З двох зол... не обирають жодного!

Часто доводиться чути від «пересічних» українців відому приказку про більше і менше зло. Зазвичай її застосовують у контексті виборів до різних органів влади. Але чому ми сьогодні маємо вибір без вибору? Чи маємо ми цей вибір? Навіщо свідомо обирати хоч і «менше», але все ж таки «зло»? І що є тим «злом»?


Сьогодні Україна стала полігоном для змагання між двома світами – західним та східним. Західний світ упевнено перемагає, адже раніше цей полігон пролягав через території Західної та Центральної Європи, і, на сьогодні, значно просунувся на схід. А сама ця боротьба ведеться вже нашими власними руками у нашій державі. І найбільше вона відчувається під час виборів Президента.


Який же шлях обрати нашій країні? Кого підтримати в цій боротьбі? Давайте оцінимо обидві альтернативи.

  1. «Західний світ». У цю категорію можна віднести такі країни, як Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія, Швейцарія, Ізраїль, країни Євросоюзу та НАТО.
  2. «Східний світ». До цієї категорії можна визначити, зокрема, Росію, Китай, Північну Корею, країни Ташкентського договору та більшість мусульманських держав.

 

У стародавній Індії суспільство поділялось на 5 варн: брахмани, кшатрії, вайші, шудри та «недоторканні». Брахмани презентували духовну частину суспільства – вони були вершиною суспільної ієрархії. Це були філософи, митці, вчителі та священнослужителі. На них рівнялась вся решта людності.

 

Наступною за ієрархією були кшатрії – воїни та керівники. Вони виконували адміністративну функцію у суспільстві. Вайші – це були торгівці та виробники. Шудри ж були найманими працівниками – найчисельнішою варною. Всі ці люди були корисні та потрібні суспільству – кожен на своєму місці. Дозволявся і перехід з однієї варни в іншу – у випадку вияву виняткових талантів у людини, народженої не в тій варні. Найнижчою ланкою суспільства були «недоторканні». Це були злочинці, жебраки, раби, безумці, збоченці та інші декласовані елементи. До них було заборонено навіть торкатись.


Хто ж керує Західним суспільством? Брахмани? Ні! Західне суспільство відрізняється надзвичайною бездуховністю. Церква вже давно поступилась своєю панівною роллю світському життю. Західна філософія возвеличує ницість суспільства і виводить всю мотивацію дій людини від сексуального потягу, ненависті та заздрощів. Західна культура потурає тим самим низьким почуттям і тим самим створює морально низький примітивний продукт.


Тоді, може, кшатрії? Навряд! Поняття честі, слави, героїзму вже давно знівельовано в західному суспільстві. Якщо ти маєш інтелект, силу, вроду, сміливість, це аж ніяк не гарантуватиме тобі успіх. На місце цих якостей прийшли лицемірство, пиха, нахабність, підлість, ницість, розпуста та збочення. Конфлікти вирішуються не в чесному бою – обличчям до обличчя, а кулуарно, за лаштунками – шляхом змов та зрад.


Отож, сьогодні ми маємо таку ситуацію, при якій панівною верствою західного світу є вайші. Все купується і все продається. Суспільство виробників і споживачів. Торгівлю піднесено в ранг державної політики. Головне його завдання – отримання найбільшого прибутку при найменших затратах. В жертву такій цілі приноситься все – і духовність, і культура, і мораль, і, що ще гірше – природа. Споживацьке, грабіжницьке ставлення до природних ресурсів вже призводить до невідворотних жахливих глобальних наслідків.

Хто ж керує східною «цивілізацією»? На перший погляд також схоже на вайші. Однак, тут варто вказати на певні особливості.

 

Якщо в західному суспільстві прихід до влади тих чи інших сил відбувався в рамках законів тогочасних держав, то на сході на ці закони ніхто навіть не звертав і не звертає уваги. І прихід до влади, і її утримання там відбувається за рахунок жорстокості і неприхованого насильства. Лідери цих держав, в основному, не мають відповідної освіти та відрізняються низьким рівнем культури. Багато хто з них мав відверто кримінальне минуле. В Україні їх досі, щоправда, дещо з інших причин, називають «недоторканними». Так, цей світ, в результаті різних революційних подій, захопили декласовані елементи, які ним і керують, передаючи владу у спадок собі подібним.


То кому ж ми маємо надати владу? Торгівцям, чи криміналітету, що «косить» під бізнесменів? Хто зможе краще і ефективніше керувати? За логікою, начебто, вайші, адже вони знаходяться на вищому щаблі суспільної ієрархії, ніж «недоторканні». Їхня цивілізація досягнула більшого розвитку в економіці, в науці, вона значно багатша від східної.

 

Однак, на справді, саме тим вони і є ще небезпечнішими для світу. Їхня бездуховність розкладає людські душі, позбавляє їх сенсу існування, а споживацьке ставлення до оточуючого середовища робить непоправну шкоду для всієї планети. Не можна довіряти управління державою тим, хто апріорі до цього не здатен.


Насправді, ми маємо всі ресурси та можливості для створення правильного суспільного ладу, де найвищими ланками будуть брахмани та кшатрії. Адже ми сьогодні знаходимось у стані трансформації, де переваги ще не має жодна зі сторін. Наші душі відкриті для сприйняття істинних ідей. Ми маємо вдосталь енергії та бажання здійснити правильні зміни, в першу чергу, в собі.


З двох зол… не обирають жодного! Давайте, врешті решт, знайдемо, або створимо й оберемо добро!

 

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Політикантроп"

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!