Авангард неРУХомості

Східні мудреці стверджують: якщо Бог захоче покарати людину чи країну, він примусить її жити в перехідний етап – економіки, формування державності, ідеології. З нашої висоти чомусь здається, що сьогодні і Україна, і ми в ній живемо саме в перехідний етап і, можливо, цей етап існуватиме ще довго.

 

Хоч спільною метою всіх партій та громадських організацій – молодіжних чи ні – має бути вільна і сильна Держава, не залежна від зовнішніх чинників, в якій престижно жити і працювати, в якій росте патріотична молодь, та все ж сьогодні маємо не те, що хотілося б.

 

Минули ті часи, коли сила Народного Руху України справді була силою, принаймні у Кіровограді. Сьогодні маємо ситуацію навпаки: Народний Рух України разом із його керівництвом у Кіровограді не лише лежить на мілководді, а й усіма силами намагається  зробити все можливе, щоб нічого не робити (даруйте за тавтологію), але сидіти у теплому офісі у центрі міста, отримувати фінансування і ганяти туди-сюди тих, хто прагне хоч трохи змінити ситуацію.


Судіть самі: про який із реалізованих проектів чи проведених заходів партії у Кіровограді ви читали в газеті чи хоча б в інтернеті?  Яким чином відбувається взаємодія із молодіжним крилом партії – Молодим Народним Рухом? Напевне знаємо  - прапор Народного Руху України з гідністю буде нести кожен українець, який знає історію, але використання для «масовки» – це вже несерйозно.

 

Та й справа не у прапорі, а у набагато важливішому: хіба виросте зерно, якщо його накриють ковпаком? Хіба літатиме птах, коли його крила обріжуть, а небо зачинять на ремонт? Хіба функціонуватиме молодіжна організація без підтримки і взаєморозуміння «старших»?


На приклад, на урочистій ході в Кіровограді в пам'ять героїв Крут керівництво Народного Руху вирішило відмовчатись, натомість молодорухівці виступили головними організаторами дійства, виступаючи біля пам’ятника Богдану Хмельницькому і гордо крокуючи поряд із представниками інших громадських і політичних організацій. І ця ситуація є типовою по всіх заходах патріотичних сил Кіровоградщини.


Відмовчується «старий» Рух і сьогодні, коли неосвічена влада намагається повернути місту ім’я російської імператриці Єлисавети, замовчуючи його українське минуле…

Об’єктивність сказаного можна перевірити просто: зайдіть в Інтернет і пошукайте інформацію про Кіровоградський осередок Народного Руху України.

 

Останнє, чим можна хизуватися – це перейменування вулиці Луначарського на вулицю В’ячеслава Чорновола (та й то – в парі з «МНР»). Порівняйте із інформацією про КОО "Молодий Народний Рух". Суттєві переваги має останній.


Навіть більше того – Кіровоградська обласна організація Молодого Руху визнана місцевою припартійною молодіжною організацією 2009 року в Україні (за результатами молодіжного рейтингу року, проведеного спільно Всеукраїнською студентською радою при МОНУ та Фундацією Регіональних Ініціатив, а її члени відзначені у багатьох інших номінаціях. Напевне, авторитетнішого свідчення про роботу будь-якої організації годі й шукати…

 

А якщо без довгих вступів, то в ідеалі мало б виконуватися положення статуту й програми Народного Руху України – співпраця партії та молодіжки має здійснюватись на взаємовигідних стосунках. Зараз не існує не те що дружніх і взаємовигідних стосунків, зараз не існує буквально елементарних стосунків – як на емоційному, так і на діловому рівнях.

 

З’являється запитання: за яким ватажком і яка ватага піде у бій (у розбудову), якщо немає ні ватажка, ні ватаги?... І чи знають там, «на горі»,  як воно працюється «молодіжці» тут, «унизу»?.. 

 

Дмитро Сінченко, Інна Тільнова, для Всеукраїнської газети "Молодь України"

 

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!