Згадки про мене в новинах офіційних сайтів громадських організацій

Голова АПН Дмитро Сінченко взяв участь у дискусії щодо запобігання політичній корупції

Нещодавно у приміщенні Комітету з питань протидії та запобігання корупції Верховної Ради України відбувся круглий стіл з питань важливості законодавства з політичного і виборчого фінансування політичних партій у запобіганні і протидії політичній корупції в Україні.


Передусім, обговорення стосувалось проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії корупції в Україні». А сам законопроект, не зважаючи на гучну назву, яка охоплює широкий спектр політичної діяльності, стосується переважно питань фінансування політичних партій.


На круглому столі виступали народні депутати Андрій Парубій, Сергій Лещенко, Єгор Соболєв, Дмитро Добродомов, Юрій Дерев’янко та інші, представники АП та Мінюсту, ОБСЄ та Ради Європи, а також експерти Реанімаційного Пакету Реформ. Учасники заходу в один голос хвалили законодавчу ініціативу. Критика стосувалась виключно незначних нюансів Законопроекту, які виявили Венеціанська комісія і ОБСЄ у своєму висновку. Власне, саме цей висновок і презентували поважні іноземні гості на зібранні у стінах українського парламенту.

В обговоренні Проекту Закону взяв участь і голова КОО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко. Він підтримав необхідність ухвалення даного Закону, однак вважає його недостатнім.


«Маємо визнати, що в Україні не працюють механізми внутрішньо-партійної демократії. Саме відсутність внутрішньо-партійної демократії не дозволяє рядовим членам партій ані вільно обирати керівництво, ані впливати на рішення і позицію власної політичної сили. Саме внаслідок цього існує таке ганебне явище, як «партійна франшиза», коли партійне керівництво розпродує місцеві партійні організації місцевим «грошовим мішкам».


Саме це дозволяє партійним босам не радитись зі своїми членами, приймаючи принципові рішення про позицію партії щодо тих чи інших питань у парламенті або формату участі у виборах. Рядові партійці, ба й навіть народні депутати можуть дізнаватись про те чи інше рішення своєї партії з екранів телевізорів, а не з партійних заходів…


Щоб запрацювали інструменти партійної демократії, відкритою для громади має бути не лише фінансова інформація, але вся інформація. І про членів партій, і про партійні заходи, і про всі рішення керівних органів», - зазначив Дмитро Сінченко у своєму виступі.

26.02 – круглий стіл та семінар про свободу протестів на Житомирщині

26 лютого 2013 року в Житомирі об 11:00 за адресою: Житомирський прес-клуб реформ, Майдан С.Корольова 12 (2-ий поверх), розпочнеться круглий стіл «Свобода мирних зібрань: Європейські принципи та українські реалії», організований Всеукраїнською Ініціативою «За мирний протест!» за сприяння Національного фонду підтримки демократії та Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Того ж дня, о 14:00, експерти Ініціативи розпочнуть семінар для громадських активістів та журналістів на тему: «Теорія та практика застосування права на свободу мирних зібрань в Україні».

Під час круглого столу відбудеться обговорення механізму громадського моніторингу дотримання свободи мирних зібрань та шляхів залучення громадськості до даного моніторингу. Окрім цього, буде розглянуто факти судових заборон мирних зібрань під час виборчого процесу 2012 року, а також антиконстуційні нормативно-правові акти місцевого рівня, що діють в Житомирській області, та успішні практики оскарження аналогічних рішень міських рад.

До участі у заході запрошені представники Управління внутрішньої політики та Управління внутрішніх справ у Житомирській області, судді адміністративного суду, правозахисники, представники ЗМІ, громадські активісти, представники громадських організацій, профспілок та рухів, інші зацікавлені особи.

Серед гостей круглого столу будуть присутні голова ВГО «Інститут Республіка» Володимир Чемерис, експерт ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» Михайло Лебедь, член Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Михайло Каменєв, керівник Всеукраїнської ініціативи «Рух Державотворців» Дмитро Сінченко.

Після круглого столу експерти Всеукраїнської Ініціативи «За мирний протест!» проведуть для активістів семінар «Теорія та практика застосування права на свободу мирних зібрань в Україні». До участі у семінарі запрошуються представники громадських організацій, профспілок, рухів та зацікавлені громадяни. Захід триватиме з 14:00 до 17:00 за адресою:

Житомирський прес-клуб реформ, Майдан С.Корольова 12 (1-ий поверх).

Навчання буде проводитись на прикладах реальних успішних дій громадськості та судової практики. Під час семінару будуть висвітлені наступні питання:

• Визначення понять «мирне зібрання» та «свобода мирних зібрань»;

• Міжнародних стандартів свободи зібрань: Керівні принципи свободи зібрань та практика Євросуду;

• Особливості регулювання мирних зібрань в Українському законодавстві: Конституція, відсутність спеціального закону, рішення КС, неконституційність місцевих положень;

• Найпоширеніших порушень свободи зібрань в Україні;

• Безперешкодне проведення мирних зібрань;

• Успішної взаємодії з органами правопорядку під час мирних зібрань;

• Повідомлення про проведення мирного зібрання, успішних алгоритмів дій;

• Оскарження рішень про заборону мирних зібрань, оскарження місцевих положень.

Навчання буде проводитись на прикладах реальних успішних дій громадськості та судової практики. До роздаткових матеріалів включені зразки повідомлень для влади, заяв, позовів тощо.

Для участі в семінарі необхідно надіслати заявку в довільній формі з темою «Семінар – Мирні зібрання» на адресу: krapzen@gmail.com до 25.02.13 включно. У листі вкажіть, будь ласка, ПІБ, контактний телефон та назву вашого об’єднання/організації (якщо є).

Участь у семінарі є безкоштовною.

Кіровоградських студентів хочуть репресувати за бажання захистити свої конституційні права

13 грудня 2011 року активістам Всеукраїнської кампанії «За мирний протест!» в Кіровоградській області заборонили проводити збір підписів у Кіровоградському комерційному технікумі. При цьому директриса закладу пообіцяла покарати всіх студентів, які поставили свої підписи на захист права на мирний протест.

 

Неприємна ситуація виникла під час збору підписів серед студентів технікуму. До активістів ініціативи підійшла жіночка (як згодом з’ясувалось – заступник директора з виховної роботи Бедзай Марина Володимирівна) і заборонила студентці підписуватися під зверненням, аргументуючи це тим, що «студентам нема чого протестувати».

 

Згодом до розмови підключилась і сама директриса Барна Тетяна Іванівна, яка в грубій формі почала вимагати припинити збір підписів. «Кому потрібні ваші підписи? Не треба нам ніяких прав! Охорона, куди ви дивитесь? Виведіть їх! Ідіть до дому до студентів і там собі збирайте! У нас ніякої політики! Всі, хто підписався, будуть покарані!» – кричала директриса.

 

Пояснення учасників кампанії про позапартійність ініціативи і про відсутність законних підстав для подібних дій з боку адміністрації закладу не справили жодного враження на оскаженілих жінок. Тож активістам довелось залишити територію технікуму, адже подальший збір підписів був неможливий.

 

Свій коментар дав координатор ініціативи Дмитро Сінченко: «Це єдиний навчальний заклад в Кіровограді, де ми зустріли настільки неадекватну реакцію на збір підписів. Між іншим, таку поведінку директорки можна класифікувати як порушення ряду статей Кримінального Кодексу України, зокрема незаконне перешкоджання діяльності громадських організацій або незаконне перешкоджання мирним зібранням (ст. 340). Однак найгіршим є нерозуміння основоположних прав людини керівництвом навчального закладу. Одразу ж виникає питання – чому ж можуть навчити у такому технікумі і чи мають вони право працювати зі студентами взагалі?».

 

За менш ніж місяць проведення кампанії активістам вдалось зібрати понад 1 500 підписів. Ініціативу підтримала переважно молодь, однак серед підписантів є люди різних вікових категорій та різних професій.

 

Прес-служба ВІ «За мирний протест!»

Влада планує повернути тоталітаризм в Україні

Законопроект № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів» загрожує істотно обмежити свободу зібрань, містить неконституційні обмеження свободи, які порушують міжнародні зобов’язання України щодо забезпечення цього права на мирні збори. Це стверджують учасники прес-конференції, яка відбулася вчора в в інформаційному агентстві УНІАН в рамках проекту <<УНІАН-Права людини>>.

В заході взяли участь Володимир Яворський, виконавчий директор Української гельсінської спілки з прав людини; Володимир Чемерис, член громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України з питань забезпечення прав людини; Дмитро Сінченко, член Національного комітету громадської кампанії <<Молодіжна варта>>; Сергій Мовчан, підсудний активіст громадської кампанії <<Збережи старий Київ>>; Михайло Лебедь, Голова Київського осередку всеукраїнської молодіжної організації <<Фундація регіональних ініціатив>> (ФРІ).

Проект закону № 2450 вже був прийнятий в першому читанні Верховною Радою 3 червня цього року. Ним, як стверджують учасники, передбачено ряд обмеження прав і свобод громадян і громадських об’єднань, зокрема, обмеження місць для мітингів, встановлення термінів для проведення акцій, збільшення повноважень міліції та чиновницького апарату для перешкоджання волевиявлення громадян. Як пояснюють Володимир Яворський та Володимир Чемерис, проект закону взагалі забороняє проведення спонтанних мирних зібрань, оскільки без попереднього повідомлення мирні зібрання, згідно з законодавчою ініціативою, не дозволяється проводити. В законопроекті також передбачено, що організатори мирних зборів зобов’язані нести відповідальність за людей, які беруть в них участь - всупереч Цивільному кодексу України, проект покладає відшкодування усіх збитків, завданих учасниками мирного зібрання, на його організаторів.

За словами Володимира Яворського, фактично автори законопроекту бажають, щоб мирні зібрання відбувались як паради військових. Як пояснив Михайло Лебедь, подібні антидемократичні закони вже діють, зокрема, в Казахстані та Білорусі, де їх систематично використовують проти як громадських активістів та і звичайних громадян.

Дмитро Сінченко, у свою чергу, зазначив, що цей законопроект суперечить передвиборчим програмам усіх без винятку політичних сил, представлених у парламенті. А за ухвалення проекту Закону “Про порядок організації і проведення мирних заходів” у першому читанні проголосували аж 228 народних депутатів.

Запис відео-трансляція прес-конференції можна завантажити тут – http://upload.com.ua/get/901160141/

КІРОВОГРАДСЬКА МОЛОДЬ НАГАДАЛА ПОЛІТИКАМ ПРО ЇХНІ ОБІЦЯНКИ

19 червня в місті Кіровограді відбувся черговий Круглий стіл “Громадянська активність молоді та її вплив на українську політику” в рамках громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»”. Такі заходи мають відбутись у всіх обласних центрах України до кінця літа. За останній місяць круглі столи вже відбулись в Житомирі, Чернігові, Ужгороді, Дніпропетровську, Полтаві, Вінниці, Миколаєві та деяких інших містах.

Метою проведення круглого столу стала активізація молоді в регіонах та вирішення спільної позиції та дій в напрямку посилення контролю над виконанням політичними силами передвиборчих обіцянок в сфері молодіжної політики. Участь у заході взяли молодіжні лідери, представники влади, молоді депутати та журналісти. Презентував МВАРТУ в регіоні Речник ВМГО «Дебатна Академія», член Національного комітету «МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ» Дмитро Сінченко.

Результатом круглого столу стало прийняття резолюції Кіровоградського регіонального комітету МВАРТИ, в якій учасники заходу звернулись до місцевих осередків політичних сил, що знаходяться у Верховній Раді, з нагадуванням їхніх обіцянок та наполегливим проханням прискорити їх виконання.

До складу Кіровоградського регіонального комітету (РК) МВАРТИ входять, зокрема, Кіровоградське відділення ВМГО «Дебатна Академія», обласні молодіжні організації «Фундація Регіональних Ініціатив», Громадський рух «Не будь байдужим», НСОУ “Пласт”, ДЕГО “Флора” та «Національний Альянс». Після проведення круглого столу очікується вступ до РК УДЮТ “Січ”, КОО “Спілка молодих політологів України”, студпрофкому та студради КНТУ.

«Проблеми, які ми тут обговорюємо стосуються кожного з нас – кожну молоду людину! Ми маємо всі разом навчитись брати на себе відповідальність – тоді ми матимемо право і на відповідальних політиків.» - зауважив Дмитро Сінченко.

МОЛОДЬ ЗБИРАЄТЬСЯ ВПЛИНУТИ НА ПОЛІТИКІВ

22 травня в місті Житомирі відбувся перший Круглий стіл “Громадянська активність молоді та її вплив на українську політику” в рамках громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»”. Такі круглі столи мають відбутись у всіх обласних центрах України до кінця літа.

Метою проведення круглого столу стала активізація молоді в регіонах та вирішення спільної позиції та дій в напрямку посилення контролю над виконанням політичними силами передвиборчих обіцянок в сфері молодіжної політики. Презентував МВАРТУ в регіоні Речник ВМГО «Дебатна Академія», член Національного комітету «Молодіжної Варти» Дмитро Сінченко. Він розкрив теми «Як змусити політиків відповідати за свої слова? Як стати впливовим та як діяти далі?»

Інший член Нацкомітету МВАРТИ – Влад Пучич – торкнувся тем діяльності громадсько-активної молоді за період незалежності України та регіонального погляду на вирішення проблеми виконання обіцянок політиками.

Результатом круглого столу стало створення Житомирського регіонального комітету МВАРТИ, до якого виявили бажання долучитись, зокрема, обласні молодіжні організації «Спілка Ініціативної Молоді», «Демократичний Альянс», «Фундація Регіональних Ініціатив», «Українська Студентська Спілка», «Студент за студента» та «Національний Альянс».

«Молодіжна Варта – це спроба здійснити над завдання – показати суспільству необхідність відповідальності, та показати політикам запит з боку суспільства на цю відповідальність, якої на сьогодні ми, на жаль, не маємо…» - резюмував Дмитро Сінченко.

Молодь збирається вплинути на політиків

22 травня 2009р. в місті Житомирі відбувся перший Круглий стіл “Громадянська активність молоді та її вплив на українську політику” в рамках громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»”. Презентував МВАРТУ в регіоні Речник ВМГО «Дебатна Академія», член Національного комітету «Молодіжної Варти» Дмитро Сінченко. Він розкрив теми «Як змусити політиків відповідати за свої слова? Як стати впливовим та як діяти далі?»

    Метою проведення круглого столу стала активізація молоді в регіонах та вирішення спільної позиції та дій в напрямку посилення контролю над виконанням політичними силами передвиборчих обіцянок в сфері молодіжної політики.     Інший член Нацкомітету МВАРТИ – Влад Пучич – торкнувся тем діяльності громадсько-активної молоді за період незалежності України та регіонального погляду на вирішення проблеми виконання обіцянок політиками.

    Результатом круглого столу стало створення Житомирського регіонального комітету МВАРТИ, до якого виявили бажання долучитись, зокрема, обласні молодіжні організації «Спілка Ініціативної Молоді», «Демократичний Альянс», «Фундація Регіональних Ініціатив», «Українська Студентська Спілка», «Студент за студента» та «Національний Альянс».

    «Молодіжна Варта – це спроба здійснити над завдання – показати суспільству необхідність відповідальності, та показати політикам запит з боку суспільства на цю відповідальність, якої на сьогодні ми, на жаль, не маємо…» – резюмував Дмитро Сінченко.

 

Круглий стіл на тему "Мораль і політика"

  5 березня 2009 року у залі засідань Верховної Ради України ВМГО "Дебатна Академія" провела круглий стіл на тему "Мораль і політика" в рамках громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за Вами спостерігає".

     Протягом трьох годин активна молодь з’ясовувала, чи можуть співіснувати такі поняття як "мораль" та "політика" в нашій країні. Відповідь на це питання 5 березня під час Круглого столу в приміщенні комітетів Верховної Ради шукали учасники громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» разом з іншими громадськими та політичними діячами.
     Після привітального слова модератора круглого столу – Олександри Матвійчук, розпочав спілкування один із лідерів «МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ» Олександр Солонтай, Голова Ради Старійшин однієї з всеукраїнських молодіжних організацій. Він розповів про основне завдання кампанії – моніторинг та контроль за реалізацією даних молоді передвиборчих обіцянок політичними партіями, які зараз знаходяться при владі.
     Екскурс в історію із актуальними прикладами про співіснування моралі та політики за радянських часів провів дисидент Євген Сверстюк, Голова Українського Центру міжнародного ПЕН-клубу. Присутнім було цікаво дізнатися і про особисте ставлення пана Євгена до сучасної ситуації в країні, та про його бачення шляхів вирішення існуючих проблем.
     Наступним виступив Костянтин Бондаренко, директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна. Відомий політолог розкритикував владу та, відштовхуючись від власних знань світової історії, навів велику кількість прикладів неможливості співіснування моралі та політики в сучасному суспільстві.
     Продовжила тему можливості та неможливості ототожнення понять моралі і політики народний депутат Леся Оробець.
     Підсумував все вищесказане Олександр Солонтай, підкресливши, що у молоді є можливість бути активними, а отже – щось змінювати в сучасному суспільстві.
     Захід був організований Національним комітетом громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!». 
Окрема подяка висловлюється Оргкомітету заходу – членам ВМГО «Дебатна Академія» Марії Кравчук, Дмитру Сінченко та Олександрі Скибі.

 

ВМГО "Дебатна Академія" подарувала кров Україні

 30 січня 2009р. відбулася фінальна частина акції “Молодіжної Варти”, присвяченої Дню героїв Крут, під назвою “А ти готовий віддати кров за Україну?”. Акція проводилася з метою звернення уваги на проблеми недостатнього фінансування Збройних сил України, та, відповідно – невиконання обіцянки щодо переходу армії на професійну основу, яка записана у програмах БЮТу та НУНСу.

Щоб довести свою любов до України не на словах, а на ділі, і принести конкретну користь державі, яка має проблему з браком донорської крові, активісти громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за Вами спостерігає” здали кров в приміщенні обласною клінічною лікарні за адресою: вул. Багговутівська, 1а, відділення гострої онкогематології.

     Як прокоментував координатор акції Дмитро Сінченко: “Ми раді, що акція відбулася. Вона носить символічний характер, тому ми не чекали черги бажаючих, це ж не черга за ковбасою. За тими людьми, які сьогодні здали кров, стоять тисячі інших молодих людей, які кожен день приносять свою маленьку частку для розбудови нашої держави, людей, які відчувають відповідальність за її майбутнє і в руках яких становлення незалежної та процвітаючої України”.

     В ході акції Президенту України, Прем’єр-міністру та членам Кабінету Міністрів України, Голові Верховної Ради України та народним депутатам України, Лідерам політичних партій та громадських організацій був направлений відкритий лист з закликом долучитись до акції. Попри обіцянки окремих народних депутатів долучитися до акції жоден представник влади не прийшов.


     ДОВІДКА:
"МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" – всеукраїнська громадянська кампанія, метою якої є моніторинг та контроль за реалізацією передвиборчих обіцянок, даних молоді політичними силами під час виборів до Верховної Ради України. До складу "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" входять 12 позапартійних всеукраїнських молодіжних громадських організацій та об’єднань органів студентського самоврядування.
     За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +3 8 050 5641454 
     Координатор акції – Дмитро Сінченко (Президент Кіровоградського відділення ВМГО "Дебатна Академія")

 

Молодь заколядувала кандидатам в Президенти

14-го січня 2009р., в рамках Громадянських кампаній «Новий Громадянин» та «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!», ВМГО «Дебатна Академія» ініціювала проведення акції «Політичний вертеп».

На свято Василя і Меланки молодь вирішила нагадати трьом кандидатам у Президенти України (Ю.Тимошенко, В.Ющенку, В.Януковичу) про їхні обіцянки перед молоддю. Для цього активісти Громадянської кампанії «Молодіжна Варта» вирішили, за старовинним українським звичаєм, їм заколядувати.

Почалась вертепна хода з приміщення Кабінету Міністрів України. Юлії Володимирівни Тимошенко в цей час, на жаль, у будинку уряду не виявилось. Та прикрим був інший момент – молодь не тільки не пустили на поріг владної установи, але навіть відмовились виходити, аби отримати гостинці від молоді – результати моніторингу виконання передвиборчих обіцянок, зроблених ними як представниками політичних сил Верховної Ради, та порівняння з їх програмами кандидатів у Президенти. Відповідь чиновників виявилась короткою: «Посадовими інструкціями не передбачено виходити до вертепників…». Заколядувавши біля шлагбауму і вручивши брошури МВАРТИ охороні, молодь попрямувала до Секретаріату Президента.

 Охорона Секретаріату зорієнтувалась значно швидше, і вже за кілька хвилин ми були у подвір’ї, а згодом – і у приміщенні. Прочекавши більше 30-ти хвилин, до нас таки спустились представники Президентської канцелярії і запросили заколядувати всьому керівництву, яке на той момент було присутнім у будівлі. Свою затримку вони пояснювали нарадою, яка ще тривала під час нашого візиту. Прийняв нас заступник голови Секретаріату, який отримав брошуру і пообіцяв передати її В.Ющенку.

Закінчилась акція у приміщенні виборчого штабу Віктора Януковича, де, після півгодинного чекання, до нас вийшла Ганна Герман, яка, переглянувши нашу виставу, почастувала колядників і прийняла брошуру Молодіжної Варти. На запитання молоді, чому не виконуються обіцянки перед молоддю, пані Ганна відповіла відмовкою, що в такий чудовий день вона не хотіла би говорити про політику.

 «Захід відбувся досить вдало. Не зважаючи на те, що жоден кандидат не був присутнім під час акції, ми змогли все ж донести свої думки до їхніх представників і до громадськості, адже наш політичний вертеп викликав чималу зацікавленість серед журналістів. Те, чи дослухаються до нас самі кандидати, буде вже на їхній совісті, головне, аби сама молодь була свідомою і мала власну позицію на політичні процеси в Україні», - зазначив координатор акції Дмитро Сінченко.

 

Президент Кіровоградського відділення “Дебатної Академії” – лауреат конкурсу “Молода людина року”

24 червня у Кіровограді відбулось нагородження лауреатів обласного конкурсу “Молода людина року — 2008”. Ініціатором проведення конкурсу виступило управління у справах сім’ї, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації за підтримки фонду «Відкрита Україна».

     Цей конкурс проводиться в області вперше. Урочисте нагородження було приурочене до Дня молоді.

     Переможців визначали в 14 номінаціях: “Молодіжний лідер року”, “Молодий соціальний працівник року”, “Молодий працівник правоохоронних органів року”, “Молодий журналіст року”, “Відкриття року в галузі спорту”, “Молодий вчений року”, «Молодий медичний працівник», «Молодий політик», «Молодий робітник», «Молодий державний службовець», «Молодий будівельник», «Молодий підприємець», «Відкриття року в галузі культури та мистецтв» та «Краща молодіжна ініціатива року».

     Свій коментар дав лауреат обласного конкурсу «Молода людина року-2008» в номінації «Молодіжний лідер року» - Президент Кіровоградського реґіонального відділення «Дебатної Академії» Дмитро Сінченко: «Вдячний, звісно, за визнання мого внеску у розвиток молодіжного руху в області. Я мав би, напевно, радіти, але і організація конкурсу, і сам конкурс викликають багато питань: «як формувалась конкурсна комісія?», «чому зала філармонії була майже порожньою?», «які критерії відбору переможців?» і багато інших нюансів… мені приємно отримати нагороду, але хотілось би, щоб вона мала ще й якийсь зміст… Хоча, напевне, спишемо це на недосвідченість в організації подібних заходів, і будемо сподіватись, що наступного року цей конкурс пройде організованіше і відкритіше, чого я щиро бажаю організаторам!»

НА-Кіровоград: Підсумки Кіровоградської міської дебатної школи

15-16 березня 2008р. в Кіровограді відбулась перша міська школа дебатів, організована ВМГО «Дебатна Академія», КОО «Національний Альянс» та КОО «Молодий Народний Рух». Школа відбулась на базі двох діючих дебатних клубів – 15 березня – в Кіровоградському кібернетико-технічному коледжі, та 16-го – в Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка.

 

Для проведення тренінгів та турніру до міста завітали старший суддя Дебатної Академії Кіра Шиманська, тренер з дебатів Назар Боярський та Президент ВМГО «Дебатна Академія» -Олександра Матвійчук. Відкрив школу її організатор – Президент Кіровоградського відділення «Дебатної Академії» та Голова КОО «Національний Альянс» Дмитро Сінченко.

 

В заходах школи взяли участь студенти найбільших ВНЗ міста – КНТУ, КДПУ, ДЛАУ, «Україна», КТК, Коледж ім. Сая тощо, та представники молодіжних організацій. Зокрема, були присутні і депутати Кіровоградських обласної та міської рад.

Турнір виявив значний потенціал у розвитку дебатного руху Кіровоградщини, переможці отримали цінні призи, а найкраща команда турніру отримала шанс відвідати Міжнародний дебатний турнір «FIRE», що відбудеться в м. Харкові.

 

 

Дмитро Сінченко: «Я задоволений заходами, що відбулись. Звісно, завжди треба прагнути до кращого, але з чогось варто починати. До того ж теми дебатного турніру – як то «демонтаж тоталітарних символів», «реабілітація та визнання УПА», «заборона комуністичної ідеології» тощо сприяли ще й зростанню національної свідомості учасників турніру! Я відчув значну зацікавленість дебатами в учасників, що дає мені надію на швидкий розвиток дебатного руху в місті!»

 

„Дебатний експрес” у Кіровограді

15-16 березня 2008р. в Кіровограді на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Вінниченка відбудеться Кіровоградська школа дебатів.

     Упродовж двох днів близько 50 кіровоградських студентів братимуть участь у дебатних тренінгах, першому в історії Кіровограда міському дебатному турнірі та розважальних заходах.
     Ініціатором та координатором Школи є Президент Кіровоградського обласного відділення ВМГО „Дебатна Академія” Дмитро Сінченко. Захід проводиться спільно ВМГО „Дебатна Академія” та КОО "Молодий народний Рух"
     Тренерами школи є Президент ВМГО „Дебатна Академія” Олесандра Матвійчук та активні члени Київського міського відділення ВМГО „Дебатна Академія” Кіра Шиманська та Назар Боярський.
     Кіровоградська школа дебатів є вже другим проектом ВМГО „Дебатна Академія”, спрямованим на залучення до дебатного руху нових регіонів України. Перший проект відбувся нещодавно у Хмельницькому. Наступна зупинка „дебатного експресу” у Львові:)

НА-Кіровоград: Ми перемагаємо!

У справі захисту порушених житлових прав мешканців багатостраждального гуртожитку відбулись значні зрушення. після проведеної прес-конференції Національного Альянсу та широкої інформаційної кампанії у ЗМІ з приводу цього питання. 28 лютого 2008р. на сесії Кіровоградської міської ради було ухвалено рішення про передачу гуртожитку у комунальну власність! Рішення було прийняте як реакція на протест прокурора щодо незаконного привласнення гуртожитку ЗАТ “Радій”.

 

 

Керівництво ЗАТ “Радій” пішло на переговори з мешканцями гуртожитку, в результаті яких було запропоновано ряд компромісних шляхів виходу з кризової ситуації. А поки мешканці роздумують над пропозиціями керівництва заводу, на тиждень їм було відновлено постачання електроенергії, води та газу.

Однак, серед запропонованих компромісів не було жодного натяку на те, що хтось з сьогоднішніх мешканців зможе залишитись проживати у вже реконструйованому житлі, і ще раз наголошено, що вони програють будь який суд…

  

Ситуацію прокоментував голова КОО Національного Альянсу Дмитро Сінченко: "Вже перші ж наші дії з громадського лобіювання стали результативними – нам вдалось привернути увагу широкого кола громадськості і подія набула широкого резонансу! Це дозволило досягнути перших перемог – рішення сесії, поступок з боку керівництва ЗАТ “Радій”. Подальші наші кроки залежатимуть від бажання самих жителів – чи пристануть вони на пропозиції Е.Бахмача, чи протестуватимуть далі, відмовляючись виселятись зі своїх квартир. У будь-якому випадку, нами вже розроблено план масштабних акцій громадянської непокори, а нашими юристами – ефективні способи розв'язання конфлікту у суді, і за першим проханням про допомогу ми готові задіяти увесь наш арсенал!".

 

НА-Кіровоград: Державній Льотній Академії України - українську мову!

До Дня української мови та писемності Голова Кіровоградської обласної організації "Національний Альянс" Дмитро Сінченко звернувся до ректора Державної Льотної Академії України, (депутата облради від Блоку Юлії Тимошенко) Михайла Рубця з проханням перевести весь навчальний процес на українську мову.

 

Коментар Дмитра Сінченка: "Члени нашої організації часто помічали, що представникам "льотки" важче спілкуватись українською, і причина тому - саме у русифікації навчального процесу. ДЛАУ - чи не єдиний в області ВНЗ, викладання в якому здійснюється російською мовою. Ми пропонуємо хоча б до Дня української мови та писемності почати змінювати цю ситуацію. У випадку ігнорування нашого прохання доведеться вдатись до радикальних заходів - акцій протесту, мітингів, флеш-мобів тощо, що може негативно відобразитись як на репутації закладу, так і на рейтингу політичної сили, яку представляє її ректор! Але все ж хотілось би жити дружньо і мирно, досягаючи результатів шляхом домовленостей!"

  

Текст звернення наведений нижче.

Ректор Державної льотної академії України

Рубець М.І.

Звернення

Шановний Михайло Іванович!

Указом №1241/97 Президент України установив День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Відзначення цієї дати має сприяти розвитку української мови, поширення її вжитку у всіх сферах суспільного життя на всій території України.

Однак навчальний заклад, яким Ви керуєте, чомусь не сприяє виконанню державної мовної політики. Навіть після набуття Україною державної незалежності, у Державній Льотній Академії продовжується втілення в життя колонізаторської політики нашого північного сусіда. Русифікація українського студентства не лише не припинилась, а й посилилась. Лекції, семінарські заняття і весь навчальний процес здійснюється російською мовою. Це призводить до витіснення української мови зі вжитку, поганого засвоєння матеріалу україномовними курсантами, до зникнення з пам’яті курсантів української мови та підміни її суржиком. Ситуація, коли стратегічно важливий для України навчальний заклад виховує спеціалістів для сусідньої держави, є неприпустимою і, на нашу думку, загрожує національній безпеці.

У статті 7 закону України “Про освіту” №1060-XII від 23.05.91 та закону України “Про вищу освіту” №2984-ІІІ від 17.01.02 написано: “Мова навчання у вищих навчальних закладах визначається відповідно до Конституції України та закону України про мови”. Офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України, №10-рп/99 від 14 грудня 1999 року констатує, що “положення Конституції України зобов’язують застосовувати державну – українську мову як мову офіційного спілкування у навчальному процесі в державних і комунальних навчальних закладах України”. Нагадаю, що згідно статті 10 Конституції України, “державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України”. Отож викладання російською мовою у вищих навчальних закладах суперечить основному закону України – Конституції, та рішенню Конституційного Суду, зацитую: “Виходячи з положень статті 10 Конституції та законів України щодо ґарантування застосування мов в Україні, в тому числі у навчальному процесі, мовою навчання в дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних та вищих державних і комунальних навчальних закладах України є українська мова”. Нагадаю, що відповідно до закону України “Про Конституційний Суд України” №422/96-ВР, офіційне тлумачення Конституційного Суду є “Обов’язковим до виконання на всій території України, остаточним і оскарженню не підлягає”.

Звертаємось до Вас з проханням взяти до уваги викладене вище, і, з нагоди Дня української мови та писемності, вирішити всі проблемні питання, що накопичились на сьогодні, тобто забезпечити повний перехід на викладання українською мовою, або хоча б зробити відчутні кроки в цьому напрямку.

 

З повагою Голова КОО Національного Альянсу       Дмитро Сінченко

 

НА-Кіровоград: 90-та річниця Жовтневого перевороту!

7 листопада 2007р. організації «Національний Альянс», "Молодий Народний Рух", "Народний Рух України" та "Українська Народна Партія" провели акцію «90-річчя Жовтневого перевороту» (організації ВО "Свобода", Конгрес Українських Націоналістів та УНА-УНСО, попри заявлене бажання, чомусь так і не взяли участі в заходах). Все мало розпочатись о 18.00 з покладання вінків із колючого дроту до пам’ятника Леніна у Ковалівському парку. Натомість, представники КПУ, оточивши памўятники Леніну та Кірову, вживши кінську дозу алкоголю "для зігріву", завадили здійснити наше конституційне право, тому, порадившись, керівництвом організацій-учасників було прийняте рішення про відтермінування в часі проведення заходів та зміну маршруту ходи (з метою уникнення можливих сутичок з ідеологічними супротивниками).

 

О 20.00 з перехрестя вулиць Преображенської-Володарського розпочалась смолоскипна хода до площі Кірова, де були покладені вінки, проведено мітинг та ухвалено резолюцію мітингу. Однак наші дії викликали несприйняття з боку правоохоронців, які попросили прибрати принесені вінки. Під час розмови мітингувальників з міліцією, із засідки зўявились кілька представників КПУ, які, непомітно підкравшись, зіпсували вінок та викинули його за памўятник, використовуючи нецензурну лайку.

Після цього міліція відступила, дозволивши нам завершити захід державним гімном і розійтись.

Метою акції було нагадати про злочини, скоєні комуністичним режимом та прихильниками тоталітарної ідеології, вшанувати пам'ять постраждалих від радянської влади, привернути увагу громадськості до наслідків комуністичної діяльності. Подібну акцію національно-патріотичні організації проводять вже не перший рік і не тільки в Кіровограді. За ініціативи ВМГО «Національний Альянс» акція «Похорон комунізму» одночасно відбулася у Києві, Луцьку, Черкасах, Житомирі та Івано-Франківську.

Ситуацію прокоментував голова КОО Національного Альянсу та заступник голови КОО Народного Руху України Дмитро Сінченко: "Ми, зі свого боку, зробили все можливе, аби проведення наших заходів не збіглось в часі із заходами наших ідеологічних опонентів, аби не допустити провокацій та заворушень - для цього навіть дістали смолоскипи, щоб провести покладання вінків та мітинг увечері. Однак комуністи, на скільки мені відомо, без дозволу на те, завадили нам виявити свою позицію стосовно цієї дати. Нас, між іншим, ображає вже сам факт "святкування" цієї події, але ми, ставлячись толерантно, не заважали заходам КПУ. Вважаю, що наші дії були доцільними та виправданими, і радий, що нам таки вдалось логічно завершити акцію".

Дмитро Сінченко

 Резолюція мітингу

  

Наруга, вчинена над Україною та українцями 75-річним комуністичним терором, змушує мільйони наших співгромадян кожного року, 7 листопада, згадати злочини червоних та їх поплічників. Наша нація втратила мільйони: молодих і старих, жінок і чоловіків – патріотів своєї країни. Імена Антонова, Овсієнка, Леніна, Кагановича, Сталіна, Берії, Жданова та тисяч інших викликають в серцях співвітчизників ненависть та зневагу. Весь світ жахається від страхіть голодоморів 1921-22, 1932-33, 1945-46рр.

Здобуття незалежності принесло з собою заборону комуністичної зарази. Проте діяльність бувших лідерів КПУ та комсомолу, які замаскувались під переконаних «демократів» допомогла відновити діяльність КПУ.

На жаль, злочини комуністичного режиму досі не були засуджені, а партії, що представляють комуністичну ідеологію, досі продовжують свою антиукраїнську діяльність, залишаючись при владі. Назви наших вулиць, парків, площ, та, власне, і самих міст, досі смердять комунізмом! Ми категорично не згодні з таким станом справ!

Ми, учасники антикомуністичного мітингу, присвяченого 90-ій річниці Жовтевого перевороту, події, яка дала відлік жертвам людиноненависницької ідеології, вимагаємо:

Провести судовий процес над злочинним комуністичним режимом, накшталт Нюрнбергського трибуналу, на якому засудити злочини людиноненависницької ідеології комунізму, так само, як було засуджено злочини нацизму та фашизму.

Заборонити діяльність партій з комуністичною та нацистською ідеологіями в Україні.

Відновити історичну справедливість, прибравши з назв наших міст, вулиць та ін. обўєктів залишки тоталітарного режиму, замінивши їх на історично доцільні.

 

Слава Україні! Героям слава!

 

НА-Кіровоград: 3-ій загальноміський конкурс патріотичного ґрафіті відбувся!

14 жовтня 2007р. – до свята Покрови та Дня українського козацтва – "Національний Альянс" за сприяння управління у справах сімўї, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, КОО “Спілки молодих політологів України” та КОО “Молодий Народний Рух” провів 3-ій загальноміський конкурс патріотичного ґрафіті, розмалювавши ще одну сіру стіну нашого міста – бетонні плити, які справа огороджують територію ВАТ "Гідросила" по вул. Орджонікідзе при виїзді з-під арки у напрямку вул. Короленка. вуличним художникам було влаштоване справжнє свято – під звуки альтернативної музики вони могли проявити свій талант і безперешкодно намалювати свій витвір мистецтва.

 

 

Цього року свято було доповнене виступами реп-гуртів та планувались виступи команд брейк-дансу, які, однак, через погодні умови, нажаль були скасовані.

Конкурс патріотичного ґрафіті відбувається в нашому місті вже втретє. Минулі роки Молодий Рух розмалював огорожу недобудованого драматичного театру (навпроти готелю “Турист”), що зараз перетворилась на торгівельний комплекс "Копілка", та бетонні плити по вул. Набережній, що навпроти філіалу університету культури та мистецтв (Поплавського). Він є унікальним для всієї України і вже, стараннями рухівців, став традицією.

Захід сприяє самовираженню творчої молоді, вдосконаленню майстерності молодих художників, поширенню українського патріотизму та здорового способу життя серед кіровоградської молоді, а отже, і виконанню молодіжної політики, затвердженої Президентом України.

Компетентне неупереджене журі (а саме – найдосвідченіші райтери) шляхом голосування обрало переможця, якому було вручено цінні подарунки. Однак задоволеними залишились всі, адже для творчої молоді набагато важливіше бачити результат своєї роботи, який, сподіваємось, ще довго радуватиме очі мешканців та гостей нашого міста.

Своїми враженнями та думками стосовно заходу поділився Голова КОО "Національний Альянс" Дмитро Сінченко: "Цього року отримати дозвіл від міськвиконкому на проведення конкурсу було найважче! Не зважаючи на його традиційність та величезну популярність, на однозначно схвальні відгуки ЗМІ та громадськості в усі попередні роки, ми вперше отримали відмову в органах влади! Після повторної подачі заявки з усуненням всіх, насправді суто формальних, причин відмови, т.зв. "художня рада" при міськвиконкомі влаштувала безпрецедентну цензуру на подані ескізи художніх робіт, заборонивши не просто найкращі роботи, а цілу номінацію "Молодіжний рух в Україні та форми його вираження", мотивуючи це політичною заанґажованістю робіт. Якщо слідувати такій логіці, то варто заборонити до вжитку, наприклад, слово "Батьківщина", через асоціації з однойменною політичною партією, або познімати всі дорожні знаки з написом "РУХ"!!!

Доходило до казусів. Бачачи таке не сприйняття ініціатив нашої організації, ми додали до ескізів (скетчів) ще й минулорічні роботи (для масовки), і козак, який минулого року викликав їх захоплення, цього року отримав шквал критики, адже нагадав їм… Діда Мороза!?! (мабуть, думки про неспроможність підготувати місто до опалювального сезону навіяли…). Малюнок на тему християнської етики заборонили, натомість дозволили роботу, (також подану для "масовки") щодо якої навіть автор не міг згадати - що там написано (але однозначно не в тему…) Схоже, разом з новим напів-мером комуністом, до владного будинку повернулись і "старі-добрі", а головне "правильні" переконання про “сірі стіни”, “сіру молодь” і “світло в тунелі” (при виїзді з якого нам врешті решт і дозволили провести захід, якраз біля роботи “правильної” Партії регіонів - мабуть - для “правильних” асоціацій, і щоб ніякого там "Руху"!!!). Однак, не зважаючи ні на що, захід таки відбувся, і я цьому дуже радий!"

 

День яйця

24 вересня 2007р. в Кіровограді відбулась унікальна, але вже традиційна акція - День яйця. Приурочена вона була до події 3-річної давнини - річниці з того часу, як 24 вересня 2004 року в місті Івано-Франківськ, у одного відомого політика-"проффесора" (тоді - кандидата в президенти В.Ф.Януковича) студент поцілив "важким тупим предметом", від чого той знепритомнів і потрапив до лікарні… згаданим предметом виявилось яйце!!! Саме ця подія спровокувала шквал народної творчості - анекдоти, карикатури, телесеріали, комп?ютерні ігри, пісні…

 

Громадянські рухи взяли на озброєння гасла типу "Яйце - то сила, що зека завалила!", розклеюючи наліпки, розсилаючи СМС-ки, скандуючи їх на мітингах та пікетах… виникла торгова марка "Веселі яйця"… словом, ця подія запам?яталась на довго! Саме з цієї події до відомого політика і виборчих кампаній вцілому почали ставитись з гумором.

Традицію започаткували кіровоградські журналісти ще в 2005 році. Цього року організацію святкування взяли на себе молодіжні організації "Національний Альянс" та "Батьківщина молода".

Конкурси з призами на прицільне метання яєць, на дальність, на артистичне падіння від удару яйцем захопили гостей нинішнього свята. На традиційне метання по мішені вишикувалась довжелезна черга бажаючих, чого не скажеш про найекстремальніший конкурс, який організатори припасли на фінал - "Яєчний пейнтбол". Сміливців взяти участь в перестрілці виявилось лише двоє, однак видовище було найцікавішим!

Як зазначив голова КОО "Національний Альянс" Дмитро Сінченко: "Захід, як і передбачалось, став традиційним. Цього року святкування, на жаль, відбулось без його засновників - журналістів газети "Украина-центр", однак ми все ж вирішили не переривати традицію і все одно його провести! Провести не під прапорами своїх політичних сил-блоків - а під прапорами своїх громадських організацій, чим не порушили аполітичності і незаанґажованості заходу. Слава курям! Слава яйцям!!!"

 

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!