, коаліція «Прозорі ради» реалізовується в рамках п’ятирічного проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агенцією з міжнародного розвитку США (USAID) та виконується міжнародною організацією Pact, Inc. в Україні.

Лише чотири партії Кіровоградщини готові боротися з корупцією?

Лише 4 осередки політичних партій на Кіровоградщині підписали меморандум про впровадження нового антикорупційного законодавства на рівні місцевих рад. Боротися з корупцією в області готові «Батьківщина», «Самопоміч», «Громадський рух «Народний контроль» та «Радикальна партія Олега Ляшка». Також меморандум підтримали кандидати на посаду міського голови – самовисуванець Андрій Максюта, представники політсил Василь Ращупко та Андрій Табалов. Проте партії, які представляють останні кандидати, –  «Укроп» і «Наш край»  – проігнорували меморандум, підписання якого відбувалось у межах коаліції «Прозорі ради».

 

Дану інформацію сьогодні, 19 жовтня, під час прес-конференції озвучив голова КОО «Асоціація Політичних Наук», координатор кампанії “Прозорі ради” в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.

«Виходить так, що більшість партій на співпрацю не пішло. Кіровоградщина як і решта України потерпає від корупції, від бюрократії, від непрозорої роботи органів місцевої влади. Тому особисто мені дуже дивно, чому політики, які обіцяють боротися з корупцією, не хочуть поставити простого підпису під зобов’язанням боротися з цим на місцях, – коментує ситуацію Дмитро Сінченко. – На всеукраїнському рівні коаліцію підтримали «Самопоміч», «Укроп», «Сила людей», «Демократичний альянс» та «Громадський контроль». Тобто, ініціатива більш цікава для молодих політсил».

За словами Дмитра Сінченка, підписання меморандуму – гра на випередження, спроба налагодити стосунки з політичними силами до того, як вони потраплять до місцевих рад, залучитися їхньою підтримкою у подальшій боротьбі з корупцією у Кіровограді.

Члени коаліції вже навіть обрали механізми контролю, які планують залучати до нового кіровоградського міського та обласного депкорпусу, що буде обрано на місцевих виборах 25 жовтня. Це індивідуальна робота з депутатами (запити, контроль витрат, присутність на сесіях та робочих засіданнях) та акції прямої дії (мітинги, пікети, флешмоби). Одним словом, всі наявні у громадськості механізми впливу на обранців. Включаючи навіть відкликання депутатів.

Нагадаємо, коаліція «Прозорі ради» утворена в рамках проекту “Здійснення адвокасі кампанії з імплементації нового антикорупційного законодавства органами місцевого самоврядування”. Цей проект реалізовується в рамках п’ятирічного проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агенцією з міжнародного розвитку США (USAID) та виконується міжнародною організацією Pact, Inc. в Україні. Діє дана ініціатива у 18 областях України.

На Кіровоградщині лише чотири партії погодились вводити антикорупційні зміни на обласному рівні

У Кіровоградській області лише чотири політичні партії погодились підписати меморандум про антикорупційні зміни у нормативно-правових актах на обласному рівні.

Це "Батьківщина", "Самопоміч", " Народний контроль" та "Радикальна партія Олега Ляшка".

 

Окремо від партій підписали меморандум кандидати на пост мера Андрій Табалов та Василь Ращупко.

 

Про це повідомив на прес-конференції представник Асоціації політичних наук Дмитро Сінченко.

 

Основна ціль меморандуму, наперед, до виборів, виявити зацікавленість чи незацікавленість політсил в імплементації чинних норм антикорупційного законодавства шляхом внесення змін до регламентів рад різних рівнів та виконкомів, положень про депутатські комісії.

 

Такі зміни мали б зробити сесії рад та засідання виконкомів відкритими для громадян, зафіксувати чіткий порядок оприлюднення проектів рішень та рішень рад і виконкомів, визначити доступний механізм ініціювання громадських слухань, а також торкнутись інших питань прозорості влади та гендерної рівності.

 

Варто відзначити, що решта політичних сил прямо не відмовились підписувати меморандум, а швидше ігнорували запрошення до підписання.

 

Проте у активістів виникають вагання, чи всі ті, хто таки підписав меморандум, прийшовши до влади планують його дотримуватись, адже дехто не взяв навіть власного примірника документу.

 

У разі, якщо підписанти таки забудуть про ті обіцянки, під якими підписались, активісти планують вести з ними індивідуальну роботу, а якщо і це не допоможе – тиснути мітингами і пікетами.

На Кіровоградщині 4 партії скоординувались задля боротьби з корупцією

Партії ВО «Батьківщина, Об’єднання «Самопоміч», ГР «Народний контроль» та Радикальна партія Олега Ляшка публічно пообіцяли підтримати зміни до нормативних документів місцевих рад області. Уповноважені представники цих партій підписали меморандум про впровадження у місцевих радах 21, а обласній – 17 важливих антикорупційних норм, які мають діяти відповідно до нещодавно прийнятих Законів Верховної Ради. Про це Златополю повідомила Кіровоградська обласна організація «Асоціація Політичних Наук».

Досі ми намагались впливати на вже обрані органи місцевого самоврядування. Цього разу зробили крок на випередження, задекларувавши про початок співпраці ще до того, як ці політичні сили потрапили до відповідних рад. Вважаю, що підписання чи непідписання меморандуму має стати ще одним аргументом для виборця – голосувати за неї, чи ні, - зазначив координатор кампанії «Прозорі ради» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.
Більшість партій Кіровоградщини відмовилися впроваджувати нове антикорупційне законодавство після виборів.
Партії БПП «Солідарність», Опозиційний блок, «Наш край», «УКРОП», ВО «Свобода» та інші відмовилися від підписання меморандуму, який зобов’язував їх впровадити у місцевих та обласній раді ряд важливих антикорупційних норм. Лише партії ВО «Батьківщина, Об’єднання «Самопоміч», ГР «Народний контроль» та Радикальна партія Олега Ляшка погодилися підтримати зміни до документів місцевих рад для збільшення їх прозорості та підзвітності.
Окремо, не залежно від партій, під меморандумом поставили свої підписи кандидати на посаду кіровоградського міського голови Рафаель Санасарян (РПЛ), Сергій Михальонок (ГР «НК»), Василь Ращупко (УКРОП), Андрій Максюта (самовисуванець) та Андрій Табалов (Наш край).
Кіровоградщина, як і решта України, потерпають від корупції, бюрократії та непрозорих механізмів роботи місцевих органів самоврядування. Дивно, що політики, які з біл-бордів обіцяють боротись з корупцією, відмовляються взяти на себе чіткі зобов’язання у цій сфері, - прокоментував Дмитро Сінченко. 
На всеукраїнському рівні коаліцію підтримали (Самопоміч, УКРОП, ДА, Сила Людей, Громадський Контроль”) Висновок – нові політичні сили більше зацікавлені системно боротися з корупцією ніж ті партії, які є давно у політиці – Солідарність, Батьківщина, Оппоблок, Радикальна партія
На рівні партій, що балотуються до обласних рад, найкраще підписують меморандуми Самопоміч (82%), Батьківщина (56%), Народний Контроль, Демократичний Альянс та Сила Людей (по 50%).
На рівні партій, що балотуються до міських рад обласних центрів найкраще підписують меморандуми Демократичний Альянс (71%), Самопоміч (67%) та Укроп (67%). Найгірше підписують: Опозиційний блок - 0, Наш край 20%; Громадянська позиція 0% відродження' і свобода 20%.
 
 
Зі впровадженням нових норм, громадяни отримають реальні важелі впливу на владу, робота місцевих рад стане прозорішою, місцеві депутати – відповідальнішими і підзвітнішими, - переконаний Дмитро Сінченко.

Передвиборчі програми кандидатів на міського голову Кіровограда вирізняються популізмом

У багатьох програмах кандидатів на посаду міського голови Кіровограда немає чіткого алгоритму реалізації.

Про це під час прес-конференції повідомив Євген Заїка, голова ГО "Система народного контролю "Слово і діло", яка моніторить та аналізує передвиборчі обіцянки кандидатів на посаду міського голови. 

Значна частина кандидатів у своїх програмах не пояснюють виборцям, яким чином вони збираються впроваджувати в життя задеклароване. Зокрема програма Віти Атаманчук не містить детальної презентації задекларованих нею спеціальних міських програм. У програмі Андрія Райковича не вказано термінів та методів виконання низки обіцянок. 

Разом з тим, чітку структуру та наповнення мають програми Андрія Райковича та Андрія Табалова. Програми мають по 10 пунктів і стосуються соцзахисту населення, залучення інвестицій, благоустрій, вирішення проблеми з бродячими тваринами, сміттєпереробним заводом та ін. Проте, як наголосив експерт, програма Андрія Райковича, яка була опублікована пізніше ніж програма Андрія Табалова, у низці пунктів дублює програму останнього. І якщо у програмі Табалова прописано алгоритми реалізації (наприклад, залучення інвестицій низки міжнародних організацій), то в програмі Райковича обіцянки не мають конкретного пояснення їх виконання.

За словами політолога Дмитра Сінченка у жодній з програм кандидатів не вказано чітких часових меж виконання обіцянок. Також значна кількість передвиборчих програм містить пункти, виконання яких важко перевірити.

  Громадське опитування за 600 тис. грн: демократія чи гроші на вітер?

Згідно з пакетом законів про декомунізацію до 21 листопада Кіровоград має отримати нову назву, через яку у місті вже не перший місяць тривають інформаційні баталії. Кіровоградці розділились на два табори: частина вимагає дати місту українську назву, інша – повернути Єлисаветград. Кіровоградська міська рада вирішила провести громадське опитування щодо перейменування Кіровограда, на яке з місцевого бюджету було виділено більше, ніж півмільйона гривень. Це в свою чергу призвело до мітингів та акцій протесту з боку кіровоградців, які не згодні з таким використанням коштів громади.

 

«Громадське опитування – виключно ініціатива депутатів міської ради. Вони зібрались і вирішили, що рішення про назву міста має бути прийняте з урахуванням думки якомога більшої кількості мешканців міста. Не секрет, що більшість у міській раді збирається підтримати назву Єлисаветград. І щоб це не було думкою 44 чи 50 депутатів, вони хочуть свої рішення підтвердити результатами громадського опитування», – коментує ситуацію начальник відділу з питань внутрішньої політики Кіровоградської міської ради Сергій Запорожан.

Така позиція міськради сподобалась не всім кіровоградцям. Як уже повідомляла Перша електронна газета, 5 жовтня у місті презентували новий громадський рух «Антиреванш», активісти якого виступають проти недоцільного, на їхню думку, використання коштів на опитування. Антиреваншисти вже двічі пікетували міську раду, а 13 жовтня прийшли на засідання 52-ї сесії міськради з проханням відмінити рішення про проведення громадського опитування.

«Ми не проти перейменування як такого, ми проти проведення громадського опитування, яке ні на що не впливає, – коментує позицію антиреваншистів активіст Дмитро Сінченко. – По-перше, рішення щодо нової назви для міста приймає Верховна Рада, а не міська. По-друге, це опитування дуже легко сфальшувати – воно відбувається за непрозорою процедурою і взагалі незрозуміло яким чином його можна проконтролювати. Справа у тому, що ЦВК не дозволила скористатися списками виборців. Відповідно, не можна дізнатися хто, де і скільки разів проголосує. І, по-третє, виділяється досить велика для міського бюджету сума – 600 тис. грн. Враховуючи ситуацію в країні – це нераціональна витрата коштів платників податків. Крім того, ми вимагаємо, щоб з переліку варіантів перейменування взагалі прибрали імперську назву Єлисаветград».

І справа тут не лише коштах, а й змінені процедури опитування, яке спочатку мали проводити разом з місцевими виборами – видавати окремі бюлетені на виборчих дільницях. 20 серпня координаційна група з питань організації підготовки та проведення громадських слухань ухвалила Положення, згідно якого опитування буде проводитися за схожою на вибори процедурою. Згідно цього Положення кіровоградці мають право лише один раз проголосувати за нову назву міста на виборчій дільниці 25 жовтня, попередньо пред’явивши паспорт і отримавши опитувальник. Голосувати необхідно у спеціально відведених кабінках. Опитування здійснюється з 8.00 до 20.00 за місцевим часом. Скриньки з опитувальниками розкриваються дільничною комісією з опитування після оголошення головою комісії закінчення голосування.

Відповідне Положення затвердили 22 вересня на 52-ій сесії міськради. А вже 13 жовтня, депутати внесли зміни до нього. Як повідомляється на сайті міськради, оновлений варіант передбачає, що громадське опитування буде проводитися просто на вулиці, у звичайних наметах. Голосуватимуть кіровоградці тут же, а не в закритих кабінках.

Юристи рішення Кіровоградської міськради провести громадське опитування взагалі називають перевищенням своїх повноважень. Адже  ст. 13 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» регламентує проведення громадських слухань, а не громадських опитувань. Відповідно до норм згаданої статті порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади. Пунктом 2.7. Статуту територіальної громади міста Кіровограда, прийнятого рішенням Кіровоградської міської ради четвертого скликання № 1707 від 31 січня 2006 року, не передбачено проведення громадських слухань у формі громадського опитування. Натомість чітко виписано процедуру проведення громадських слухань. Отже, результати кіровоградського опитування за 600 тис. грн не матимуть жодної юридичної сили.

«Чинним в Україні законодавством не передбачено проведення громадського опитування, як форми вираження думки жителів територіальної громади з тих чи інших питань та не визначено самого поняття, – коментує рішення міськради юрист Володимир Кудря. – Кіровоградська міська рада, приймаючи рішення про проведення громадського опитування щодо перейменування міста, вийшла за межі повноважень, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також суперечить Статуту територіальної громади міста Кіровограда. Навіть, якщо допустити проведення громадського опитування з урахуванням того, що сама процедура не визначена законодавством, його необхідно проводити за принципом аналогії закону, відповідно до законодавства про вибори та референдуми. Затверджене міською радою положення про організацію підготовки та проведення громадського опитування суперечить виборчому законодавству. Зокрема, порушується один з основних принципів виборчого права – таємність волевиявлення. Проведення опитування в наметах біля виборчих дільниць, не забезпечуючи при цьому умов для таємного волевиявлення (облаштування кабінок для таємного голосування), не може показати реальну думку громади щодо перейменування міста, оскільки є значний ризик стороннього впливу на громадянина. Та й один і той же громадянин може декілька разів взяти участь в опитуванні на всіх пунктах його проведення, оскільки не прописано механізму контролю за процесом опитування та не передбачено виготовлення списків громадян по кожному пункту опитування (за аналогією списків виборців на кожній виборчій дільниці). Будь-які результати такого опитування не можуть лягати в основу рішень міської ради».

Тетяна Колісник, Перша електронна газета

Кіровоградську міську раду пікетували одразу з двох боків

Ранком під стінами міськради відбулось одразу два мітинги, пише кореспондент Златополя. 

 
Першими прибули так звані «антиреваншисти», котрі виступають за відміну рішення міськради щодо виділення 600 тис. грн.. з міського бюджету на проведення так званого опитування громадської думки щодо перейменування міста Кіровограда. Нагадаємо, цю процедуру депутати вирішили провести одночасно з місцевими виборами, що на думку мітингувальників не лише недоцільно, а ще й порушує виборче законодавство. 
З самого початку акція була не надто багатолюдною та нараховувала зо два десятка активістів, однак вже через 10 хвилин після початку до них приєдналось ще декілька десятків кіровоградців різного віку. Як виявилось, новоприбулі переплутали акції, адже прийшли покричати «за Єлисаветград». Зрозуміли свою помилку активісти не зразу, тож могло здатись, що «єлисаветградці» не надто розуміли за що власне прийшли мітингувати.
 
 
Як би там не було, почути думку «антиреваншистів» та «єлисаветградців» вдалось. 
«Навіщо проводити опитування котре буде проведено за незрозумілою процедурою та з порушенням виборчого законодавства? Навіщо йти на ризик визнання виборів недійними? Тим паче, що 600 тисяч - це немаленька сума котру можна використати на більш розумно», - закликав присутніх громадський активіст, та один з організаторів мітингу «антиреваншистів» Дмитро Сінченко. 
Позиція «єлисаветградців» була традиційною – повернути місту історичну назву. Однозначної позиції, щодо проведення опитування прихильники Єлисаветграда не мали, однак досить різко відгукувались про альтернативні варіанти нової назви Кіровограда. 

У Кіровограді протестують проти виділення 600 тисяч на опитування по перейменуванню міста. ФОТО

Сьогодні, 29 вересня, під Кіровоградською міською радою зібрався десяток кіровоградців, які виступають проти виділення з міського бюджету 600 тисяч гривень на організацію опитування щодо перейменування міста.

Учасники акції закликають міську раду раціонально витратити бюджетні кошти і не проводити опитування. У руках люди тримають міні-плакати з написами «Бути чи не бути? Запитайте кіровоградців за 600 тисяч гривень», «Чом ти не прийшов, як місяць зійшов? Запитайте кіровоградців за 600 тисяч гривень» та інші.

Учасник акції Дмитро Сінченко говорить, що опитування, на яке виділили більше півмільйона гривень не є юридично обґрунтованим та не несе жодної юридичної цінності. Більше того, він наполягає, що опитування є безглуздим, дорогим і проводитиметься за незрозумілою процедурою і його можна сфальсифікувати.

Наразі активісти зайшли до приміщення міськради і звертаються до депутатського корпусу з проханням скасувати своє рішення про проведення опитування.


Під Кіровоградською міськрадою вимагали скасувати опитування щодо перейменування міста

Сьогодні, 13 жовтня, під стінами Кіровоградської міської ради відбулось одразу два мітинги – проти проведення громадського опитування щодо перейменування міста і за зміну назви на імперську.

Першими мітингувати почали активісти, які виступають  проти виділення з міського бюджету 600 тис. грн. на проведення громадського опитування щодо перейменування Кіровограда. Опитування буде проведено одночасно з виборами депутатів до міських рад, що є порушенням виборчого законодавства.

«Навіщо проводити опитування котре буде проведено за незрозумілою процедурою та з порушенням виборчого законодавства? Навіщо йти на ризик визнання виборів недійними? Тим паче, що 600 тисяч – це немаленька сума котру можна використати  більш розумно», – закликав присутніх громадський активіст та один з організаторів мітингу Дмитро Сінченко.

Після початку мітингу проти опитування до активістів приєдналися інші мітингувальники. Як виявилось у процесі спілкування з ними, новоприбулі просто переплутали акції.  Вони думали, що під міськрадою агітуватимуть за присвоєння місту імперської назви, тож прийшли «поддержать своих, покричать за Елисаветград» (цитата одного з молодих активістів, який не побажав представлятись, подається без змін).

Лише згодом новоприбулі мітингувальники зрозуміли свою помилку, адже люди, які виступали проти громадського опитування, були водночас проти повернення до імперіалізму. Позиція «єлисаветградців» була традиційною – повернути місту історичну назву, що супроводжувалось грубими відгуками про альтернативні варіанти нової назви Кіровограда.

У Кіровограді презентували рух "Антиреванш"

Представники ряду політсил презентували в Кіровограді громадський рух "Антиреванш" направлений на недопущення до влади колишніх регіоналів та перейменування міста в "Єлисаветград", інформує кореспондент Златополя з місця події. 
 
Суть руху журналістам роз'яснювали кандидат на посаду міського голови від "УКРОПу" Василь Ращупко, самовисуванець Андрій Максюта, кандидат на посаду міського голови від "Народного контролю" Сергій Михальонок, представник "Самопомочі" Віталій Пінчук, а від "Правого сектору - Євген Миценко. 
Модератором заходу виступив громадський активіст Дмитро Сінченко, котрий зачитав присутнім відкритий лист в котрому виклали власну позиції - "жодного голосу реваншистам".
 
 
Першочерговим кроком руху має стати збір підписів за відміну проведення громадського опитування, щодо перейменування міста Кіровограда на котре, нагадаємо, виділено з міського бюджету 600 тис. грн.. 

Надалі "Антиреваншисти" пропонують взагалі викреслити зі списку варіантів на перейменування варіант "Єлисаветград".
Активісти зізнались, що розуміють певну запізнілість власної ініціативи, однак вважають за подрібне здійснювати хоча б такий, "показовий" спротив.
Виступають політики й проти кандидатури Райковича, котрого підтримують як екс-регіонали, так і представники нинішнього керівництва міста. Загалом для реалізації своїх задумів у "Антиреваншистів" є 18 днів.

Регіонали знову добираються до влади

У Кіровограді презентовано громадянський рух «Антиреванш»

Напевне, не тільки у мене в ці дні з’являється відчуття дежавю – подій 2005 року, коли Віктор Ющенко підписав угоду з Януковичем, за якою амністував осіб, причетних до фальсифікації виборів і вручив державну нагороду Сергію Ківалову, котрий був головою Центральної виборчої комісії в 2004-му. Нині картина схожа: напередодні довиборів у Верховну Раду-2015 по 205-му виборчому округу (Чернігів) Петро Порошенко нагородив орденом Ярослава Мудрого далеко не бездоганного голову ЦВК Михайла Охендовського, ніхто з порушників закону про вибори навіть не здригнувся, а з формуванням «відкритих» виборчих списків діється таке, що й не зрозумієш, «хто кому Абрамович», вибачте, – Янукович. З посиленою «увагою» до критичних виступів у пресі – те ж саме. Днями редактор газети «З перших уст» Валерій М’ятович, він же – член бюро обласної організації «Батьківщини», опублікував статтю про те, хто і по яких орбітах ходить навколо її керівництва (відповідно і керівництва обласної ради), і відразу ж на нього  посипалися неприємності. Поки що партійні, та головне – почати. Чим усе це кінчилося тоді, відомо. Для Ющенка практично нічим – бджоли залишилися при ньому. А от для країни... І у що це може обійтися Україні тепер...

Сьогодні вчорашні регіонали під різними личинами знову добираються до влади. Зрозуміло, не для того, щоб зміцнити державу і ощасливити українців. Вони, схоже, і не сумніваються, що місцеві вибори для них стануть успішними. «Коли ми переможемо...», - все частіше лунає з уст тих, по кому плачуть нари. І судячи з прокурорської бездіяльності, кадрової політики влади та підкилимних ігор політиків, їхні сподівання не безнадійні. Можливо влада, допускаючи чи заохочуючи єднання поки що демократичних партій із колишніми регіоналами, вирішила у такий спосіб розпорошити екс-регіональні сили, нейтралізувати їх і змусити працювати на розбудову держави? Марні сподівання: скільки вовка не годуй, він у ліс дивиться. А цього разу ще й не у свій, а у тамбовський.

З огляду на нинішню передвиборну ситуацію, політичний активіст, блогер Дмитро Сінченко ініціював зустріч у Кіровограді керівників міських партійних осередків демократичного спрямування, які презентували новий громадянський рух «Антиреванш» і підписали Відкритий лист до мешканців міста. Оскільки фінансові можливості підписантів для інформування населення навряд чи здатні змагатися з відповідними можливостями  їхніх опонентів, вважаю за потрібне оприлюднити лист тут і повністю.

«Україна знаходиться у дуже складному становищі. Через російську агресію та безвідповідальне керівництво колишнього корумпованого режиму Януковича життя українців суттєво погіршилося. Нова влада робить недостатньо, щоб провести реформи, зупинити корупцію, прискорити євроінтеграцію та перемогти у війні з кремлівським агресором. В такому стані Україна увійшла у фазу місцевих виборів.

Сьогодні на Кіровоградщині відбуваються події, які викликають стурбованість у активної частини громади. Колишні регіонали та представники нової влади об’єднались довкола «єдиного кандидата» бізнесмена Андрія Райковича. Екс-регіонали намагаються повернути собі владу не тільки через свою офіційну ширму у вигляді так званого «Опозиційного блоку», але і йдучи у списках партій, що представляють нову владу, а саме – БПП «Солідарність»  та ВО «Батьківщина».

Зі всіх боків пропагується повернення місту окупаційної назви Єлисаветград, для чого витрачається колосальний фінансовий ресурс невідомого походження. У місті розміщено біл-борди, лайт-бокси, у ЗМІ розміщується величезна кількість  дорогої відвертої та прихованої реклами. На проведення безглуздого «загальноміського опитування з питання перейменування», яке не матиме жодної юридичної сили і суперечить законодавству, з бюджету виділено 600 тисяч грн.

Кандидатів, що не належать до тих, хто «єднається», виборчі комісії, підконтрольні владі, під будь-якими надуманими приводами намагаються не реєструвати і не допустити до участі у виборах. Все свідчить про те, що нова влада пішла на змову з колишніми  регіоналами і проросійськими силами, щоб зберегти себе і свій вплив. Ми опинились перед загрозою реваншу соратників Януковича на Кіровоградщині.

Закликаємо Райковича публічно відхреститись від підтримки одіозних екс–регіоналів та прокремлівської назви міста, або визнати себе одним із них. Закликаємо БПП «Солідарність» та ВО «Батьківщина» виключити зі своїх списків колишніх регіоналів. Закликаємо Кіровоградську міськраду скасувати безглузде громадське опитування і використати 600 тис. грн. з користю для мешканців міста. Закликаємо виборців бути пильними і не допустити реваншу регіоналів в самому Центрі України!  Жодного голосу реваншистам!»

Під  зверненням підписалися активісти Громадянського руху «Антиреванш»:  сам ініціатор зустрічі Дмитро Сінченко, керівники міських організацій - «Народного контролю» Сергій Михальонок, «Самопомочі» Віталій Пінчук, «УКРОПу» Василь Ращупко, «Правого сектора» Євген Міценко та самовисуванець на посаду міського голови Андрій Максюта. Лист - відкритий для підписання.

Кіровоградці кидали дротики в Януковича та Єлисаветград (ФОТО)

Сьогодні, 5 жовтня, кіровоградські активісти презентували новий громадський рух «Антиреванш», який створений з метою не допустити колишніх представників «Партії Регіонів» до влади. Також активісти вимагають від місцевих управлінців відмінити громадське опитування за 600 тис. грн та прибрати з переліку варіантів для перейменування Кіровограда імперську назву – Єлисаветград.  

 

«Ми повинні завадити спробам реваншу екс-регіоналів у політиці», – прокоментував мету створення громадського руху Дмитро Сінченко.

Після презентації громадської ініціативи активісти підписали відкритий лист-звернення до кіровоградських демократичних сил з проханням «відхреститися від підтримки одіозних екс-регіоналів та прокремлівської назви міста, або визнати себе одним з них».

Відкритий лист-звернення підписали Василь Ращупко – кандидат на посаду міського голови Кіровограда від політсили «Укроп», Андрій Максюта – теж кандидат на посаду міського голови, самовисуванець, Сергій Михальонок кандидат на посаду міського голови Кіровограда від політсили «Громадський рух «Народний контроль», представник «Самопомочі» Віталій Пінчук та «Правого сектору» – Євген Мищенко.

Після підписання звернення активісти «Антиреваншу» влаштували перфоманс – взяли дротики в руки і «розстріляли» макет-опудало екс-президента Віктора Януковича.

У Кіровограді презентували новий громадський рух "Антиреванш" (ФОТО)

Опубліковано Понеділок, 05 жовтня 2015, 14:03.

 

У Кіровограді презентували громадський рух «Антиреванш». Головна мета Руху – не допустити реваншу перефарбованих регіоналів та перейменування Кіровограда на одну з назв часів Російської імперії.

 

Під час прес-конференції учасники руху підписали звернення до представників політичних партій та кандидатів з вимогою виключити зі своїх лав кандидатів від ПР. Окрім того вимагають виключити зі списків "окупаційну назву" Єлисаветград. Учасники руху також вважають, що необхідно скасувати проведення громадського опитування за 600 тис.грн., оскільки це є нераціональними витратами бюджетних коштів .

 

У підписанні звернення взяли участь Василь Ращупко, кандидат на посаду Кіровоградського мімького голови від політичної партії "Укроп", Андрій Максюта, кандидат-самовисуванець, представник "Об’єднання Самопомочі" Віталій Пінчук, Сергій Михальонок, кандидат в мери від партії "Народний контроль", Євген Миценко, представник "Правого сектору".

 

До підписання запрошували й інших кандидатів. Наприклад,Віта Атаманчук не відповіла на запрошення, представники ВО «Свобода» відмовились, Радикальна партія погодилась, однак не прийшла на підписання.

 

Дмитро Сінченко, спікер нового об'єднання, заявив, що список підписантів відкритий. Окрім того, відразу після підписання відкритого листа до кандидатів, всі, хто підписався під зверненням, розпочнуть збір підписів з метою скасувати виділення 600 тисяч на громадське обговорення та виключити з переліку варіантів назв "окупаційну назву" Єлисаветград.

 

Фото Валерій Лебідь

В Кировограде создан "Антиреванш"

5 октября 2015 15:31 

Решение о совместной борьбе за деколонизацию Кировограда приняли участники инициативной группы "Антиреванш", презентованной сегодня в Кировограде. Инициатором движения стал блогер Дмитрий Синченко, его поддержали кандидаты на пост городского головы Андрей Максюта, Сергей Михалёнок, Василий Ращупко, первый номер городского списка "Самопомощи" Виталий Пинчук, представитель Правого Сектора Евгений Мищенко.
Целью объединения стало требование отменить решение о проведении общественного опроса о переименовании города 25 октября, призыв к демократическому лагерю очиститься от бывших регионалов и коммунистов. По словам Синченко, отказалась от поддержки идеи "Свобода", не определилась Радикальная партия и часть кандидатов на градоначальника.

Оппонируя инициаторам движения, член исполкома, топонимической комиссии и заведующий отделом внутренней политики горсовета Сергей Запорожан заявил об опоздании с подобным решением почти на три месяца. По его словам, обратного хода практически нет. Потому судьбу сочетания "РАЙкович + ЕлисаветгрАД" будут решать сами жители города. В свою очередь, активисты обещают мирное пикетирование и  призывают всех неравнодушных присоединяться.

Громадськість Кіровограда домовиться з майбутнім мером та депутатами про «прозорість» ради

Після місцевих вибрів нові органи самоврядування будуть ухвалювати свої нові Регламенти та Положення, які регламентуватимуть діяльність рад. Тому важливо проконтролювати, щоб ці нові документи відповідали нормам українського законодавства щодо прозорості та відкритості діяльності.

 
Саме з цією метою Асоціація Політичних Наук звертається до політичних партій та кандидатів на посаду Кіровоградського міського голови розпочати співпрацю ще до свого обрання в органи місцевого самоврядування. Про це Златополю повідомили в прес-службі Асоціації Політичних Наук.
Партійцям буде запропоновано підписати меморандум з представниками коаліції «Прозорі ради», учасником якої є 48 громадських організацій з усієї України, у тому числі і АПН, в якому політичні сили взяли б на себе зобов’язання після проведення місцевих виборів втілити громадські рекомендації щодо підвищення прозорості діяльності Кіровоградської міської ради в життя.
Рекомендації стосуються таких аспектів діяльності міських рад як оприлюднення нормативних документів, порядок звітування чиновників про свою роботу, відображення в документах принципів державних політик, зокрема, гендерної.
 
 
Старт кампанії в Кіровограді прокоментував голова КОО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко: «Ми сподіваємось, що кіровоградські політики відповідальніше поставляться до виконання своїх обов’язків, і неякісні та неконкретні передвиборчі програми ми спробуємо компенсувати додатковими зобов’язаннями перед виборцями, що містяться у меморандумі. Підписання чи непідписання такого меморандуму – це готовність політичних партій до співпраці з громадськістю. Переконаний, якщо політик серйозно налаштований на перемогу на виборах – йому варто було б підписати запропонований документ!»
 

Депутатів Кіровоградської міськради попросили не виділяти кошти на опитування про перейменування міста

Кілька кіровоградських активістів перед початком роботи сьогоднішнього засідання сесії Кіровоградської міськради влаштували мовчазну акцію на вході до будинку зколонами. Як передає кореспондент Точки доступу, в руках всі вони тримали листки, написи на яких так чи інакше давали зрозуміти, що 600 тисяч гривень, які депутати раніше виділили на проведення опитування кіровоградців, – це гроші на вітер. Вже під час самої сесії міськради один з активістів Дмитро Сінченко звернувся до депутатів з проханням скасувати виділення цих коштів на опитування, адже вона, за його словами, не має жодної юридичної сили. Депутати вислухали позицію Сінченка, однак не відреагували на неї.

Фото Олександра Козловського, Точка доступу

В сесійній залі Кіровоградської міської ради відбувся міні-пікет

Представники громадськості, активісти кіровоградських молодіжних виступили проти проведення опитування громадян стосовно перейменування міста Кіровограда.

 

Як зазначив Дмитро Сінченко, громадський активіст, дане опитування не має жлдої юридичної ваги, та має непрозорий механізм проведення. То ж громадяни попросили у депутатів скасувати рішення про проведення опитування і не виділяти на ці потреби 600 тисяч гривен.

 

Фото Валерій Лебідь

Кіровоградські активісти виступають проти викидання грошей на опитування(ФОТО)

Сьогодні, 29 вересня, перер початком сесії Кіровоградськїі міської ради біля будинку з колонами зібралися десяток активістів, які виступають проти віділення міською радою коштів на проведення громадського опитування про перейменування міста.

Як повідомили активісти Першій електронній газеті, вони вважають, що 600 тис. грн, які виділили депутати з міського бюджету на проведення громадського опитування – нераціональна витрата державні кошти.

“Це нераціонально, безрезультативно і незаконно”, – переконаний кіровоградський активіст Дмитро Сінченко.

Група кіровоградців виступила проти опитування щодо перейменування міста (ФОТО)

Сьогодні ранком перед приміщенням міської ради зібралось з десяток активістів, котрі виступили проти виділення коштів на проведення опитування щодо прейменування міста, інформує кореспондент Златополя. 
За словами активістів, серед котрих було помічено й кіровоградського політолога Дмитра Сінченка, виділення 600 тис. грн. на проведення опитування є недоцільним та абсолютно необгрунтованим.
"Опитування все рівно не має жодного юридичного значення, тож це рівнозначно викидуванню грошей на вітер", - підкреслив Дмитро Сінченко.

Нагадаємо, що Димтро Сінченко сам був ініціатором створення однієї із концепцій перейменування вулиць Кіровограда.

Под стенами горсовета протестовали против проведения опроса по поводу переименования города

29 сентября 2015 11:50 |

Сегодня перед началом второго заседания 52-й сессии Кировоградского горсовета под его стенами собралось с десяток активистов, выступающих против выделения денег на проведения опроса по поводу переименования города.

Так, по словам одного из организаторов акции, политолога Дмитрия Синченка, на данный момент город не может себе позволить "выбрасывать на ветер" 600 тыс. грн.


- Есть еще немало абстрактных вопросов, на которые хотелось бы найти ответы, но не за 600 же тысяч. Тем более, что никакой юридической силы этот опрос все равно не будет иметь, - заявил Дмитрий Синченко.

Дмитро Сінченко: шахрай чи фахівець?

, Правдоруб

У відповідь на матеріал "Кіровоградський політтехнолог шахрай?" ми отримали коментар Дмитра Сінченка:

Це одна з невдалих спроб дискредитації мене як експерта, що вилилась у потоки хворої уяви співробітників виборчого штабу одного з кандидатів у міські голови Кіровограда, які вони, чомусь, вважають «гучною аналітичною статтею». Однак оприлюднив цей твір, чомусь, лише маловідомий сайт Закарпатської області.

До цього мене вже намагались дискредитувати ряд російських інтернет-видань, називаючи мене «російськомовним житомирським журналістом» і грубо перебріхуючи мої матеріали.

Закиди цих діячів не менш безглузді, ніж у їхніх ідейних наставників. Так, з невідомих причин, мене наділили дипломом «інженера сільгоспмашинобудування», якого я, на жаль, не маю. Моя перша спеціальність – «Фінанси», за другою освітою я – магістр з адміністративного менеджменту.

Адміністративний менеджмент - це діяльність з управління всередині колективу підприємства, установи, організації, державного органу, що спрямована на вирішення зовнішніх завдань, створення в колективі найкращих умов для цього.

Окрім формальної освіти, я пройшов чимало спеціалізованих курсів та тренінгових програм, наприклад – курс Академії державного управління при Президентові України «Основи аналізу державної політики», програму стажування на посаді помічника голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України, курс навчання Інституту Політичної Освіти «Публічна дипломатія» та багато іншого. Тож моя кваліфікація у компетентних людей не викликає жодних сумнівів.

Однак, навіть якби я мав освіту інженера, це жодним чином не завадило б мені стати політичним експертом. Більш, ніж 90% відомих українських політологів не мають диплома політолога, так само як більшість відомих журналістів не мають диплома журналіста. Тому і журналісти, і політики не часто цікавляться моїм освітнім рівнем. Зазвичай політичних експертів оцінюють за їх справами.

По-перше, так сталось, що я вмію гарно писати. Я маю до цього хист, а цього не навчить жоден ВНЗ. Тому мої статті публікують найавторитетніші українські видання: «Українська Правда», газета «День», Радіо «Свобода», «Дзеркало тижня», «Лівий Берег», «Ліга», «Укрінформ», «Молодь України» тощо. Більше того, їх перекладають і перепубліковують або посилаються на них іноземні видання, зокрема, зі США, Чехії, Польщі, Британії, Австралії тощо.

По-друге, я маю значний досвід громадської та політичної діяльності, адже ще з 15 років я був активістом студентського самоврядування, а вже в 17-річному віці мене обрали головою обласної організації Молодого Руху. Після того я працював у керівних органах та виборчих штабах політичних партій «Народний Рух» та «УДАР», у виборчих комісіях різного рівня, в керівництві Всеукраїнських організацій, кампаній та фондів, зокрема, я був одним із співзасновників Громадських кампаній «Новий громадянин» (2009р.) та «ЧЕСНО» (2011р.), разом із такими діячами, як Олег Рибачук, Вікторія Сюмар, Світлана Заліщук, Ганна Гопко тощо.

Тому немає нічого дивного в тому, що до мене звертаються за коментарями національні та міжнародні видання, запрошують на ефіри національні телеканали, звертаються за порадами та консультаціями політики, запрошують проводити лекції та тренінги освітні організації. І тим смішніше виглядають подібні спроби моєї дискредитації.

Як би мене могли розкручувати «за гроші регіоналів» два роки тому, якщо я їх нещадно критикував і 2, і 3, і 10 років тому, не змінюючи своєї позиції до сьогоднішнього дня? Для чого б мені щороку замовляли проведення соціологічних опитувань, якби їх результати були недостовірними?

А загалом, мене тішить подібна увага з боку партійних «тролів». Якщо у когось виникає потреба мене дискредитувати, значить, мої коментарі, оцінки та прогнози були правдивими, влучними і дошкульними. Я на правильному шляху.

Кіровоградський блогер став фігурантом «розслідування» російського пропагандистського ЗМІ

Російський інтернет-ресурс «Who is Who», який спеціалізується на поливанні брудом діючої української влади, опублікував статтю, присвячену кіровоградському публіцисту Дмитру Сінченку. В матеріалі Дмитра «звинувачено» в «типовому українському націоналізмі» через оприлюднений ним блог під назвою «Карта без Криму».


Автор, підписана як Анна Бєлая, по-своєму, у формі дитячої гри «зіпсований телефон», інтерпретувала зміст статті про випадок у Кіровоградському дошкільному закладі, де дітей вчили за так званою «Новою мапою України», на якій не було українського Криму. За словами самого Дмитра Сінченка, даний російський пропагандистський сайт маскується під український, однак їх абсолютне незнання української мови та використання штампів російської пропаганди їх видає з головою.
 
«В даній, з дозволу сказати, статті, мене названо «житомирським журналістом», хоча останні 5 років я мешкаю в Кіровограді, мого 5-річного сина «записали» в 6-й клас школи, мене звинуватили у веденні блогу російською мовою… коротше кажучи, перекрутили все, що тільки можна. Припускаю, що для написання такого матеріалу, їх перекладали через гугл-перекладач. Інакше як пояснити таку кількість відвертих помилок? Але, загалом, думаю, що варто пишатись, коли ворожий інформаційний ресурс починає проти тебе працювати. Це значить, я рухаюсь в правильному напрямку», - прокоментував статтю Дмитро Сінченко.

Все лезут в первые – с ума сойти…

Рейтинги, как известно, штука весьма скользкая. Их рассказывают чаще всего щтабные социологи, пытаясь надуть рейтинг своим работодателям и «утопить» конкурентов. Иногда срабатывает, иногда – нет. Кроме того, различные грантопоглощающие структуры пытаются не отставать. Таким образом, цифры от Ассоциации политических наук Дмитрия Синченко имеют право жить, а мы – эти цифры знать.

Итак, партийную часть по-прежнему венчает Блок Петра Порошенко -21,8%. Видимо, вера в «птенцов гнезда Петрова» держится  за счёт знаковых фигур парламента. Второе место с 15,4 % занимает «Самопомич», почитаемая молодёжной интеллектуальной частью майдановцев - люстраторов. «Бронзу» стабильно держит «Батькивщина»  - в надежде на то, что «вона працює»cнова. В  косу леди Ю неровно дышит «Оппозиционный блок» с 11,1%: здесь прокол любой части правящей коалиции бывшие регионалы записывают себе в плюс. За место под солнцем радикализма борются набирающий очки Правый сектор и теряющая их Радикальная партия Ляшко - 7,9% и 7,6% соответственно. За границей проходного барьера оказались «камикадзе» из Народного Фронта и  националисты «Свободы». И уже в полных аутсайдерах «Рідне місто» с 3,6 % ( отсутствие традиционной вертикали), Компартия с 1,9% (это ещё и многовато) и УДАР с 1,3 % (фанаты Кличко уже как мэра Киева). Отмечу, что Дмитрий Синченко называл лишь цифры, уклоняясь от аналитики. Потому комментарии – результат уже собственных наблюдений.

Кастинг на роль городничего официально не начат, но фигуры постепенно вырисовываются. Дискуссия о том, какой градоначальник нам нужен, практически бессмысленна – умом всё равно мало кто голосует. Либо за деньги или будущие преференции, либо из личных симпатий. В отличие из низкого рейтинга «Рідного міста» ассоциирующийся с этой структурой Андрей Табалов держит лидерство -21,7 %.Вторую строчку занял Александр Дануца,избравший в этот раз «крышу» президентского блока -17,3%.На третьем месте ничем особо не выделяющийся Максим Берёзкин -14,2 %. Самый любящий Кировоград Артём Стрижаков  пока недооценён кировоградцами –лишь 9,5 %.Похоже,для поднятия рейтинга «электроника» областной «оппоблок» и возглавил Сергей Ларин.Павел Топчий и Иван Марковский(7,9% и 6,8% соответственно) делят между собой партийный рейтинг.Далее идут Лариса Онул (5,7%),Владимир Пузаков(4,1%),Артём Погребнюк (3,3%),Александр Саинсус(3,2%) и Рафаэл Санасарян(1,1%).Новички Погребнюк и Санасарян представляют «Самопомич» и Радикальную партию соответственно.Немного удивило отсутствие в рейтинге Сергея Михалёнка.Неужели его лебединая песня спета?

Также Синченко презентовал рейтинги предложенных названий нашего города.Ясное дело,Кировоград законно отметается.Первое место(по 27%) делят ретроманы Елисаветграда и укроманы Златополя.Хотя,как недавно выяснилось, имя «Златополь» было дано части Новомиргорода князем Потёмкиным,потому тоже есть частью «русского мира».Вторую строчку занимает ныне лоббируемый многими активистами Ингульск с 14%,а «бронза» отдана Эксампею(8-9%). 5% неожиданно получил Благомир,главный апологет которого Геннадий Орешков оказался весьма напористым. Если же провести «выбор без выбора»,то есть свой вариант без  заранее предложенных,то подиум делят Эксампей,Ингульск и Златополь.Причём разница между двумя последними –доли процента.

Резюмируя сказанное,не хочется повторять избитую поговорку о соотношении казаков и гетманов.К сожалению,во время выборов в наших телах возрастает борьба между разумом, сердцем и инстинктами. А здесь любая социология бессильна.

 

Максим Гуцалюк,специально для «Первой городской». 

Кіровоградські рейтинги. Що змінилось з парламентських виборів

Якби вибори відбулись завтра, найвищий результат отримали би БПП, Самопоміч та Батьківщина. Про це сьогодні у Кіровоградському прес-клубі під час прес-конференції повідомив Дмитро Сінченко, голова Кіровоградської обласної організації «Асоціація Політичних Наук».

 

Так, згідно з результатами опитування Асоціації Політичних Наук, проведене тиждень тому, голоси громадян України віком від 18 років, які визначилися, за кого вони будуть голосувати на виборах, розподілилися б таким чином:

 1. Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 21,8%
 2. Об’єднання "Самопоміч" - 15,4%
 3. Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 14,9%
 4. Партія "Опозиційний блок"– 11,1%
 5. Партія "Правий сектор" - 7,9%
 6. Радикальна партія О. Ляшка - 7,6%
 7. Партія "Громадянська позиція" - 4,7%
 8. Партія "Народний фронт" - 4,4%
 9. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 3,9%
 10. Партія «Рідне місто» - 3,6%
 11. Комуністична партія України - 1,9%
 12. Політична партія "УДАР Віталія Кличка" - 1,3%
 13. інші партії - 1,5%.

 

Якщо порівнювати отримані дані з результатами позачергових парламентських виборів 2014 року, то результати БПП практично не змінились. Натомість рейтинг Народного фронту, лідера минулорічних виборчих перегонів, катастрофічно обвалився – більш, ніж в п’ять раз, з 22,1 до 4,4.

 

Цей факт можна пояснити загальноукраїнською тенденцією до розчарування у роботі Арсенія Яценюка на посаді Прем’єр-міністра. Саме з ним люди пов’язують ріст цін, знецінення гривні, зменшення зарплат і інші соціальні негаразди. Президенту вдалось уникнути такої асоціації.

 

Значно покращили свої позиції Об’єднання «Самопоміч», з 11,4% піднявшись до 15,4%. Хоча, якщо порівнювати зі всеукраїнською динамікою, а це – зростання на 6,2%, то в Кіровограді зростання йде майже удвічі повільніше. Це можна пояснити, по-перше, відсутністю кіровоградського народного депутата, який би відповідав за роботу на Кіровоградщині, і по-друге, невиразною роботою місцевого осередку.

 

У ВО «Батьківщина» успіхи набагато відчутніші – результати партії зросли удвічі (з 6,9% до 14,9%). Її партійна структура наразі найрозвиненіша і найстарша, проте головну роль у зростанні рейтингу відіграє позиція її лідера у Верховній Раді. Батьківщину можна розцінювати як внутрішню опозицію в середині коаліції.

 

Радикальна партія також демонструє зростання, проте незначне. До 7,1% додалось лише пів-відсотка. А от Опозиційний блок набирає обертів значно активніше (із 7% до 11,1%).

 

Поповнити ряди парламентських партій міг би Правий сектор, його рейтинг у порівнянні з минулим роком зріс у п’ять разів (з 1,6% до 7,9%). А от рейтинг його ідеологічного конкурента - ВО «Свобода» - продовжує просідати (з 5,8% до 3,9%).

 

На рейтинг всіх зазначених партій, на думку аналітиків Асоціації, впливають, передусім, всеукраїнські тенденції та тренди. Місцева специфіка мала мінімальний вплив.

 

Решта партій або продовжують втрачати (Громадянська позиція, КПУ), або ще не встигли набрати (Рідне місто). За останню партію свої голоси віддавали переважно прихильники Андрія Табалова, через розкручену ним організацію «Рідний Кіровоград».

 

Але це вже тема рейтингів кандидатів на посаду міського голови. Варто зазначити, що в цьому питанні понад 50% - не змогли відповісти (в рейтингу партій таких лише 20%). Але в рейтингах ці голоси не враховувались.

 

З кандидатами на посаду міського голови картинка виглядає наступним чином:

 1. Андрій Табалов (Рідний Кіровоград) – 21,7%
 2. Олександр Дануца (Блок Петра Порошенка) – 17,3%
 3. Максим Березкін – 14,2%
 4. Артем Стрижаков (Опозиційний блок) – 9,5%
 5. Павло Топчій (ВО «Батьківщина») – 7,9%
 6. Іван Марковський – 6,8%
 7. Лариса Онул (УДАР) – 5,7%
 8. Володимир Пузаков – 4,1%
 9. Артем Погребнюк (Самопоміч) – 3,3%
 10. Олександр Саінсус – 3,2%
 11. Олександр Цертій (Народний Фронт) – 2,9%
 12. Рафаель Санасарян (Радикальна партія О.Ляшка)– 1,1%
 13. інші кандидати – 2,3%

 

Серед претендентів на головну посаду міста найкращі стартові позиції мають екс-нардеп Андрій Табалов (21,7%), кандидат від БПП Олександр Дануца (17,3%), та бізнесмен Максим Березкін (14,2%).

 

«Регіональний» електорат поділили між собою Артем Стрижаков (9,5%) та Олександр Саінсус (3,2%). Екс-меру, судячи з усього, навряд чи варто брати участь в наступних перегонах.

 

Голоси ВО «Батьківщина» ділять керівник фракції в міськраді Павло Топчій (7,9%) та в.о. міського голови і секретар міськради Іван Марковський (6,8%).

 

Має стартові позиції, щоб поборотись за мерське крісло і колишній міський голова Володимир Пузаков (4,1%). Але йому бракує політичної сили, яка б його підтримала.

 

Лариса Онул також дещо втратила, у порівнянні з осінніми виборами, однак її рейтинг в рази перевищує партійний (УДАРу) – 5,7%. Решта кандидатів мають занадто низький рівень впізнаваності, тому їхні відсотки – це передусім відсотки партій, що можуть їх висунути.

 

Не оминула своєю увагою АПН і питання перейменування міста. Тут, серед кіровоградців, що не проти перейменування (а таких – 62%) і визначились зі своїм вибором, маємо наступну ситуацію:

 1. Єлисаветград – 27,4%
 2. Златопіль – 25,2%
 3. Інгульськ – 16,7%
 4. Ексампей – 14%
 5. Благомир – 5,5%
 6. Кропивницький – 4,9%
 7. Лелеків – 3,3%
 8. Новокозачин – 1,6%
 9. Інші – 1,4%

Група прихильників Єлисаветграду – досить стабільна (27,4%). Вона практично не змінилась з 2010 року, коли АПН вперше проводила опитування з цього питання. Але сьогодні ця назва майже зрівнялась у підтримці із іншим варіантом – Златопіль (25,2%).

 

З великим відривом від лідерів ідуть Інгульськ (16,7%) та Ексампей (14%). Решта варіантів користується ще меншою підтримкою.

 

Паралельно з опитуванням думки громадян, АПН провела і експертне опитування активних кіровоградських користувачів мережі Фейсбук. Учасникам опитування було запропоновано оцінити 10 варіантів назв міста за десятибальною шкалою, обов’язково давши всім різні оцінки.

 

Це опитування не є презентативним, однак дозволяє оцінити рівень сприйняття суспільством тієї чи іншої назви. Результати нас дещо здивували:

Низькі результати Єлисаветграда пояснюються дуже сильною поляризацією суспільства. Цій назві майже у всіх випадках давали або найвищий бал, або найнижчий. При чому, найнижчих оцінок було трішки більше. У випадку зі Златополем поляризація була значно меншою.

 

Ексампей несподівано посів першу сходинку, хоча найвищий бал отримував не часто. Проте, найнижчого балу він не отримав жодного разу, перебуваючи, переважно, в середньому діапазоні.

 

Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук на замовлення Інституту Стратегічних Ініціатив з 15 по 25 червня 2015 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, постійних мешканців Кіровограда, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у місті Кіровоград. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,5% з імовірністю 0,95.

У Кіровограді дітей вчать, що Крим це не Україна

Опубліковано Вівторок, 28 липня 2015, 15:20.

 

Про це на шпальтах газети «День» пише Дмитро Сінченко і додає карту Укарїни за якої навчають дошкільнят в одному з недержавних дошкільних закладів.

 

«З переляканих обличь виховательок я зрозумів – вони готувались до того, що мені може не сподобатись побачене. Вони читали мої статті, знали про мої погляди та позицію, тому боялись моєї реакції. Помітивши, як змінилось моє обличчя, вони почали робити якісь незграбні спроби все пояснити: нібито, це вже так виглядає нова карта нашої держави, нібито їхні знайомі учасники АТО пояснили їм, що Крим ми більше ніколи не повернемо, тому дітей вже зараз варто до цього готувати, щоб «не травмувати», нібито в інтернеті можна тепер скачати лише таку карту… і тому подібну маячню.

Чому ж це сталось на справді? Вони сепаратистки? Підтримують РФ? Та ніби не схоже. Заняття вони вели виключно українською (в Кіровограді ж можливі варіанти), вчили наш гімн, і, як могли, запевняли мене у своїй любові до нашої держави.

Мені здається, причина в іншому. Люди, які сьогодні розповідають про те, що Крим і Донбас назавжди став російським, ще два роки тому були впевнені, що Янукович буде правити вічно. Що тут казати. Малодушність, помножена на погану поінформованість - не найкращий рецепт для прийняття правильних рішень.

Не знаю, чи повідомляти про цей випадок в СБУ. Вони дійсно гарні вихователі. Я не думаю, що вони свідомо пропагували порушення територіальної цілісності нашої держави. Тут проблема глибша – це сигнал для ідеологів нашої держави (СБУ, Мінкульту, Міносвіти, Мінмолоді, Мінінформації тощо).» - пише він і додає – « Але найбільше мене вразило те, що я виявився єдиним, кому не сподобалась ця карта. Іншим батькам, виходить, було байдуже. Або, навпаки, вони підтримували анексію українського Криму і, можливо, навіть не проти були б приєднатись до Росії. Або просто боялись щось заперечити чи зауважити.»

У Кіровограді досі є вулиця, названа на честь діючої депутатки Держдуми РФ, що голосувала за анексію Криму

У Кіровському районі міста Кіровограда досі є вулиця Валентини Терешкової, названа на честь нинішньої депутатки Державної Думи Російської Федерації, обраної від провладної партії «Єдина Росія». За офіційною інформацією, депутат Валентина Терешкова голосувала за анексію Українського Криму та за надання дозволу на введення російських військ в Україну. Про це пише Златопіль.
 
Нагадаємо, Валенти́на Володи́мирівна Терешко́ва (6 березня 1937, с. Масленниково, Тутаєвський район, Ярославська область, РРФСР, СРСР) — російський радянський космонавт. Льотчик-космонавт СРСР (1963). Герой Радянського Союзу (1963). Перша у світі жінка-космонавт. Кандидат технічних наук (1977). Полковник (1970), а нині — генерал-майор авіації у відставці (перша в російській армії жінка-генерал).
Депутат Державної думи VI скликання від «Єдиної Росії», заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ. Член Вищої ради «Єдиної Росії».
Терешкова також входить до міжфракційної депутатської групи «по защите христианских ценностей». В цій ролі вона підтримує внесення змін до Конституції Росії, згідно яким «православие является основой национальной и культурной самобытности России».
26 червня 2015 року Кіровоградська обласна громадська організація «Комітет відновлення історичної справедливості» подала на розгляд Кіровоградської міськради концепцію топонімічної політики, розроблену громадськими діячами Дмитром Сінченком та Ігорем Козубом. Згідно пропозицій першочергових перейменувань, вулицю Терешкової пропонується перейменувати на честь українського гетьмана Кирила Розумовського, який був безпосередньо причетний до створення нашого міста.

У Кіровограді з’являться вулиці Кузьми Скрябіна та Сашка Білого?

На виконання законів про декомунізацію, Кіровоградська обласна громадська організація «Комітет відновлення історичної справедливості» розробила та подала на розгляд топонімічної комісії Кіровоградської міськради цілісну Концепцію топонімічної політики міста.

 

Концепцію розробили кіровоградські громадські діячі Дмитро Сінченко та Ігор Козуб. Нею передбачено визначення єдиних критеріїв тестування номінаційних пропозицій, відмова від повернення імперських назв, а також подано пропозиції щодо перейменування близько 150 топонімічних об’єктів міста.

Серед пропозицій перейменування – герої АТО, діячі Української Народної Республіки, повстанські отамани, українські гетьмани та кошові, князі, діячі науки та культури, філософи, герої української міфології, лідери античних праукраїнських держав та інші особистості чи події, що пов’язані з нашим містом чи краєм.

Так, вулицю Панфіловців (вигадка радянської пропаганди про учасників 2-ї Світової війни) пропонується замінити на Сашка Білого – відомого активіста УНА-УНСО та Правого Сектора, а проспект Комуністичний пропонується перейменувати на честь відомого співака, музиканта та шоу-мена Андрія Кузьменка, більше відомого як Кузьма Скрябін. Із запропонованою концепцією можна ознайомитись тут.

За словами голови ГО «Комітет відновлення історичної справедливості» Ігоря Козуба, ухвалення даної концепції дозволить одним голосуванням повністю виконати нещодавно ухвалені закони і декомунізувати вулиці нашого міста.

«Наша пропозиція – не аксіома. Вона може і повинна бути обговореною. Але саме ця концепція є цілісною. Ми спробували охопити всі періоди історії нашого краю – починаючи з античних часів – періоду Великої Скіфії, і завершуючи сучасними Героями. На жаль, історія нашого краю маловідома, і наші пропозиції дозволяють виправити ці прогалини», - пояснив свою позицію співавтор Концепції, публіцист Дмитро Сінченко.

Довідка: Кіровоградська обласна організація "Комітет Відновлення Історичної Справедливості" (Скорочено - "КВІС" або "Комітет") заснована у 2008 році кіровоградською патріотично-налаштованою інтелігенцією (науковцями та громадськими активістами). Головним завданням КВІС вбачав для себе наведення ладу у міській топонімічній політиці. Зокрема - вирішення гострого питання перейменування міста Кіровограда, грунтуючись не на політичних переконаннях, а на висновках відомих науковців.

Очолює організацію громадський діяч Кіровоградщини - Ігор Козуб.

У Кіровограді відновлено діяльність «Національного Альянсу»

Минулого тижня в Кіровограді відбулись збори ініціативної групи зі створення осередку Всеукраїнської молодіжної організації «Національний Альянс». З цією метою до нашого міста завітав голова Всеукраїнської організації «НА» Богдан Бальбуза. Новостворений осередок очолив студентський активіст Андрій Малярчук.

 
Раніше осередок "Національного Альянсу" діяв на Кіровоградщині у 2007-2009 роках. Очолював організацію Дмитро Сінченко. Осередок НацАльянсу в Кіровограді займався переважно національно-патріотичним вихованням молоді: проводив вишкільні табори, дебатні турніри, конкурси патріотичного графіті, тощо. 
Також активісти організації захищали права кіровоградців на житло та на вживання української мови у навчальних закладах міста, активно просували процеси декомунізації і приєднувались до заходів партнерських національно-патріотичних організацій. Після того, як Сінченко переїхав до іншого міста, діяльність осередку поступово згасла. 
На останній ювілейній звітно-виборчій конференції Дмитра Сінченка було включено до Стратегічної ради Всеукраїнської організації «НА». 
Як зазначив новообраний голова організації Андрій Малярчук, осередок вже визначився з  планом заходів на найближчий час. Активісти планують зайнятись культурницькими проектами та національно-патріотичним вихованням молоді. 
«Ми продовжимо традиції та заходи, започатковані нашими попередниками, і створимо власні. Національний Альянс буде гідно представлений в нашій області!» - зазначив новообраний голова осередку.

Одразу двоє кіровоградців стали фіналістами всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів (ФОТО)

Інформаційний портал "Гречка"


Вчора, 29 травня, в Києві відбулась церемонія нагородження фіналістів і переможців конкурсу журналістських матеріалів «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу». 

І серед тих, чиї роботи особливо відмітило авторитетне журі одразу двоє кіровоградців: журналістка Олена Горобець і політолог Дмитро Сінченко. Їх роботи були відібрані до голосування журі і за них авторам присудили гонорари. Загалом до фіналу пройшли 21 матеріал.


Конкурс журналістських матеріалів «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу» тривав з 5 березня по 17 травня, за цей час на розгляд кураторів було надіслано близько 80 робіт від авторів з усієї України. Серед тих, хто взяв в ньому участь були як маститі журналісти-розслувачі так і студенти, які лише вступають у цю професію.


Організаторами конкурсу виступили: «Телекритика», Центр громадянського представництва «Життя» та Український центр контролю над тютюном у партнерстві з Інститутом Медіа Права 9ІМП) та pr-агентством «Красні Комунікації».

Двоє кіровоградців стали фіналістами всеукраїнського журналістського конкурсу

До фіналу конкурсу журналістських матеріалів «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу» потрапили роботи двох журналістів з Кіровограда – українського публіциста Дмитра Сінченка та кореспондентки інтернет-видання «Рідний Кіровоград» Олени Горобець.
 
Конкурс журналістських матеріалів «Контроль над тютюном: розвіюємо димову завісу» відбувався з березня по травень 2015 року. На розгляд кураторів було надіслано близько 80 робіт від журналістів та студентів. До фіналу було відібрано 21 матеріал, ознайомитись з ними  можна за посиланням.
Метою конкурсу стало бажання підтримати як досвідчених майстрів слова й пера, так і журналістів-початківців, котрим не байдужі питання громадського здоров’я, і заохотити журналістське середовище висвітлювати теми, пов’язані з контролем над тютюном. 
Надзавданням конкурсу було прагнення активізувати дискусію навколо проблем шкоди тютюну, діяльності тютюнової індустрії, державної політики у сфері громадського здоров’я, законодавчих тенденцій щодо контролю над тютюном.
Організатори конкурсу: «Телекритика», Центр громадянського представництва «Життя» та Український центр контролю над тютюном у партнерстві з Інститутом Медіа Права та pr-агентством «Красні Комунікації».
Конкурс проводився за фінансової підтримки Ініціативи Блумберга зі зменшення вживання тютюну та Кампанії за майбутнє дітей без тютюну (Campaign for Tobacco-Free Kids).
Церемонія нагородження переможців всеукраїнського конкурсу відбудеться 29 травня 2015 року у Києві. Подія присвячена Всесвітньому дню без тютюну, який міжнародна спільнота відзначає щороку 31-го травня. 
Бажаємо нашим землякам перемоги та тримаємо за них кулачки

«Правий сектор» у Кіровограді не прийшов підтримати свого ув’язненого побратима

Сьогодні, 21 травня у Кіровограді відбулась акція на захист політв’язня Миколи Карпюка.


На електронні скриньки кіровоградських ЗМІ надійшла інформація від Кіровоградського обласного осередку «Правого сектору» із закликом долучитись до акції на площі Героїв Майдану, та нагадати про викраденого російською спецслужбою у березні 2014 активіста їх організації.


Проте, на акцію жоден із представників «Правого сектору» не зявився.


Натомість, на анонс відгукнулись двоє активістів: Дмитро Сінченко і Євген Миценко.


Вони розповіли, що особисто знають Карпюка, якого викрали російські спецслужби. Розповідають, що близькі в’язня за рік отримали лише один лист, який дав надію на те, що Микола живий. Проте зараз ані адвокату, ані родині невідомо про його стан і місце перебування.


- Сьогодні у Миколи день народження. Хотілось би привернути увагу до його особи, щоб ситуація, яка з ним сталась також виносилась на державний рівень, як і з Надією Савченко. – прокоментував свій міні-пікет Дмитро Сінченко.


Довідка. Микола Андронович Карпюк народився 24 травня 1964 року в с.Великий Житин Рівненського району. У 1981-1982 рр. працював токарем на заводі "Газотрон" у Рівному. У 1982-1984 рр. служив у армії. В 1984-1985 рр. працював токарем на Рівненському льонокомбінаті, а в 1998-1986 рр. - токарем на Рівненському заводі тракторних запчастин. Далі до 1990 року знову працював токарем на заводі "Газотрон". Потім був кореспондентом газети "Наша справа". Очолював Рівненську обласну організацію Української національної асамблеї. На початку 1990-х разом із побратимами з УНСО був учасником подій у Придністров'ї. Брав участь і у грузино-абхазькому конфлікті.

Як перейменувати Кіровоград? Експертне опитування

Днями ГО "Асоціація Політичних Наук" провела експертне опитування на тему перейменування Кіровограда, повідомили Златополю в прес-службі АПН.
 
Як повідомляється, АПН провела експертне опитування активних кіровоградських користувачів мережі Фейсбук та народних депутатів. Учасникам опитування було запропоновано оцінити 10 варіантів назв міста за десятибальною шкалою, обов’язково давши всім різні оцінки. До уваги брались лише повністю заповнені анкети.
Це опитування не є презентативним, однак дозволяє оцінити тенденції та рівень сприйняття суспільством тієї чи іншої назви. Результати нас дещо здивували:
1. Ексампей – 760
2. Інгульськ – 745
3. Златопіль – 691
4. Кропивницький – 663
5. Новокозачин – 596
6. Лелеків – 575
7. Єлисаветград – 528
8. Степоград – 451
9. Бугогардівськ – 301
10. Центральноукраїнськ – 190 
Низькі результати Єлисаветграда пояснюються дуже сильною поляризацією суспільства. Цій назві майже у всіх випадках давали або найвищий бал, або найнижчий. При чому найнижчих оцінок було значно більше. Народ звик голосувати не так «за», як «проти». 
У випадку зі Златополем поляризація була значно меншою, однак, все ж спостерігалась. 
Ексампей та Інгульськ несподівано посіли перші сходинки, хоча найвищий бал отримували не дуже часто. Проте, найнижчого балу вони не отримали жодного разу, перебуваючи, переважно, в середньому діапазоні.
 «Це опитування демонструє не рівень підтримки тієї чи іншої назви, а рівень їх сприйняття у суспільстві, тобто співвідношення рейтингу з антирейтингом. Тому, найпопулярніші варіанти отримали відносно низькі бали. Опитування показує, що в питанні перейменування мешканці міста швидше змиряться з відносно нейтральною назвою, аніж із тією, яка викликає в них внутрішній опір», - прокоментував результати опитування голова АПН Дмитро Сінченко.
Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук з 12 квітня по 5 травня 2012 року. Було опитано 100 активних користувачів соціальної мережі Facebook, постійних мешканців Кіровограда, за стихійною вибіркою. Дослідження не є репрезентативним.
За коментарями звертайтесь за тел.0505641454

Які топонімічні концепції подали на розсуд громади Кіровограда?

Задеклароване прагнення обговорити концепцію топонімічної комісії в м. Кіровограді, схоже,  не є підготовленим. Так, наприклад,  на сайті міської ради (управління культури) немає проектів таких документів, складові яких оприлюднювались на засіданні “Просвіти” на рубежі 2014 – 2015 років, розроблених С. Запорожаном (один) та І. Козубом і Д. Сінченком (другий).


Пропозиції, які могли б стати складовою концепції, оприлюднювалися Ю. Матівосом та Ю. Митрофаненком. Згадані кіровоградці тривалий час перебувають у “топонімічній темі” міста, тож можна використати цей їхній досвід. Адже він акумулює думки чималої кількості краєзнавців, істориків, громадських активістів, городян.


На офіційному сайті міської влади є лише проект М. Тупчієнка, Л. Тупчієнко-Кадирової та К. Шляхового, неодноразово критикований. Автори визнають об’єктивність завдань утвердження ідеї незалежності держави та історико-культурну значимість національних діячів, що боролися за незалежність України, встановлювали та розвивали українську культуру. Але жодне із етапів реалізації проекту не передбачає увічнення пам’яті таких діячів. Вірно зазначаючи, що увічненню заважає збереження старих радянських та імперських назв, фактично самі ж пропагують ідеї останніх, лише задекларувавши, але фактично не знайшовши на практиці “серединного шляху (між українськими та чужими колоніальними топонімами).


Тобто реалізація цього проекту на практиці означає збереження або повернення в місто України, яка бореться за незалежність проти агресії Росії, назв, принесених сюди в часи російської колонізації краю Єлисаветою-Катериною-Павлом Романовими. Концепція розроблялася у часи фактичної підконтрольності України, в т. ч. Кіровограда, Москві, коли там розроблялися плани відновлення Новоросії, в т. ч. її топонімікону. Але згаданий початковий конструктив (із подякою за нього авторам концепції) може бути збережений для сучасного консолідованого проекту, який враховує реалії – 2015 року Після розробки проекту, аналізу та оприлюднення можна буде провести громадське обговорення.


Хоча, напевне, назви можуть бути обрані й без чисельних концепцій.


Сергій ЗАБОЛОТНИЙ

Кіровоградський політолог змусив московських пропагандистів визнати ДНР терористами

Під час запису програми «Право голоса» на телеканалі ТВЦ у Москві, голова Кіровоградської обласної організації «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко змусив замовкнути російських пропагандистів, і визнати бойовиків самопроголошених ДНР та ЛНР терористами. 
Це відбулось під час суперечки з ведучим та учасниками-росіянами, які намагались довести необхідність прямих переговорів українського президента із лідерами сепаратистів Захарченком та Плотницьким. У відповідь на питання, чи ведуть у Росії переговори з терористами, пропагандисти відповіли, що в Росії терористів знищують. 
На що їм одразу ж було зауважено, що Україна визнала угруповання ДНР та ЛНР терористичними. Пропагандисти не знайшли що відповісти і, після секундної паузи, оголосили перерву на рекламу.
«Мій останній ефір на телеканалі ТВЦ (01.04.2015) довів, що довести свою позицію можна навіть у ворожому середовищі. Я встиг кілька разів чітко озвучити позицію України в ефірі російських телеканалів, де подібну інформацію почути просто не можливо. Сподіваюсь, це змусить когось в Росії задуматись і прискорить крах російського злочинного режиму. І, спілкуючись зі звичайними росіянами, я неодноразово переконувався в правильності обраної мною стратегії.
На жаль, не все зі сказаного мною пішло в ефір. Так, мої слова щодо неминучого розвалу Росії, які шокували присутніх експертів і спричинили кількасекундну тишу у студії, я не побачив у фінальному варіанті програми на офіційному сайті, однак навіть у тому, що редактори випустили в ефір, було чимало небезпечних для путінського режиму тез, якими ми, разом з політологом Вадимом Карасьовим, неодноразово заганяли наших опонентів у глухий кут. Гадаю, що ці інформаційні бої варто продовжувати», - зазначив Дмитро Сінченко.

Міністр ДНР на ТБ погрожував розправою кіровоградському активісту

У середу, 4-го березня, у студії телеканалу «Росія 1» під час зйомок «публіцистичного ток-шоу «Спеціальний кореспондент» стався конфлікт між самозваним «Міністром закордонних справ ДНР» та українським політичним аналітиком, кіровоградцем Дмитром Сінченком. Про це Златополю стало відомо з власних джерел.

В прямому ефірі учасники ток-шоу сперечались на тему дотримання російсько-терористичними військами Мінських мирних домовленостей. Донецькому сепаратисту не сподобались слова українця про необхідність повного припинення вогню з боку ДНР-ЛНР, тому, в перерві на рекламу, терорист підійшов до Дмитра і пообіцяв йому, що «до миру» активіст не доживе. На уточнююче питання, чи сприймати ці слова як погрозу, «деенерівець» відповів ствердно.
«Звісно, ситуація малоприємна, як і знаходження з подібними персонажами в одному приміщенні загалом, але, не зважаючи на ворожу атмосферу, ми маємо намагатись донести хоча би долю правди до російських громадян, використовуючи будь-яку можливість, що я і намагався робити в ефірі російського пропагандистського каналу. І залякати мене не вдасться», - пояснив ситуацію голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко.
Для довідки: згідно ст. 129 ККУ, відповідальністю за погрозу вбивством є арешт терміном до шести місяців або обмеження волі строком до двох років. За вчинення злочину з кваліфікуючими ознаками покаранням є позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Чи треба знищувати ідеологічну історію у Кіровограді?

У рамках бліц- форуму Кіровоградського ПресМайдану "Єлисаветградський тиждень" дискутували члени топонімічної комісії та громадсько-політичний діяч Дмитро Сінченко. Першочерговим приводом для дискусії було питання зміни вулиць ,які носили назви, що стосуються коміністичного режиму. Переіменована вулиця 3- ї П'ятирічки на вулицю імені загиблого в зоні АТО героя Юрія Власенка не викликала жодних суперечень. 

 

Проте щодо переіменування проспекту Комуністичного, назва якого стосується цілої епохи громадський діяч Дмитро Сінченко виступив однозначно за. Він вважає правильним відтворювати та поширювати назви вулиць, які стосуються України, тобто українських назв, здебільшого,які стосуються сучасної історії. 

Члени топонімічної комісії, зокрема, Тупчієнко Микола, висловив думку, що не варто настільки націолізувати Кіровоград. Адже є вулиці, які названі на честь героїв, нехай Радянського періоду. А націоналізовувати назви вулицб міста наразі теж можна назвати своєрідним ідеологічним підходом. За словам Миколи Тупчієнка "Унікальні першоісторичні назви вулиць та провулків міста - треба повернути та змінити, але на не 100%, бо не залишиться місць для своїх українських назв. Центральна частина міста не повинна бути націоналізована типовими вулицями, які стосуються тільки сучасної історії. Так, вулиця Карабінерна, яка є у Кіровограді ні в якому разі не повинна бути переіменована. Це унікальна назва. І мало залишилося міст в Україні, де є вулиця з такою назвою"- завершив він. 

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!