Спецоперація «Революція навиворіт»

Південно-східними регіонами прокотилась хвиля мітингів, захоплень адміністративних будівель, підняття російських та радянських стягів, створення загонів самооборони, на мітингах «обирали» або проголошували нову владу, закликали міліцію і інших силовиків переходити на «бік народу»… У Росії відбулись мітинги, марші, демонстрації, автопробіги на підтримку «братнього народу»… Нічого не нагадує?

 

Так, нам намагаються показати, що це все – народні ініціативи, самоорганізація. Що там відбувається Євромайдан, але без «Євро». Майдан – навпаки…

 

Ми, ті, хто брав участь у справжньому Майдані і справжній революції у Києві та в регіонах, бачимо цей фальш одразу, в той час як мешканці сходу та півдня довгий час знаходячись в інформаційному вакуумі і під потужним впливом російської пропаганди, не одразу це помічає. Навіть сьогодні, коли вся світова спільнота помітила неприховану російську інтервенцію на території незалежної України.

 

Такий висновок у мене напрошується, зважаючи на коментарі під моїми статтями «Лінія фронту» та «Лист зі Сходу», зокрема з мешканцем Криму Сергієм, який вважає, що останні події стали наслідком того, що «Крим повстав» точно так само, як і наш Майдан.

Не знаю, чи цей «мешканець» - справжній (тобто реально існуюча людина), чи фейковий персонаж, але однозначно зрозуміло, що саме озвучені ним тези російський окупант намагається культивувати у свідомості мешканців південного сходу і власних громадян.

 

Цю ж думку ще раз довела риторика Путіна під час його сьогоднішньої прес-конференції.

Він розуміє, чому Майдан не розходиться, він розуміє, що українці прагнуть змінити Систему, а не прізвища керівництва держави, він розуміє, що ці прагнення мають дуже велику силу, тому він взяв їх на озброєння.

 

Спробую цим тезам аргументовано опонувати, виявити суперечності або пояснити їх походження:

 

Теза 1: «с запада слышны заявления радикалов "сажать кто розмовляе не украинскою"»

 

Маргінали є всюди, і у нас, і в Росії, і в Європі. На них, зазвичай, ніхто не звертає уваги. Ніхто, окрім російських спецслужб, які, ймовірно, самі ж такі заяви і ініціюють, щоб потім мати привід для тиражування по суті голослівних звинувачень. В той же час, на справді, будь-які розмови про «утиски» національних меншин в Україні є штучними і надуманими.

 

Теза 2: «Украинцы для нас вообще неотличимы, т.к. не говорят по украински. Ну не хотят.. не удобно им. Но это не проблема ни для кого»

 

Ось тут змушений не погодитись. Це «не проблема» для росіян, і проблема для українців. В Криму українська мова і україномовні громадяни зазнають справжніх утисків. Знаю з власного досвіду. Тому вони змушені асимілюватись. Політика русифікації тут не припинялась навіть за часів незалежності.

 

Теза 3: «Российские флаги.. это, возможно и перегиб, но реакция противодействия на Ваши провокации. Зачем было приезжать к нам с черно-красными флагами?»

 

Ще одна «деза». Всі росіяни говорять про міфічних бандерівців, які до них «панаєхалі», однак ніхто їх ще не бачив. З приводу червоно-чорних прапорів – це не прапори іноземних держав, тому таку «реакцію» не можна назвати симетричною. Цей стяг організаційний, і в Криму, як би дивно це для когось не було, є осередки націоналістичних організацій. Вони кримчани. Знайомий особисто, тому знаю про що говорю. І решті кримчан, які мають інші політичні погляди, з цим варто змиритись і поважати погляди членів свого ж регіону. 

Теза 4:  «Давайте жить в одном государстве, но со своими традициями. Нам тут от менджлиса покоя нет.»

 

Так ніхто ж не проти того, щоб ваш регіон мав власні традиції, історично обґрунтовані, як і будь-який інший український край. У вас цих традицій намішано найбільше, і етнічний склад має найбільше розмаїття. Вам було би цілком логічне шанувати пам'ять про правителів та відроджувати традиції всіх тих народів і державних утворень Криму: і скіфів, і таврів, і греків, і кримських татар, і всіх інших.

 

Вам також було би не зайве шанувати пам'ять ваших земляків, які створювали український флот у 1917-му та у 1991-му, українських козаків, які проводили успішні військові операції проти Османської імперії, руських князів, які колонізували Крим…

 

Тобто, ніхто не нав’язує вам ніякого Бандеру. В Криму достатньо своїх героїв, яких ви самі чомусь забули. Натомість захищаєте нав’язаних вам кривавих радянських і російських диктаторів…

 

Теза 5: «Это не беспорядки! Это народ поднялся за свою землю, за свою СВОБОДУ!. Теперь Майдан у нас!»

 

Чому ж ваш «народ» має російські паспорти і російську прописку? Чому мітинги проти Путіна у південно-східних областях чисельно в рази переважають зібрання проросійських сил? Чому біля ваших військкоматів збираються черги бажаючих резервістів записатись до українського війська – на захист територіальної цілісності України? Чи не тому, що російські війська окупували нашу територію?

 

Теза 6:«Те, кого Вы называете "террористы", мы называем защитниками. Они не ведут боевых действий. Они прекратили беспорядки, спровоцированные Вашим руководством и антинародными националистическими элементами.»

 

І які ж «беспорядки» вони припинили? Євромайдани за участі ваших земляків і мітинги кримських татар? Тоді це у вас не Майдан, а його імітація. Що таке «антинародні націоналістичні елементи» навіть боюсь запитувати. Це просто якась шаблонна нісенітниця.

 

А тих, кого ви називаєте «защітніками», у всьому світі називають окупантами. Вони не мали жодного права виходити за межі своїх військових частин, однак зробили це, порушивши всі можливі міжнародні угоди.

 

Звернення зрадника Януковича, навіть якщо вважати його «легітимним українським президентом», аж ніяк не достатньо для введення іноземних військ на українську територію. Такі рішення знаходяться виключно в компетенції Верховної Ради.

 

Обрання Аксьонова керівником Кримського уряду також було нелегітимним, адже ухвалювалось під дулами російських автоматів і за відсутності кворуму. Я вже мовчу  про всі його подальші дії, які класифікуються однозначно як державна зрада.

Теза 7: «Почему когда в Киеве то "народный бунт", а когда у нас то "..противодействию развития экстремистских действий". Почему опять двойные стандарты?»

 

Отож, у нас жодних подвійних стандартів. Народний бунт в Україні може відбутися виключно за участі народу – за участі громадян України. У Криму і в інших південно-східних областях українського народу я не помітив…

 

Теза 8: «И продажные сми (все без исключения) нас в этом убеждают. Как мне все это надоело»

 

А тут все дуже просто. Теза розрахована на користувачів інтернету – мислячу аудиторію, яка помічає тенденційність російського телебачення. Всі телеканали, особливо в іншій державі, контролювати занадто складно, тому їх необхідно скомпрометувати.

 

Відбувається спроба перенести враження про російські телеканали на всі інші ЗМІ, які є дійсно об’єктивними. В такому разі підвищується статус думки «першоджерела» - «мешканця Криму» - очевидця подій… Однак, для мислячої аудиторії очевидними є також суперечності у тезах мого опонента.

 

В той же час саме ця теза стала причиною прицільного вогню по журналістах на Майдані в Києві і в регіонах. Її продовжують культивувати.

 

Інформаційна війна триває… окупація продовжується…

 

Дмитро Сінченко, для інтернет-видання "Лівий Берег"

Write a comment

Comments: 9
 • #1

  Светлана (Thursday, 06 March 2014 20:06)

  Бред сумасшедшего.
  Мы сочувствуем автору статьи и надеемся, что к нему вернется здравый смысл.

 • #2

  Володимир (Friday, 07 March 2014 08:00)

  Все нормально і логічно написано, дякую автору статті.

 • #3

  Елена (Friday, 07 March 2014 12:56)

  мне жалко автора статьи. молодой человек снимите розовые очки. что - то вы очень замайданселись. сейчас за крымом поднимается юго восток.поднимаются шахтеры и металлурги. хватит говорить чушь. давайте обсуждать условия кредита МФВ. Вот это просто ужас. Давайте поговорим о тех ,кто не хочет в евросоюз. Что мы будет делать с нашей мясомолочной , вагоностроительной, тепловозостроительной , трубной ну и конечно с конфетами если Росия нам откажет. ведь наши отрасли не перестроились. А европе наша продукция неннужна. Имбы свою куда-то спихнуть

 • #4

  sin4enko (Friday, 07 March 2014 17:32)

  Мене, шановна Олено, жаліти не варто. Рожеві окуляри я ніколи не вдягав. Шахтарі і металурги дійсно підіймаються - за єдину, соборну і незалежну Україну. А умови кредитів і інші економічні питання варто обговорювати, коли на тебе не націлене дуло ворожого автомата...

  Вам же зараз варто подумати, що мешканці Криму їстимуть наступний рік, адже нормально заробити цього літа їм вже не вдасться... і росіяни нікого не годуватимуть. Якщо кримчани не бажають жити так, як нині живе Абхазія - у злиднях - вони мають повстати і вигнати ворожу армію з української території.

 • #5

  любовь (Sunday, 09 March 2014 07:33)

  мы все не достаточно получаем правдивой информации, врут все СМИ в большей или меньшей степени, у нас в стране сейчас у каждого региона свои розовые очки, люди почему-то не хотят думать над происходящим, которое меняется каждый день, восток надел свои очки присоединения к России и никто ничего не анализирует, что будет дальше в этом случае, а что будет в другом, выйдем на митинг, покричим все одно и тоже(другого мнения не выскажишь-прибьют) и разойдемся, а ведь сейчас есть уникальная возможность поменять всех воров, взяточников, хамов, разломать коррупционную систему на местах,выбрав других и жить лучше, если каждый город на месте сделает это у себя- начнут находиться люди, которые представят интересы народа в парламенте, но это сложно, что стоит пойти покричать на митинге- да ничего, а вот разоблачить того, кто взятку у тебя брал вчера страшно, ведь он - или сосед, или начальник, или одноклассник, и эти все воры громче всех кричат за россию, потому что им это выгодно, потому что в россии тоже самое, а что будет с простым народом, который хочет сдаться на милость победителю? посмотрите на абхазию(и как уже живет грузия), спросите какие пенсии у шахтеров в росии, цены, платы за жилье, и везде точно такие же взятки, точно такое же гаи, просто проанализировать нужно все и не клиниться на такой мелочи как язык, ведь закон отменили через пару дней, уже все в порядке, Тягнибок захотел его ввести, его сразу заткнули, правительство послало прокурора во Львов- люди не захотели его- ушел моментом, майдн еще стоит, сейчас любого заменить можно, а мы в другую хоть и дружественную страну собрались, точно такую коррумпированную

 • #6

  Эксперт (Sunday, 09 March 2014 11:04)

  Я тоже хочу обратиться к человеку, которому оппонирует автор статьи. Уважаемый Сергей, Крым - это фатальная и непоправимая ошибка российских империалистов, рискну прогнозировать, что эта чудовищная по своей глупости авантюра будет стоить России крахом евразийского проекта и началом дезинтеграционных процессов в Российской федерации. И всё это будет происходить на фоне чудовищного краха экономики и усиления международной изоляции. ВЕСЬ МИР ЖЁСТКО ОСУДИЛ ЭТУ АГРЕССИЮ. Поэтому, Крым может станет капканом для Российской империи, а крымчане через несколько лет могут подняться на борьбу за возвращение под власть ненавидимых ими "бендеравцев". Это всего лишь прогноз... Поэтому, сейчас можете ничего не отвечать... Вспомните мои слова по весне следующего года. Тогда и поговорим.

  И ещё добавлю, что учитывая ваш послужной список, вы может быть и не будете розмахивать флагами под возгласы "СЛАВА УКРАЇНІ!", а вот ваши соседи, в превеликом множестве, вполне вероятно, что будут... И не только в Крыму, но и на Кубани и Ставрополье... :))) Так-что ждите и наблюдайте... Зря ваши хозяева открыли этот Ящик Пандоры... Лучше бы отбросили свою невежественную надменность и поучили уроки истории, в особенности зари XVII столетия... Тут наглядно: http://www.youtube.com/watch?v=2gIxgJAHDc4

 • #7

  КРЫМ - это Русь (УКРАИНУ) (Sunday, 09 March 2014 15:55)

  Уважаемый Сергей, обращаюсь к Вам и ко всем вашим единомышленникам, МЫ ОЧЕНЬ ЛЮБИМ РУССКИХ, РУССКИЙ НАРОД, РУССКИЙ ЯЗЫК И РУССКУЮ КУЛЬТУРУ, именно поэтому МЫ СЧИТАЕМ, ЧТО КРЫМУ УГРОЖАЕТ БАНДА БЕСНОВАТЫХ ЧЕКИСТОВ, ОТ КОТОРОЙ ВАС ГОТОВ ЗАЩИЩАТЬ ЦЕЛЫЙ МИР.

  Сергей, мы освободим братский русский народ от зарвавшейся банды кремлевских упырей, пьющих кровь наших русских братьев!

  КРЫМ - РУСЬ (УКРАИНА)!!!

 • #8

  Виктор (Monday, 10 March 2014 21:52)

  У каждого свое мнение. Не навязвайте его другим! Мне как бывшему балтянину стыдно чттать, что мои земляки своей кровью на майдане привели к власти этих людей. Хоршие идеи скинуть яныка использованы подонками для собственых целей. И сейчас используется гнев толпы против Крыма. Мы в крыму хотим быть с Украиной, ногораздо больше хотим с Россией. Уж очень противна насильственная украинизация. Даже нам, говорящим на украинском. Придумали новые слова правила и радуются

 • #9

  sin4enko (Monday, 10 March 2014 22:12)

  По вашому, якщо людина висловлює свою думку, вона її комусь нав'язує? Ми спілкуємось, для цього кожен висловлює власні міркування, слухає опонента, і, у разі, якщо позиція опонента аргументованіша і переконливіша, змінює свою позицію. Це ж елементарні правила дискусії.
  Тепер щодо ідеї "скинути янека". Ідея полягала не в тому, щоб його скинути, а в тому, щоб змінити Систему. І скинути янека - це перший крок. Замість цього скинутого янека хтось у будь-якому разі має тимчасово посидіти. Ці, що зараз сидять - мо і не на багато кращі, але точно не гірші.
  Щодо тих, хто хоче бути з Росією - їх ніхто в Україні не тримає. Навіть з квитками в будь-яке місто РФ можна допомогти. Там ніхто нікого не буде "насильно українізувати".
  Щодо "нових слів і правил" - це щось мені не відоме. Напевне походження цієї інформації те ж, що і про "бендерівців-фашиздів" - російсько-гебелівська пропаганда...

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!