Закони здорового глузду

Черговий мажор здійснив напад на "пересічну українку". Це вже стає звичним явищем. Мало не щотижня то тут то там синок/дочка/внук/коханка депутата/судді/міністра/мера/президента/прокурора б’є, давить, стріляє, вбиває людей І жодного покарання.

 

Якщо проаналізувати всі попередні випадки сваволі нашої "еліти", напрошується висновок, що ми живемо за абсолютно різними законами. Точніше, закони пишуться ними для нас. Вони – над законом. Або поза законом. Для них існують лише їхні "понятія".

 

В країні, де закон існує не для всіх, закону не існує ні для кого. Якщо олігархи не сплачуватимуть податків, не платитимуть і інші громадяни. Якщо мажори матимуть право бити, стріляти, давити автівками громадян, так само чинитимуть з мажорами громадяни.

Якщо міліція матиме право вбивати українців у відділках, то й українці не жалітимуть її. Якщо суди не хочуть судити справедливо, справедливе правосуддя чинитимемо ми.

 

В інтернет-просторі вже з’явились ініціативи, спрямовані на протидію свавіллю мажорів. Це дуже добре, але чи достатньо? Чи з одними мажорами необхідно боротись?

 

 

У всіх ЗМІ здійнявся галас з приводу останнього випадку побиття дівчини депутатом Ландіком. "Мажорна іржа роз’їдає владу", – стверджують журналісти. Однак це не зовсім так.

 

Таке явище як мажори рівно як і корупція, і кумівство, і неефективність владної системи, і надмірна бюрократизація, і вибіркове судочинство, і тіньова економіка, і багато чого іншого, що нам не дуже подобається – це все невід’ємні елементи нинішньої системи влади.

 

Без них просто не існуватиме нинішньої держави. І, напевне, краще, щоб її в такому вигляді не існувало.

 

Нам потрібна Україна, але інша. Заснована людьми для людей.

 

А доти… Не потрібно ухилятись від сплати податків – їх просто не потрібно платити. Не потрібно чекати, поки влада покарає своїх чад – необхідно самим винести вирок і самимйого виконати.

 

Так, в нас не діють жодні закони. Тоді виникає питання – чого дотримуватись? Як взаємодіяти між собою здоровій частині українського суспільства? Відповідь знаходиться на поверхні.

 

Не варто винаходити велосипеди, потрібно згадати давно забуте старе і ним скористатись.

В різні часи своєї історії людство по різному їх називало. … 10 заповідей, Кодекс Ману… Я просто назву їх "Законами здорового глузду".

 

Загалом всі вони зводяться до єдиної тези – роби іншим так, як хочеш, щоб робили тобі.

Якщо не дотриматись заповіді …. Відбудеться…

 

Ми живемо у фіктивній країні. І її ще треба легалізувати. Або, як говорять представники нинішньої влади, відмити.

 

А от якщо не подобається держава, в якій ми живемо, їй необхідно створити альтернативу.

 

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Українська Правда"

 

 

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!