Лінія фронту

У перший день лютого в Харкові Добкін та Кернес, звані в народі тандемом "Гепа з Допою", зібравши кількасот собі подібних, оголосили про створення такого собі "Українського фронту" – на противагу "Правому сектору", самообороні та Національній гвардії Майдану.

Знову нас намагаються розколоти.

Ще напередодні Дня Соборності мене запросили на "круглий стіл" в Кіровограді, який організовувала влада. Однак це не був справжній круглий стіл, а швидше семінар або конференція, що складалась з лекцій-доповідей та питань із залу.

Організатори намагались через проведення історичних паралелей показати й довести, що буцімто "злі галичани" на майданах намагаються розколоти країну – від'єднати кілька західних областей, які нам "подарував товариш Сталін"... і для цього за мільйони іноземних доларів стоїть Майдан, а ЗМІ нас дезінформують і маніпулюють інформацією.

Звісно, своєї мети вони не досягли. Люди, яким намагались промити мізки, своїми виступами вщент розбили всі аргументи організаторів. Але мова не про це.

Останнім часом ми бачимо в ЗМI нагнітання ситуації на тему розколу України. Ці тези були актуальні в 2004 році, під час виборів і революції. На скільки вони актуальні сьогодні? Зробимо екскурс в історію.

З моменту проголошення Незалежності, в Україні точиться жорстока інформаційна й світоглядна війна – війна України із "совком". Територіальні здобутки в цій війні найкраще видно по результатах виборів. Для зручності, виділимо й проаналізуємо основні етапи.

Отже, на перших демократичних виборах незалежної України в 1991 році перемогу здобув досвідчений компартійний діяч Леонід Кравчук. Він переміг у всіх областях, окрім Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської, де перевагу надали В'ячеславу Чорноволу. Відповідно, маємо перший поділ – між Галичиною й рештою областей України.

 

Але вже в 1994 році на дострокових виборах поділ пройшов по Дніпру. Кравчук, експлуатуючи патріотичні гасла, переміг у 12 областях – Київській, Черкаській і всіх західніших. Кучма, який обіцяв зробити російську другою державною, отримав 52% голосів проти 45% Кравчука, і перевагу у всіх інших регіонах. Отже, кількість "патріотичних" областей збільшилась на 9.

 

На наступних президентських виборах Кучма також почав використовувати націонал-демократичні гасла, протиставляючи себе комуністу Симоненку. У результаті – 56% Кучми проти 38% Симоненка. Однак цього разу електоральна географія була вже не настільки чіткою, аби побачити рух патріотичних ідей на схід. Тут зіграли роль використання адмінресурсу з боку Кучми, що забезпечило йому перемогу в Донецькій, Харківській, Одеській та Сумській областях, а також фактор земляцтва, що зіграв роль у Дніпропетровській області.

 

У той же час у ряді областей підтримка комуніста була зумовленою в першу чергу високими протестними настроями – мова йде передусім про Черкаську, Вінницьку, Полтавську, Чернігівську та Кіровоградську області. Люди обирали того, кого вважали "меншим злом".

І от, 2004 рік продемонстрував уже звичну нам карту електоральних симпатій, де патріотичні ідеї взяли гору в ще чотирьох областях: Кіровоградській, Полтавській, Чернігівській та Сумській. Саме в цих областях була найжорсткіша боротьба – з бійками, залякуваннями, репресіями, і найнахабнішими фальсифікаціями.

 

Уся виборча кампанія була побудована на протистоянні сходу й заходу, Росії проти Європи й Америки, української мови й культури проти російської, української історії проти радянської пропаганди. Вибори президента 2010 року повністю повторили такий географічний поділ.

 

Сьогодні, поглянувши на карту протестів в Україні, ми можемо констатувати вже звичну картину – чим далі на захід, тим більше здобутків у повстанців. У західних областях повстання офіційно підтримане органами місцевого самоврядування, у центрі облдержадміністрації або взяті "штурмом", або заблоковані. Ніби то картина така ж, як у 2004-му.

6
 

Але є одне "але".

Сьогодні найгостріша боротьба точиться саме в південних та східних областях. Така ж, як у 2004-му точилась за центральні області. Лінія фронту боротьби із "совком" сьогодні проходить по межі Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської та Луганської областей.

Донбас та Крим досі знаходяться під повним контролем режиму, однак навіть там не зовсім спокійно.

Що ж стало каталізатором до просування української національної ідеї на Схід та Південь? Окрім об'єктивного фактору – підростання покоління молоді, що не застала Радянського союзу, і демографічна ситуація, яка краща на заході й гірша на сході – був і політичний. І ним виявилась, у першу чергу... Партія регіонів.

Після здобуття повної влади в країні й на місцях, особливо в базових регіонах, ПР дозволила в собі розчаруватись. Янукович, як і його попередник Ющенко, не виправдав очікувань свого виборця, натомість своїми діями або бездіяльністю згуртував проти себе цілі організовані протестні групи.

Відкривши двері для перебіжчиків із націонал-демократичного табору, регіонали відчутно лібералізувались. Намагаючись бути президентом "для всієї України", Янукович принаймні зовні намагався начепити на себе атрибути українськості.

Намагаючись стати монополістом на проросійському та прорадянському електоральному полі, ПР поглинула, маргіналізувала, знищила або усунула всі проросійські сили. За кілька років її панування ми практично забули про існування таких організацій, як ПСПУ Наталії Вітренко, "Руський блок", "Союз", "Родіна", при цьому з її лідером Марковим було проведено показову розправу, тощо.

Знищивши будь-яку конкуренцію в проросійському електоральному полі, Янукович змусив навіть найбільших великоросійських шовіністів агітувати за євроінтеграцію. Хто не підкорився – був показово покараний. Це суттєво змінило інформаційне поле базових регіонів ПР.

Після несподіваного згортання євроінтеграційних процесів і жорстокого розгону Євромайдану, партія влади мобілізувала всі проукраїнські, проєвропейські та протестні групи на боротьбу із собою, що змусило їх на деякий час забути про внутрішні конфлікти та протиріччя.

На щастя, в Україні більше не йдеться про розкол за регіональним поділом. Ідеться про загальнонародне повстання проти діючого режиму. Тому "російський сценарій" зазнав невдачі.

Нині мене дивують думки деяких "діячів", що вважають себе націонал-патріотами, які пропонують "влаштувати розлучення" і "віддати Росії" ті регіони, які проти євроінтеграції. Це все одне, що просто так відписати своєму квартиранту частину власної квартири – бо він любить слухати іншу музику, і тому ви не бажаєте його бачити...

Повернемось до карти протестів.

У традиційно "помаранчевих" областях, окрім Кіровоградської, або захоплено, або заблоковано ОДА. У Криму та Донецькій області – відбувся ряд мітингів та акцій. У решті регіонів акції протестів були масовими та системними.

І захоплення чи блокування не відбулось лише тому, що їх опозиційне середовище не достатньо структуроване або дискредитоване. Парламентські опозиційні партії там не мають підтримки й дієвих структур, тому на чолі рухів опору стали переважно громадські активісти.

А свідомість громадян уже дозріла. Справа за малим – зорганізуватись.

І Майдан уже народив нові сили й провідників, які до цього здатні.

Дмитро Сінченко, Всеукраїнська ініціатива "Рух Державотворців", спеціально для УП

Write a comment

Comments: 27
 • #1

  Олександр (Wednesday, 12 February 2014 14:19)

  Знаєте, що я Вам скажу?

  Я помітив інший тренд. Час пішов у зворотньому напрямку.

  1991 - кордон Австрії
  1994 - кордон Польщі 18-го ст.
  2004 - кордон РП першої половини 17-ст.

  Якщо так далі піде, то матимемо кордон ВКЛ та Київської Русі :)

  Але так далі не піде, оскільки з тих часів нічого на Півдні у демографії не залишилося.

 • #2

  Вальдемар (Wednesday, 12 February 2014 22:58)

  Абсолютно згідний із Олександром. Цивілізаійний розкол проходить по кордонах Київської Русі (Великого князівства Литовського і Речі Посполитої) із Диким Полем (хозари, печеніги, половці та інші степовики), а згодом Кримським ханством. Таке враження, що Київ захопила завжди орієнтована на Євразію ногайська орда (базувалася в тому числі й на сучасній Донеччині (до речі, Ринат Ахметов і Ринат Кузьмін - ногайці (татари, мусульмани), що дуже символічно. Це різні цивілізаії завжди орієнтовані на різні геополітичні вектори.

  І все ж я прихильник цілісної, унітарної України із непорушними кордонами... Але, знаете, українські патріоти нагадують мені шляхтичів Речі Посполитої, які в упор не хотіли помічати проблему на сході... Тоді як московити віртуозно користалися ими регіональними та релігійними відмінностями, польська еліта (подібно до сучасних українських патріотів) кричала про єдність Речі Посполитої (іншими словами говорила про квартиранта, який любить не ту музику).

  Так от, Донбас та увесь Південний в Україні, це те саме, що козаки в Першій Речі Посполитій, чи ОУН (б) в другій Речі Посполитій... Москва цим користалася тоді щодо Польщі, скористається й зараз щодо України. За тією ж самою технологією... Бажано із кров’ю, щоб на віки розділити нас по принципу козаки - шляхта в РП (Хмельницький, гайдамаки, бандеріві на Волині...).

  Головне не ховати голову в пісок. Треба помічати світоглядно-цивілізаійні і культурні відмінності між Галичиною й Донбасом, хоча б для того, щоб цими відмінностями не маніпулювали за тим самим принципом, що в Речі Посполитій перед її розділами... Бо Москва знов хоче пограти в ту ж саму гру... По тій самій програмі... "ПОДІЛЯЙ І ВОЛОДАРЮЙ" - ось принцип їхнього панування у Східній Європі впродовж останніх 200 років.

  ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЦІЛІСНІСТЬ ТРЕБА НА ЦЕ ЗВАЖАТИ І ЗЛАМАТИ ЦЕЙ СЦЕНАРІЙ.

 • #3

  Дмитро Сінченко (Thursday, 13 February 2014 12:30)

  Вальдемаре, голову в пісок ніхто не ховає. І відмінностей між Галичиною і Донбасом ніхто не заперечує. Вони безперечно є. Але аж ніяк не в тому, про що Ви пишете. Козаків і ОУНівців аж ніяк не можна порівнювати із мешканцями південно-східних регіонів. Тому що вони боролись за свою націю і за свою державу. А звичайні мешканці донбасу не будуть боротись із галичанами, бо їм нічого ділити на справді. Однак, через зрозумілі відмінності, я взагалі сумніваюсь, що вони бодай за щось боротимуться.
  І з чого Ви взяли, що Ахметов з Кузьміним - ногайці? Ногайська орда була репресована разом з іншими кримськими татарами, і нині вони після репатріації повернулись переважно в Крим. Ахметов і Кузьмін походять із казанських татар, яких завезли заселяти український схід з Росії... на скільки мені відомо, звісно.

 • #4

  Стуликов Артур (Friday, 14 February 2014 04:51)

  Считаю, что тех, кто ведёт разговор о разделе Украины необходимо предупреждать об уголовной ответственности за призыв к нарушению территориальной целостности и пресекать таким образом дискуссии по таким вопросам. Очень опасная деятельность - сеять зерно раздора.

 • #5

  Вальдемар (Friday, 14 February 2014 19:12)

  Дмито, я вам просто пропоную уважно вивчити історію Першої Речі Посполитої напередодні розділів та співставити її з історією незалежної України з 1991 по 2014 рр. До речі, щодо Південного Сходу, там грає Росія в спайці із місцевими олігархами, а мешканці там дійсно раби... Причому раби якими надзвичайно легко маніпулювати... При крайній необхідності їх надзвичайно легко построїти і дати команду вперед. Особливо, якщо ззаду йтимуть заградотряди "братньої" Росії... Отже будуть бігти в атаку, аж гай шумітиме... І це буде сіра дисциплінована орда... На відміну від активної і креативної атаманщини Центру і Сходу, атаманщини просіяної агентурою ФСБ... Отже, не все так райдужно... І це треба враховувати...

 • #6

  Вальдемар (Friday, 14 February 2014 19:18)

  я мав на увазі атаманщину Центру і Заходу...

 • #7

  Вальдемар (Friday, 14 February 2014 19:30)

  Дмитро, ще хочу додати, щодо козаків і оунівців та усіх борців за незалежність, яких я дуже поважаю. Справа в тому, що вони тільки думали, що борються за свою державу, насправді ж вони боролися в інтересах тих ляльководів, які ними маніпулювали. Вигравала від цього завжди імперія. Бо всі польсько-українські конфлікти закінчувалися перемогою Москви. Іншими словами Москва загрібала жар руками українців... І в часи Хмельниччини, і під час т.з. Коліївщини і під час Волинської трагедії 1943 року. Всі ці польсько-українські війни закіничилися перемогою Москви і ЖАХЛИВОЮ ПОРАЗКОЮ УКРАЇНЦІВ.

 • #8

  Дмитро Сінченко (Friday, 14 February 2014 19:31)

  Вальдемаре, я уважно вивчав історію Речі Посполитої, тому не бачу жодної паралелі. В Польщі повставали козаки і гайдамаки - а це і є "креативна атаманщина", а не "дисциплінована орда".
  Фактор "заградотрядів" однозначно варто враховувати. Але в такому разі це вже буде інтервенція, і нам необхідно буде кликати союзників, які гарантують нам безпеку...
  І знову ж таки, переконаний, що без російської "допомоги" сіра орда (як ви їх назвали) не воюватиме. А тут паралелі варто проводити не з Річчю Посполитою, а з УНР і військами Муравйова 1917 року.

 • #9

  Дмитро Сінченко (Friday, 14 February 2014 19:38)

  Якщо про Коліївщину і Волинську різню я можу погодитись з вами, то з приводу повстання Хмельницького - ні. Тоді ніякої Російської імперії не було. Хто ж маніпулював козаками? Московія включилась у війну вже згодом, та й то довго зважувалась. І якби була згода всередині козацтва після смерті Хмельницького - то Московія взагалі би не відбулась як імперія...

 • #10

  Вальдемар (Friday, 14 February 2014 19:53)

  Дмитро, козаками проти Речі Посполитої віртуозно маніпулювали Москва, Порта і Швеція... Напередодні другої сітової ОУН бандерівська (керівнитво) була наскрізь просякнута агентурою НКВД (хоча й німці трохи гралися). Для цього й убив Судоплатов Євгена Коновальця, бо той стримував молодняк в краю від терору проти Польщі... Зрештою почитайте спогади Судоплатова. В 1939 році в результаті пакту Молотова Ріббентропа почалася Друга світова. В 1940 році Берія поставив задачу НКВД здійснити нову інфільтрацію агентів в керівництво ОУН. А Волинська різня 1943 року відбулася якраз між визначальною битвою на Курській дузі та Конференцією в Тегерані на якій Альянти (СССР, США і Великобританія та інші) домовилися про кордони в Європі... В цей час на Волині відбувалася трагедія 1943 року... Іншими словами Москва руками українців і спецбоївок НКВД зачищала Волинь і Галичину від поляків і представників адміністрації ІІ Речі Посполитої... Причому, я знаю, що 90% борців за незалежність дійсно вели жертовну боротьбу і й гадки не мали, що їх використовують на темну ворожі до українців імперії... Історію треба вивчати, щоб зробити висновки із її уроків... Бо імперія користується цими ж прийомами буквально сьогодні. З конкретно визначеною метою це робиться. З метою федералізації, геополітичної композиції і розколу країни. Ця стратегія реалізовується Москвою уже багато років. Тому треба бути надзвичайно уважними і не легковажити можливими провокаціями і маніпуляціями...

 • #11

  Вальдемар (Friday, 14 February 2014 20:32)

  Щодо Москви напередодні Хмельниччини. Михайло Хмельницький - батько Богдана - був правою рукою галичанина Коронного Гетьмана Станіслава Жолкевського, який в 1610 році під Клушиним із 7 тис. крилатих гусарів і козаків вщент розбив 35-тисячне військо московитів, взяв Москву і коронував на московський трон царевича Владислава. Присягала вся Росія. Перед цим в Московії разом із (лже?) Димитрами панували українські козаки і трохи польської шляхти. Жолкевський був для Богдана Хмельницького надзвичайним авторитетом. Тобто, Богдан і козаки взагалі ставилися тоді до Москви і до московитів із зверхністю. Але сила Москви була в іншому. В таємній війні. В війні маніпуляторів, провокаторів і розвідників, які на Запоріжжі ходили табунами. Ці провокатори на вічах на Січі підбурили козаків щоб робити набіги на Османів, які тоді були супер-гіпердержавою. Козаки почали робити нападати на цю суперімперію... Ці набіги спровокували низку війн Османської Порти проти Речі Посполитої... Це відтягнуло козаків із Московії... В 1620 році під Цецорою загинули Жолкевський разом із Михайлом Хмельницьким, а Богдан попав у кримський полон... Турецько-польські війни послабили Річ Посполиту (Польщу і Русь) в той час як Московія кріпла і зміцнювалася... Не дарма росіяни так люблять картину "Козаки пишуть листа Турецькому султану"... ЦЕ ВРЯТУВАЛО ЇХ ДЕРЖАВНІСТЬ... До речі, під час Конотопу також... Бо коли Іван Виговський та Юрій Немирич разом із ногайськими союзниками розбили під Конотопом московське військо, то якраз у цей момент вийшов в стєпь донєцкую парень молодой. Звали його Іван Сірко, він ударив у безборонний тил ногайців (фактично по їхнім сім’ям), які воювали пліч о пліч із Виговським під Конотопом проти Москви... Я більш ніж на 100% переконаний, що ним зманіпулювали тоді московські провокатори... От вам і отаманщина... Історію треба вивчати з розумом...

 • #12

  Дмитро Сінченко (Friday, 14 February 2014 22:58)

  Вальдемаре, з одного боку, Ви все правильно пишете. Але з іншого - щоб провокація вдалась - на неї треба вестись. І ще одне. Часом інтереси кількох сторін просто збігаються. Козаки робили напади на Порту не тільки тому, що це було вигідно Москві, але в першу чергу тому, що це було вигідно козакам. Чи могла Річ Посполита цьому запобігти? Могла б. Якби дозволила українській еліті розвиватись. Якби надала українцям (на той час - русинам-козакам) своєрідну автономію - таку ж, як у Литовського князівства. Ну і, звісно, якби закон був один для всіх. Москва з цього користалась? Так. Гріх було не скористатись. І всі інші зацікавлені сторони...
  Сьогодні можна запобігти російським сценаріям - якщо розумно про все домовлятись...

 • #13

  Сергей (Wednesday, 26 February 2014 14:24)

  Мда.. Почитал. С таким подходом мы взаимопонимания не найдем.. А жаль. Я с Крыма. Я не считаю, что надо присоединяться к России. Я считаю что власть Януковича была бандитской и антинародной. Не укладывается в образ врага с пророссийского юга выведенного тут? Главная ошибка в том что чаще всего происходит стремление навязать другим, несогласным (т.е. врагам) свои идеалы, традиции, уклад жизни. А мы разные. И насилие породит только ответное насилие. У нас 99% процентов говорит по-русски. Это факт. Это не изменить. И именно стремление нас подчинить порождает ответный протест. Давайте жить в одном государстве, но со своими традициями. Нам тут от менджлиса покоя нет. Их верхушка на волне беспорядков рвется захватить власть. А с запада слышны заявления радикалов "сажать кто розмовляе не украинскою".. Мы хотим просто спокойно жить на своей земле. Ваша пропаганда не меньше российской. Истина где-то рядом..

 • #14

  sin4enko (Thursday, 27 February 2014 00:11)

  Жодного разу не чув заяв "саджати тих, хто розмовляє не українською"... натомість, на жаль, мав проблеми в Криму через те, що говорив українською... але зараз мова не про те.
  Тут немає образу ворога в особі російськомовних. Тут "ворог" - совкове мислення. Вам же ніхто не забороняє говорити тією мовою, якою зручно. Я Вас розумію і так. Тому думаю, що ми маємо порозумітись :)

 • #15

  Сергей (Thursday, 27 February 2014 08:47)

  Это очень важно! Все изменилось за один день. Если у Вас еще есть способность думать, а не зомбироваться СМИ, послушайте меня. Нам продолжают врать с тв и российские и украинские. Не верьте что в Крыму недобитая советская власть и агенты кремля устраивают беспорядки. Подавляющее население Крыма поднимается на защиту своей земли. Верхушка меджлиса рвется полностью захватить власть. Они провоцируют народ на столкновения. Я слышал что вчера говорил в Киеве Джамилев. Это ВРАНЬЕ и провокация! Не верьте! Мы нормально жили и татарами и с армянами. Украинцы для нас вообще неотличимы, т.к. не говорят по украински. Ну не хотят.. не удобно им. Но это не проблема ни для кого. Пока нас не стали настраивать друг против друга. Прежде всего руководство меджлиса. У меня дочь ходит на татарские танцы, заняла 3 место по истории в Ивано-Франковске. Разве это не показатель, что не было проблем? Они созданы специально! Я был за майдан! Я был против бандитской власти. До вчерашнего дня я был против раздела Украины.. Ваши радикалы захватили МВД и заявили что законными методами прекратят беспорядки в Крыму. Не верьте. Это не беспорядки! Это народ поднялся за свою землю, за свою СВОБОДУ!. Теперь Майдан у нас! А Ваши радикалы заняли место бандитов во власти. Я очень надеюсь что у новой власти хватит ума не стрелять в свой народ сейчас! Но первые жертвы уже есть. Умоляю, не верьте всему что говорят про Крым на Майдане! У нас нет другого выхода как бунтом отстаивать свою свободу. Извините. Наболело. Особенно после вранья с экрана.

 • #16

  Сергей (Thursday, 27 February 2014 09:14)

  Я також вас гарно, розумiю. В мене жiнка украiнка. Можете розмовляти хочь по польскi. Та в Криму украiнскою можуть бути труднощi тому що нема необхiдности вивчату мову. Татари в бiльшости не тiльки украiнську, а i свою рiдну не розумiють. Але проблема не в нас з вами. А в бойових лiдерах Майдана зi стiлiзованою свастикою. Я их бачив своiми очима, слухав про що вони говорять з трибуни. Я чую промови татарських лідерів, їхні заклики до насильства. Звиняйте якщо багато помилок.. Це не повод до сутичок.

 • #17

  Сергей (Thursday, 27 February 2014 09:29)

  "Людей, которые не хотят учить украинский язык, необходимо на законодательном уровне привлечь к уголовной ответственности.
  Такое предложение высказала 3 июня в политической программе Остапа Дроздова Прямым текстом УТ-Запад языковед Ирина Фарион."
  Это чтоб не быть голословным.

 • #18

  Сергей (Thursday, 27 February 2014)

  Совет министров и Верховный Совет захвачены! Почему когда в Киеве то "народный бунт", а когда у нас то "..противодействию развития экстремистских действий". Почему опять двойные стандарты? Это народ встал на борьбу. татар 12%, остальные в подавляющем большинстве, если не готовы драться, то уж на этой стороне точно! Я знаю, я здесь живу!

 • #19

  Дмитро Сінченко (Thursday, 27 February 2014 11:26)

  Сергію, щоб повірити Вам, що зараз в Криму "піднявся народ", треба тверезо все проаналізувати. Для цього задам вам кілька питань:
  Питання перше: якщо ви хочете жити в Україні і без бандитської влади, тоді чому знімаєте і спалюєте українські прапори і кричите гасла про приєднання до Московії?
  Питання друге: якщо це народ піднявся на боротьбу, звідки у "народу" АКМи? На Майдані також була зброя, але вона зявилась лише ПІСЛЯ застосування вогнепальної зброї з боку "правоохоронців" і її походження всім відоме. Вона переважно легальна і зареєстрована, або саморобна. У вашому випадку хтось явно централізовано озброїв "народ".
  Питання третє: чому українцям Криму "не удобно" говорити рідною мовою? Чи не тому, що у вас реально утискають україномовних?
  Питання четверте: якщо ви не маєте "совкового мислення", чому захищаєте ідолів Лєніна і інших радянських кривавих діячів, які вбивали в т.ч. ваших батьків і дідів?

  Резюме: якщо Ваша позиція щира - тоді Ви піддались на вплив московської пропаганди і не оцінюєте ситуацію обєктивно. Якщо Ви пишете це за чиїмось завданням - тоді нам взагалі нічого продовжувати розмову...

 • #20

  Сергей (Friday, 28 February 2014)

  Я отвечу Вам, хотя Вы врядли поймете.. Как Вы выражаетесь "включите свой мозг". Первое. Вопрос присоединения к России не ставится. Хватит спекулировать этим. У народа оружия нет. Это факт. И никогда не было. Те, кого Вы называете "террористы", мы называем защитниками. Они не ведут боевых действий. Они прекратили беспорядки, спровоцированные Вашим руководством и антинародными националистическими элементами. Сейчас у нас полный порядок и спокойствие. Народ спокоен и приветствует такое положение. Наведите порядок у себя. Не лезьте к нам со своими советами и "мобильными бригадами". Мы не рады Вашей вооруженной помощи. Посмотрите лучше чего Вы у себя добились. Дележ власти среди представителей бывшей власти, унижение и дискредитация органов правопорядка, разгул анархии и бандитизма (это не мои умозаключения, а сообщения Ваших СМИ). Вы хотели бы такого и нам? У нас свои представления о порядке. А что стоит Ваш Белый? Вот портрет Ваших активистов! У нас вчера народ впервые начал улыбаться на улице, вздохнул с облегчением! Нам не надо Ваших революций, Ваших погромов! Мы уже сменили власть своим, мирным путем. Это не мое личное мнение, поверьте. Так считает большинство. С памятниками мы разберемся сами. Узнав мнение всех граждан города, а не как поступают вандалы. Думаю перенесем в другое место, куда люди считающие его нужным смогут приходить. Мы уважаем мнение каждого. Мне он безразличен. Российские флаги.. это, возможно и перегиб, но реакция противодействия на Ваши провокации. Зачем было приезжать к нам с черно-красными флагами? Мы им не рады. Это очень некорректно и неуважительно с Вашей стороны. И давай те Вы перестанете врать "що у вас реально утискають україномовних". Когда я приезжал в другие области Украины и вокруг говорили тiльки "рідною мовою", я також розмовляв українскою. Не задумываясь, автоматично. Но когда вокруг всегда и везде люди добровольно говорят по русски, то удобней говорить также. НИКТО НИКОГО НЕ ЗАСТАВЛЯЕТ. Они сами так поступают. По своему желанию. Мне поначалу показалось что Вы, как журналист, способны говорить со мной адекватно, но видимо, Вас не интересует мое мнение. Вам нужны сторонники, а не собеседники. Вы меня разочаровали. Мне с Вами беседовать уже не интересно. Я программист, человек рациональной профессии. С логическим типом мышления. Я в большей мере аполитичен. Но не желаю жить в рабстве чуждых идей. Хоть комуняк, хочь националистов.
  РS/ Вы меня раскусили. Я агент Москвы, личный шпион Путина, уполномоченный представитель Жириновского и боевик Зюганова. После провала миссии запускаю программу самоуничтожения...
  "Вставай проклятьем заклейменный... " :-)

 • #21

  Сергей (Friday, 28 February 2014 10:00)

  .. пока тикает таймер самоуничтожителя, перед лицом неминуемой гибели признаюсь, что у меня и моего сына действительно есть оружие, примерно по 15-20 танков в worldoftanks (позывной COMPIL), огнестрельное в WarFace и Battlefield 4. Можете использовать этот факт в своих статьях.

 • #22

  Вальдемар (Monday, 03 March 2014 13:17)

  Сергей, не нужно нам тут пересказывать бредни порождённые воспалённым мозгом, потерявшего связь с реальностью, честью и совестью Киселёва. Мы будем добиваться, чтобы ни один антиукраинский чекист не топтал крымскую землю своими грязными сапогами. Мы будем добиваться, чтобы решение о предоставлении Крыму статуса автономной республики, которое агенты КГБ протащили в 1991 году в Верховной Раде, было отменено. Мы будем добиваться историчской справедливости, чтобы в Крымской области крымским татарам была предоставлена максимальная национально-культурная автономия и обеспечены все социально-экономические преференции. ТЕРРОРИЗМ, ЭКСТРЕМИЗМ И СЕПАРАТИЗМ ПОД ВЛАСОВСКО-ФАШИСТСКИМИ ФЛАГАМИ В КРЫМУ НЕ ПРОЙДЕТ!

 • #23

  Сергей (Tuesday, 04 March 2014 09:12)

  В Крыму живу я. И нам решать как нам жить на своей земле. Между собой в Крыму мы живет нормально. У меня много друзей среди татар, армян, греков и украинцев. Не стоит слушать телевизионный бред. Свой агитационный бред оставьте для своих фанатиков. Мы в Россию не стремимся. Но и ваших порядков тут не будет никогда. Вы нас не уважаете. Я вчера весь вечер дома работал с товарищем. Он татарин. С ним у меня нет проблем взаимопонимания. С вами мы не договоримся никогда. Больше на вашем сайте я не появлюсь никогда. Вы мне стали противны.
  Дмитро, пару слов на прощание. Вы еще слишком молоды и политически горячи. Как Кличко в начале "ударной" карьеры.
  Вам еще бы немного двуличия Яценюка, безпринципности Богословской и из вас, таки получится неплохой политик..
  Ваше заявление о взаимопонимании лживо. Вам нужно наведение порядка на всей территории ридной та незалежной.
  Такие как Вы никогда не смогут найти общий язык с востоными регионами Украины. Вы в нем не нуждаетесь. Вы меня убедили в фанатичной преданности своей идее.
  Это не у меня, а у Вас совковый тип мышления, правда раннего периода и с другим вектором направленности.
  Я очень старался найти общий язык, но ваша безаппеляционность делает из вас идейного противника. Пока только идейного.
  Я пережил Афган, Нахичевань и Степанокерт. Для меня ценность человеческой жизни не пустой звук.
  Но если приедите к нам помогать навести порядок.. свой, как призываете, мы будем вам не рады.
  И если будете у нас дома размахивать черно-красными флагами и кричать "Слава Украине!"
  У вас опять будет повод жаловаться, что Вас в Крыму зовсим нелюблять.. На украинском красивые окончания слов..
  Удачи Вам. И да хранит Вас Аллах..

 • #24

  Эксперт (Saturday, 08 March 2014 01:28)

  Уважаемый Сергей, Крым - это фатальная и непоправимая ошибка российских империалистов, рискну прогнозировать, что эта чудовищная по своей глупости авантюра будет стоить России крахом евразийского проекта и началом дезинтеграционных процессов в Российской федерации. И всё это будет происходить на фоне чудовищного краха экономики и усиления международной изоляции. ВЕСЬ МИР ЖЁСТКО ОСУДИЛ ЭТУ АГРЕССИЮ. Поэтому, Крым может станет капканом для Российской империи, а крымчане через несколько лет могут подняться на борьбу за возвращение под власть ненавидимых ими "бендеравцев". Это всего лишь прогноз... Поэтому, сейчас можете ничего не отвечать... Вспомните мои слова по весне следующего года. Тогда и поговорим.

 • #25

  Эксперт (Saturday, 08 March 2014 01:35)

  И ещё добавлю, что учитывая ваш послужной список, вы может быть и не будете розмахивать флагами под возгласы "СЛАВА УКРАЇНІ!", а вот ваши соседи, в превеликом множестве, вполне вероятно, что будут... И не только в Крыму, но и на Кубани и Ставрополье... :))) Так-что ждите и наблюдайте... Зря ваши хозяева открыли этот Ящик Пандоры... Лучше бы отбросили свою невежественную надменность и поучили уроки истории, в особенности зари XVII столетия...

 • #26

  Russo-obliko morale (Saturday, 08 March 2014 20:05)

  Почти анекдот: Киселёв (он же «путинский Геббельс») приехал в Крым и берет интервью у местных: - Вы видите бандеровцев? - Нет. - А они есть! - А российские войска видите? - Видим. - А их нет…

 • #27

  КРЫМ - это Русь (УКРАИНА) (Sunday, 09 March 2014 17:41)

  Уважаемый Сергей, обращаюсь к Вам и ко всем вашим единомышленникам, МЫ ОЧЕНЬ ЛЮБИМ РУССКИХ, РУССКИЙ НАРОД, РУССКИЙ ЯЗЫК И РУССКУЮ КУЛЬТУРУ, именно поэтому МЫ СЧИТАЕМ, ЧТО КРЫМУ УГРОЖАЕТ БАНДА БЕСНОВАТЫХ ЧЕКИСТОВ, ОТ КОТОРОЙ ВАС ГОТОВ ЗАЩИЩАТЬ ЦЕЛЫЙ МИР.

  Сергей, мы освободим братский русский народ от зарвавшейся банды кремлевских упырей, пьющих кровь наших русских братьев!

  КРЫМ - ЭТО РУСЬ (УКРАИНА)!!!

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!