Владу не віддають. Владу беруть. Не гаймо часу!

Влада оговталась від нетривалого ступору і перейшла в контрнаступ. Барикади зачищено. Проти активістів Майдану, опозиційних партій та незалежних ЗМІ розпочато репресії. Щоб замилити очі західним політикам, проводяться незрозумілі круглі столи з політичними пенсіонерами-невдахами. Жодної вимоги протестувальників досі не виконано, і виконувати їх навіть ніхто не збирається…

 

Динаміка протесту невпинно знижується. Люди втомлюються. Морози посилюються. Час грає проти нас. І всі це розуміють. Влада чекала зручного моменту для повної «зачистки» Майдану. І цієї ночі дочекалась…

 

Опозиція ж чомусь зупинила свій «наступ». Лише на один день їй вдалось утримати блокаду урядового кварталу. Вони наївно чекають, що президент піде на поступки і запропонує переговори. Однак вони відмовляються розуміти, що навіть у разі переговорів і незначних поступок вони не будуть застраховані від подальшої помсти і реакції.

 

Опозиційні лідери вже опинились в ситуації «пан або пропав», але панами ставати не поспішають. Не зважаючи навіть на звернення свого лідера – Юлії Тимошенко. І від того наближають час своєї неминучої загибелі. Відступати ж їм вже просто нікуди. Потрібно перемагати.

Пропозиції ж абсолютно конкретні. Негайно міркуємо над персональним складом "тимчасового уряду". Це мають бути порядні професійні сміливі люди, мінімально заангажовані політичними силами, які мають високий авторитет у своїх сферах/галузях. Або навпаки – учасники вже сформованого опозиційного тіньового уряду.

 

Треба взяти лише ключові напрямки (максимум 10-12). Терміново їх збираємо, пропонуємо, отримуємо відповідь. Їх головною задачею має стати не реформування і не "перетягування ковдри", а утримання політичної і економічної ситуації під контролем, недопущення збройного протистояння, забезпечення внутрішньої та зовнішньої легітимності. 

 

Одночасно з тим необхідно подумати про підтримку в регіонах. Там, де є "легітимна революційна влада" - чудово. Там, де такого нема - необхідно підготувати тих, хто візьме на себе відповідальність за функціонування "тимчасових адміністрацій". З усіма діючими ведуться переговори на предмет визнання влади Тимчасового уряду. Ті, хто визнає - далі працюють. Хто ні - оголошується рішення про їх розпуск.

 

Після проголошення  розпуску КМУ, ВРУ і Президента, ухвалюється звернення до всіх органів влади та місцевого самоврядування про визначення зі своєю позицією. Оголошується звернення до дипломатів про визнання тимчасового уряду єдиною легітимною владою в Україні. Тут головне перетягнути на свій бік середню ланку командного складу силовиків. Вони мають стати гарантією мирного виходу з політичної кризи.

 

І, найголовніше, одразу ж оголошується про початок скликання Установчих зборів, на яких має бути написано нову Конституцію - Суспільний договір. До участі у зборах запрошуються всі, хто мають власні ідеї та напрацювання у державотворенні. Набір триває доти, доки не набереться 450 чоловік. Вони збираються у приміщенні ВРУ і зачиняються там, працюючи доти, доки не дійдуть згоди Консенсусом затвердити єдиний документ.

 

І коли всі до одного погодяться з остаточним варіантом - вони виходять до народу і оголошують результати роботи, які затверджуються на загальнонаціональному референдумі (за новим законом, який також має бути затверджений на Установчих зборах). Всі, хто візьме участь у Конституанті, не матимуть права протягом наступних 5-ти років брати участь у роботі органів виконавчої влади.

 

Але це все необхідно зробити вже сьогодні. Після нічної зачистки Майдану, знову збереться велика кількість народу. От там це все і має бути оголошено.

 

А тепер знову – в дорогу! Туди, де твориться історія!

 

P.S.: наслідуючи приклад журналіста Андрія Окари, скажу: всі обставини, імена людей, посади, назви органів та місцевостей є вигаданими. Будь-який збіг з реальними обставинами і реальними людьми є випадковим.J

 

 

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Лівий Берег"

Write a comment

Comments: 5
 • #1

  Viter (Thursday, 12 December 2013 09:09)

  Ідеаліст Ви батінька. Невиправний.

 • #2

  Надія (Friday, 13 December 2013 06:12)

  Тільки так, і терміново, або втратимо все і знов на століття....

 • #3

  Надія (Friday, 13 December 2013 06:22)

  Дмитре, прошу, молю, не втрачайте часу, скоріше вибирайте нашу, УКРАЇНСЬКУ владу, нема надії на "опозицію" , а НАРОД МОЖЕ ПРОГРАТИ..... Там, на МАЙДАНІ, є люди, афганці, зорганізуйтесь, бо я вже читаю що і до мікрофона не підпускають нікого крім "опозиції", а це значить, що з одного гівна, ми вліземо в друге( навіть коли виженемо Януковича), нічого не зміниться, якщо народ САМ, не ВИБЕРЕ собі ВЛАДУ..........

 • #4

  Олександр Миколайович (Saturday, 14 December 2013 00:29)

  Але способи взяття влади бувають різними. В зв'язку з подіями які відбулися в Україні
  (- непрофесійні дії уряду Януковича-Азарова, які призвели до зриву підписання, парафованої цим урядом, угоди про асоціацію України до ЄС;
  - побиття учасників мітингу можливо іноземними громадянами;
  - нездатність на протязі більше п'яти днів виявити винних і ввести ситуацію в країні в правове русло.),
  вимоги до влади повинні бути наступні:
  - дострокові вибори президента і депутатів ВРУ в зв'язку з їх повною службовою невідповідністю;
  ...

  А обирати новими депутатами варто лише тих кандидатів виборчі програми яких міститимуть наступні положення:
  http://blogs.korrespondent.net/users/blog/ansokolov/a116208

 • #5

  Юрій (Thursday, 19 December 2013 17:33)

  Смішно написано про те, як будуть "набиратися" Тимчасовий уряд та установчі збори. Якщо це ваш "досвід" таке підказує, то бігом до школи, босото.

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!