Міждержавний політичний донос і безвідповідальність

Мабуть, чимало з вас уже знайомі з новим епістолярним жанром - міждержавного політичного доносу.

 

Я не історик і не народний депутат, тому історичні і політичні мотиви підписантів судити не беруся. Може, відомий історик Табачник уже підготував усім їм потрібні довідки з посиланнями на закриті архівні документи, і вибіркова історична/політична совість прокинулася на хвилину, потрібну для підписання цієї заяви.

 

Але заміна міністра юстиції уже явно позначилася на якості підготовки рішень. Очевидний «незарах».

 

І Польща, і Україна ратифікували Конвенцію про запобігання злочину геноциду і покарання за нього від 09.12.1948 року.

 

Стаття VI цієї Конвенції вказує, що осіб, обвинувачених у геноциді, має судити компетентний суд держави, на території якої було скоєно цей злочин, або міжнародний кримінальний суд, який може мати юрисдикцію щодо держав-учасниць Конвенції. Чому третина народних депутатів плутає Київ або Гаагу з Варшавою - юридичний ребус ("велика внутрішня проблема України", як зазначив спікер польського Сейму).

 

Можливо, на їх думку, територія Волинської та Рівненської областей належить саме Польщі - бо Ульянов-Ленін їх віддав ще у 1920 році за Ризьким договором. Але тоді як підписанти виконують свою присягу і частину першу статті 2, частину першу статті 17, частину першу статті 65 і, головне, частину першу статті 73 та частину другу статті 133 Конституції України?

 

Далі - ще цікавіше.

 

Підписанти власноруч задекларували, що визнають винищення 60-100 тисяч людей геноцидом, тобто злочином, що не має строків давності, територіальних кордонів та моральних виправдань. Депутат Колесніченко навіть декларує готовність особисто долучитися до обвинувачень 90-річних (в кращому випадку) учасників геноциду - за допомогою Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах та, мабуть, меморандумів про взаєморозуміння між прокуратурами, на зразок підписаного у 2008 році між Україною та Боснією і Герцеговиною.

 

Штука в тому, що стаття ІІ Конвенції, крім убивства або тілесних ушкоджень вважає геноцидом також: с) умисне створення таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове фізичне знищення групи; d) заходи, розраховані на запобігання народженню дітей серед певної групи.

 

Бо кожного з цих підписантів можна звинуватити у змові з метою геноциду національної групи (громадян України) або особистій співучасті у ньому, зокрема, на підставі:

 

1) умисного збереження низьких стандартів якості алкогольних напоїв (пов’язані втрати населення оцінюються в 40 тисяч осіб щороку);

2) відхилення 10 законопроектів про медичне страхування та потрійного оподаткування витрат громадян на "безоплатну" державну медицину;

3) встановлення переважної більшості пенсій і соціальних виплат на рівні, який Світовий Банк визнає для даної кліматичної зони рівнем злиднів (4 долари США на добу);

4) постійного невизнання результатів тендерів на державні закупівлі ліків, гарантованих державою;

5) встановлення державної соціальної допомоги одиноким матерям на 2013 рік у розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину (від 309 до 516 грн. на місяць).

 

Списочок легко продовжити. Тому є всі підстави побачити Колесніченка і К у Гаазькому суді ще до їх 90-річчя. Злодії самі підписали зізнання.

 

Але, якщо мотиви комуністів і регіоналів ще можна якось зрозуміти (їхні партії не приховують своєї антиукраїнської риторики), то як оцінювати вчинок кіровоградця Олександра Табалова, який пройшов за списком ВО «Батьківщина», але не увійшов до складу її фракції?

 

А тепер згадаємо прізвище того, хто привів його у цей список. Чи співпадає воно з тим, кого оголосили «генератором тушок»? Очевидно, що ні. Ба більше, нині це прізвище ми бачимо на посаді керівника найбільшої опозиційної фракції. І прізвище це – Яценюк…

 

Якщо в Україні не почне зрештою діяти принцип політичної відповідальності, відповідальність буде фізичною. І судний день невпинно наближається для всіх співучасників…

 

 

Іван Піддубний, для інтернет-видання "Перевесло"

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!