Війна світів. Русь vs Московія.

Війна України з Росією почалась не з сепаратистського шабашу на Донбасі, не з окупації Криму, не з розстрілу активістів на Інститутській і навіть не з початком Євромайдану. Вона почалась сотні років тому – у 1169 році – з нападу князя Андрія Боголюбського на Київ.

Війна України з радянською Росією не завершилась, а продовжилась з моменту проголошення державної незалежності у 1991 р. Змінювались фази цієї війни, змінювались форми, і от сьогодні вона досягає свого піку, адже заговорила вогнепальна зброя та силові підрозділи обох держав.

Україна вже тривалий час живе у стані війни. В першу чергу – інформаційної. З путінських засобів масової дезінформації ведеться активне зомбування власного населення і тих, кого вдалось «підключити» до їхнього інформаційного поля.

З населенням поза межами РФ робота також ведеться, але акценти робляться на інших формах. Все це робиться для того, аби відновити «бі-полярний світ», задовольнити амбіції і піднявши самооцінку кремлівських карликів з їхніми посіпаками.

 

Яскравим свідченням ваги інформаційної складової у арсеналі російських окупантів є війна за телевежі та постійні спроби заблокувати доступ українців до об’єктивної інформації.

Москва, вражена бацилами імперіалізму, намагається відновити свій контроль над усіма територіями, що входили до зони впливу СРСР. Для цього вони беруть найефективніші розробки сталінської та гітлерівської пропаганди, модернізуючи її сучасними можливостями новітніх технологій.

Чому дії РФ виявились ефективними? Тому що Росія має чітку виписану ідеологію. Такий собі гібрид радянських та імперських ідеологем. Сьогодні цю ідеологію вже без сумніву можна назвати нацистською. Росія має стратегію реалізації своїх устремлінь. І вся державна машина працює на її втілення.

Путін хоче розширити кордони своєї держави, приєднавши всі території, що входили до складу СРСР, Російської і Монгольської імперій, адже правонаступником саме цих державних утворень він вважає свою країну.

Україна ж досі не визначилась з власною державною ідеологією. З боку російських агентів постійно відбувається протидія в її запровадженні. Ми до останнього боялися слова націоналізм, хоча це є природна ідеологія будь-якої держави, не залежно від того, якого спрямування партії є в ній при владі.

Сьогодні всі українці перетворюються на націоналістів. З відкритою агресією Путіна проти нашої держави, вся країна відчуває величезний патріотичний підйом. Державному керівництву доводиться пасти задніх у цих процесах. І якщо вони не встигнуть змінитись – будуть замінені на нових.

 

Розглянемо кожен різновид «зброї» окремо, розділивши її на «тактичну» та «стратегічну». 

Тактична інформаційна зброя

Дію такої зброї ми всі бачимо сьогодні, в першу чергу – через телеекрани кремлівського телебачення. Тут Путін діє за принципом інформаційних хвиль. Ключове повідомлення масовано подається через телебачення, радіо, друковані та електронні ЗМІ. Це стає можливим через тенденційність висвітлення подій у підконтрольних, та «джинси» - в незалежних мас-медіа.

Щоб запустити у ЗМІ ключове повідомлення, потрібен інформаційний привід. Якщо зазвичай ЗМІ шукають інформаційні приводи, то путінська пропаганда їх створює. Кожен інформаційний привід – це окрема спецоперація, метою якої є просування ключового повідомлення вищезазначеними каналами.

Після запуску повідомлення через офіційний відносно авторитетний ресурс, його одразу підхоплюють інші, репостять у соціальних мережах, коментують «тролі», поширюють чутки через «шептунів»…

Коли потрібен високий рівень донесення повідомлення, на останньому етапі формування необхідної громадської думки може застосовуватись навіть звичайна реклама.

Як протидіяти:

 1. Україна має створити окрему структуру, можливо навіть ціле Міністерство, яке б займалось питаннями інформаційної безпеки як внутрішньої, так і зовнішньої, а також формуванням міжнародного іміджу нашої країни
 2. Припинити мовлення всіх засобів масової пропаганди РФ на території України
 3. Активно пропагувати свою символіку та ідеологеми шляхом налагодження ефективної співпраці зі ЗМІ
 4. Не противагу путінській брехні, нашою зброєю має стати правда, тому максимальну увагу слід спрямувати на забезпечення свободи слова
 5. Інформація про власників ЗМІ має бути відкритою. Власники не повинні втручатись в редакційну політику. Дотримання журналістських стандартів дозволить українцям отримувати правдиву інформацію.

 

Але ефективність тактичної зброї була б не суттєвою без попередньої системної роботи…

Стратегічна інформаційна зброя

Стратегічно РФ просуває ідеї «Руського міра» через прославлення досягнень Російської імперії та Радянського союзу. Радянська пропаганда, міфи – досі живуть і підтримуються Росією. Вона взяла на озброєння старі тези, але просуває їх новими методами.

Саме тому РФ намагається зберегти радянську топоніміку, пам’ятники, радянські міфи, і одночасно з тим, відновити імперські міфи про «єдність слов’ян», православну церкву, «третій рим» тощо.

З цією метою щорічно влаштовуються помпезні військові паради до Дня перемоги, фестивалі, стимулюється книговидання, фінансується пропагандистська література, фільми, серіали, ток-шоу, підтримується російський шоу-бізнес на всьому пострадянському просторі.

Паралельно з тим активно створюються проросійські організації, рухи, партії, як лівого, так і правого спрямування, фінансується їхня діяльність. Такі структури лобіюють російські інтереси і пропагують ідеї «руського міра».

Інколи такі організації навіть ініціюють перейменування радянських топонімів та заміну радянських пам’ятників на… імперські. Зокрема, така ситуація склалась у Кіровограді, який намагаються перейменувати на Єлисаветград, і в Дніпропетровську, якому пропонують повернутись до «Катеринослава». Та ж історія і з перейменуванням вулиць і встановленням пам’ятників Катерині ІІ.

Окремо варто виділити роль церкви Московського Патріархату. Переважна більшість її структур працюють за принципом секти. Вони створюють групу постійних прихожан, яким промивають мізки краще, ніж це роблять «свідки Ієгови». Після чого «зомбі» за першим закликом батюшки використовуються як безкоштовна рабсила, зокрема, для захоплень приміщень конкурентів, для різного роду масових заходів, і елементарно для голосування за «потрібних» кандидатів на виборах. Самі ж церкви навчились непогано заробляти на релігії, виставляючи «прайси» на всі «послуги», і не сплачуючи ні копійки податків.

 

Як протидіяти? Необхідно:

 

 1. Відновити історичну пам'ять, заповнити «білі сторінки» української історії правдивими історичними фактами. Вирівняти викладання історії в навчальних закладах. Цим має активно займатись інститут національної пам’яті.
 2. Розробити стратегію інформаційної політики. Створене Міністерство інформаційної політики має чітко знати принципи позиціонування України у світі та мету, яку ми маємо досягнути. Реалізація стратегії має бути чітко вимірюваною за допомогою зрозумілих показників та визначеною у часі.
 3. Припинити діяльність УПЦ МП в Україні за розпалювання міжрелігійної та міжнаціональної ворожнечі, а також за підтримку тероризму. Її власність віддати Єдиній Помісній Українській Церкві (після її створення). Прибутки релігійних установ необхідно оподатковувати на загальних підставах.
 4. Однією постановою чи законом перейменувати всі відверто радянські топоніми і прибрати всю радянську символіку, в т.ч. і всі пам’ятники, замінивши їх українськими, історично близькими тому чи іншому регіону. Встановити відчутні штрафи за невиконання такого рішення.
 5. Виконати вимоги українського законодавства щодо діяльності ГО та партій. Припинити реєстрацію всіх антиукраїнських організацій, а їх активістів притягнути до відповідальності згідно ККУ.
 6. Український дубляж всіх кіно та телепроектів має бути 100%, без ніяких титрів. При цьому необхідно стимулювати виготовлення власних фільмів, мультфільмів та іншого культурного продукту.
 7. Щоб забезпечити національним меншинам їхні мовні права, необхідно ввести збір за використання іноземних мов у публічній сфері. Гроші, отримані з нього, мають спрямовуватись на розвиток української мови. Використання мов національних меншин у навчальному процесі має відбуватись за рахунок коштів відповідних національних громад, а не за державний кошт.

Сьогодні в Україні йде боротьба між патерналізмом та ініціативою, між горизонтальним та вертикальними структурами. З одного боку барикад стоять раби і рабовласники, з іншого – вільні люди. Війна йде не за території, а за людську свідомість та людські душі.

Це дійсно війна добра зі злом. І українці в цій війні – воїни світла і воїни добра. У цій війні ми переможемо тоді, коли переможе Майдан. Коли ми змінимо Систему в Україні – ми змінимо увесь світ.

Ми переможемо. В нас немає іншого вибору!

 

Дмитро Сінченко, для Радіо "Свобода"

Write a comment

Comments: 30
 • #1

  Олексій Луговцов (Thursday, 29 May 2014 07:53)

  "Війна України з Росією почалась" з моменту, як в Україні та Росії з'явилися псевдопатриоти, філософи-правдофіли, заробітчани зрадою народу та пропагандою людиноненависництва, взагалі.

  Пан Дмитро, не намагайтеся здатися розумнішим, ніж Ви є насправді, а то зелені папірці з кишені стає видно...

 • #2

  polityka (Thursday, 29 May 2014 08:51)

  Пане Олексію, у вас щось у житті не склалось? Звідки така невмотивована безпідставна агресія? І чому ви такі самокритичні до себе? Одразу себе називаєте "псевдопатріотом, заробітчанином зрадою" тощо... кого ви вже встигли зрадити, за яку суму і яким чином?

  І звідки ви робите висновки про розумові здібності автора? Ви з ним особисто знайомі?

 • #3

  Сварог (Thursday, 29 May 2014 09:22)

  Луговцеву-
  ЖАБА ДАВИТ от чужого интеллектуального превосходства?
  типично кацапская черта ущербности и комплекса неполноценности

 • #4

  Маруся (Thursday, 29 May 2014 21:34)

  Я думаю, у пана Олексія рецидив отієї одвічної (тисячолітньої) ненависті до волелюбного українця "руссььких", бо вони звикли бути чиїмось. Наразі вони путлера ... кріпаки, зомбаки, раби, що заглядають хазяїну в рота, щоб дав що-небудь випити і закусити.

 • #5

  Віталій (Thursday, 29 May 2014 21:43)

  Дякую за душевну спробу розібратися по суті. В цілому згоден. Але моя версія відповіді на Ваше головне питання, лежить дещо в іншій площині екзистенції природного права людини:
  www.facebook.com/notes/віталій-локотарьов/право-на-інформацію-та-заборона-пропаганди/717240744986525

 • #6

  ММ (Thursday, 29 May 2014 22:28)

  туфти в тексті вистачає. яке нафіг 100-ве дублювання фільмів? по-моєму автор націоналюга ще той.націоналізм породить лиш злобу та ще більший хаос! думайте головою, а не емоціями!

 • #7

  Дмитро Сінченко (Thursday, 29 May 2014 22:36)

  Автор націоналюга, і цього жодним чином не приховує. Націоналізм - це любов, і породжує він виключно любов, гармонію і порядок. Націоналісти зазвичай думають саме головою, тому їхні оцінки переважно тверезі і адекватні. Надмірна ж насиченість знаками оклику та граматичних помилок Вашого посту, пане ММ, свідчить про те, що надмірна емоційність притаманна саме Вам.

 • #8

  Вікторович (Friday, 30 May 2014 00:01)

  Розумна стаття.
  Українцям (русичам) потрібно усвідомити, що москалі нам не браття, і ніякі вони не РУССКИЕ!!!..Можливо і правда, що українці - це вигадана назва, кимось, для чогось....бо ще тисячу років тому назад не було такого народу як українці, а були русичі, русини. Хоча нам це усвідомлювати вже і не треба, навіть собака розуміє, що москаль нам не брат, а навпаки треба щоб Москляндія і всі її ГРАЖНАНЄ знали хто є хто....це ж смішно коли азіат (бурят)..говорить, що він русскій...і звати його Іван Петров....ідіотизм ..

 • #9

  Володимир (Friday, 30 May 2014 19:47)

  ти хто? - Українець; ти хто? - Поляк; ти хто? - Русин; ти чий? -руський, є така орда.

 • #10

  Оксана (Saturday, 31 May 2014 17:58)

  Тисну автору руку! Дуже хороша стаття, особливо корисними видаються поради до дій - якби ж тільки це втілювалося. Є надія, що після всіх цих подій українці не будуть уже соромитися власне "українського". Недарма колись казав Стус: " Довічною ганьбою цієї країни буде те, що нас розпинали на хресті не за якусь радикальну громадську позицію, а за самі наші бажання мати почуття самоповаги, людської і національної гідності"

 • #11

  ММ (Sunday, 01 June 2014 00:00)

  та у Вас, шановний, помилок більше буде граматичних, ніж в мене, це точно!
  А націоналісти, вони ніколи не породжували любов, про яку любов річ йде??? чи вам нагадати розвиток націоналістів на прикладі нацистів? нацисти теж спочатку приносили любов і порядок... тому я вважаю, що таких треба присікати в зародку. Хоча, маю сумніви, що ви маєте на когось великий вплив.

 • #12

  Дмитро Сінченко (Monday, 02 June 2014 11:00)

  Ну що ж, коли раптом таке трапиться, що у мене помилок буде більше, ніж у Вас, тоді й поговоримо :) Хоча, про що говорити? Про розвиток націоналістів на прикладі нацистів? Ну, це десь те ж саме, що говорити про розвиток лібералів на прикладі консерваторів...

 • #13

  богдан (Monday, 02 June 2014 13:37)

  ....ця війна ніколи не закінчувалась,хоча з плином часу приймала різні форми....

 • #14

  уэсик (Monday, 02 June 2014 13:56)

  вы-то воюете тильки Россия не пришла))))))))))

 • #15

  ММ (Tuesday, 03 June 2014 06:06)

  може порахуємо помилки? :)
  і націоналісти, це ті ж самі фашисти, ті ж самі комуняки, які винищували все, що не підтримує їх ідеї! так що людей типу вас, я прирівнюю до цих груп! можете назвати, чим ви відрізняєтесь від них, я уважно прочитаю.

 • #16

  Дмитро Сінченко (Tuesday, 03 June 2014 07:41)

  Тільки в останньому коментарі їх 8. :)

  Почитайте курс політології та історії... може попустить...

 • #17

  ММ (Wednesday, 04 June 2014 16:51)

  конкретно, де помилки? я бачу 3, а де ще 5? )
  та срав я на твої курси, я все добре знаю, що і як! краще почитай, що роблять з націоналістами!

 • #18

  Дмитро Сінченко (Wednesday, 04 June 2014 20:29)

  Побачити 3 помилки - це вже досягнення, але одночасно з тим допустити ще 5 в останньому коментарі - регрес... Рекомендую окрім політології і історії "підтягнути" українську мову... А ще бажано навчитись етики, бо на "ти" ми ще не переходили.
  "Срати" на "мої курси" також не вийде, бо в мене їх немає. Але коли Ви наберетесь мужності визнати власну неосвіченість і скористаєтесь моїми порадами, то з подивом відкриєте для себе, що у всіх розвинених цивілізованих державах націоналістів вшановують і прославляють.

  PS: наявність одразу 3-х "я" у двох реченнях поспіль свідчить про егоїзм та егоцентризм автора. Про неврівноваженість я вже говорив - про неї свідчать перебір зі знаками оклику. До психолога Вам також не завадить звернутись...

 • #19

  ММ (Sunday, 08 June 2014 00:36)

  я маю сумніви, що ви бачите, де ті помилки, а те, що я пишу з маленької, не говорить про неграмотність!

 • #20

  ММ (Sunday, 08 June 2014 00:43)

  а тепер поїхали...
  ---------------------------
  Побачити 3 помилки - це вже досягнення, але одночасно з тим (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) допустити ще 5 (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) в останньому коментарі - регрес... Рекомендую (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) окрім політології і історії (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) "підтягнути" українську мову... А ще (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) бажано (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) навчитись етики, бо на "ти" (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) ми ще не переходили.
  "Срати" на "мої курси" також не вийде, бо в мене їх немає. (НЕ ТОЙ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) Але коли Ви наберетесь мужності визнати власну неосвіченість і скористаєтесь моїми порадами, то з подивом відкриєте для себе, що у всіх розвинених цивілізованих державах (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) націоналістів вшановують і прославляють.

  PS: наявність одразу 3-х "я" у двох реченнях поспіль (МАЄ БУТИ РОЗДІЛОВИЙ ЗНАК!) свідчить про егоїзм та егоцентризм автора. Про неврівноваженість я вже говорив - про неї свідчать перебір зі знаками оклику. До психолога Вам також не завадить звернутись...
  -------------------------------------
  скільки нарахували, пане грамотій? ))))
  так що велике привелике питання, хто з нас освідчений, а хто неук!
  націоналісти призводили країни до великого успіху? це ж хто, наприклад? багато прикладів бажаю! ))))

 • #21

  Ніна Яківна (Sunday, 08 June 2014 08:58)

  Вибачте, що втручаюсь у вашу лінгвістичну суперечку, але я працюю вчителем української мови, тому в цьому питанні розуміюсь.
  У Ваших "виправленнях", пане ММ, можу погодитись хіба що з необхідністю виділити комами "окрім політології і історії" і слово "бажано". У решті випадків жодного розділового знаку ставити не потрібно. Або назвіть конкретні правила, за якими їх варто ставити. Може я відстала від життя і чогось не знаю.
  А тепер щодо Вашого, пане ММ, тексту. Починати речення з малої літери - це однозначно помилка. Їх у Вас 6.
  Слово "освідчений" не є антонімом до слова "неук", тому воно є недоречним. Припускаю, що Ви мали на увазі слово "освічений" (ОСВІЧЕНИЙ, -а, -е. 1. Який має освіту, засвоїв різнобічні знання; культурний. // Письменний, грамотний. 2. у чому, заст., рідко. Обізнаний.). Це слово, як Ви мабуть вже помітили, пишеться без літери "Д".
  Слово "превелике" пишеться через літеру "Е", а не "И".
  Ось Вам і відповідь на Ваше питання...

 • #22

  ММ (Sunday, 08 June 2014 11:35)

  пані Ніна, я повторюсь, мені не дуже зручно постійно ставити велику літеру, так як я пилу з телефона, маю маленький екран і постійно промазую, так як рідко взагалі пишу з телефона, і мені не дуже зручно! так, я мав на увазі саме те слово. а розділові знаки там є, мабуть ви не уважно прочитали )
  і я запитання не Вам ставив! він почав, нехай би і відповідав за свої слова!

 • #23

  джитр талл (Sunday, 08 June 2014 14:39)

  ты шо куришь? какая украинна в 1196 роци? Карликовая россия а уруаина тогда какая? не гони пургу раслабся и лови кайф от жизни!

 • #24

  Дмитро Сінченко (Sunday, 08 June 2014 19:32)

  джитр талл - в 1196 році сучасна Україна мала назву Київська Русь. Я нічого не курю. Кайф від життя можна отримувати і без додаткових стимуляторів...

 • #25

  Дмитро Сінченко (Sunday, 08 June 2014 21:54)

  ММ: з приводу грамотності і освіченості повторюватись не буду. Пані Ніна дала вичерпний коментар, з яким я погоджуюсь.
  Відповім на питання про націоналістів. Але спершу - до дефініцій.

  Націоналі́зм (фр. nationalisme) — ідеологія і напрямок політики, базовим принципом яких є теза про цінність нації як найвищої форми суспільної єдності та її первинності в державотворчому процесі. Відрізняється різноманіттям течій, деякі з них суперечать одне одній. Як політичний рух, націоналізм прагне до відстоювання інтересів національної спільноти у відносинах з державною владою.

  У своїй основі націоналізм проповідує вірність і відданість своїй нації, політичну незалежність і роботу на благо власного народу, об'єднання національної самосвідомості для практичного захисту умов життя нації, її території проживання, економічних ресурсів та духовних цінностей. Він спирається на національне почуття, яке споріднене патріотизму. Ця ідеологія прагне до об'єднання різних верств суспільства, незважаючи на протилежні класові інтереси. Вона виявилася здатною забезпечити мобілізацію населення заради спільних політичних цілей в період переходу до капіталістичної економіки.

  В силу того, що багато сучасних радикальних рухів підкреслюють своє націоналістичне забарвлення, націоналізм часто асоціюється з етнічною, культурною та релігійною нетерпимістю. Така нетерпимість засуджується прихильниками поміркованих течій у націоналізмі.

  А тепер до питання, кого можна вважати видатними націоналістами світової історії? Націоналістами можна вважати всіх діячів національно-визвольних рухів, які вибороли незалежність своєї країни. Націоналістами можна вважати всіх політиків, які відстоюють національні інтереси власної держави. Націоналістами можна вважати всіх культурних діячів та філософів, які пропагували культурне відродження власних націй.

  Потрібні прізвища? Візьміть доллари - і побачите прізвища американських націоналістів. Візьміть гривні - прочитаєте прізвища українських націоналістів...

  Це не вкладається у Вашу систему координат і уявлення про націоналізм? Тоді бажаю Вам змінити цю систему і вийти за рамки совкового мислення.

 • #26

  Микола (Sunday, 15 June 2014 14:33)

  Скільки коштують ті сім пунктів ( в грн. і долях простих громадян) ? Гарні душевні прагнення, але реалізувати іх можливо тільки тоді, коли всі будуть такими мрійниками.

 • #27

  roman (Tuesday, 08 July 2014 16:03)

  практически со всеми словами согласен но для этого нужно очень много времени пока полностью не исчезнет совок в головах

 • #28

  Виктор (Wednesday, 06 August 2014 09:36)

  Чому церковнослав'янська мова московського діалекту зараз видається за русский язык, коли з справжньої рускою мовою, існуючий русскій язик має мало спільного. Давайте захищати себе і свою країну, ми маємо моральне право повернути своє добре ім'я. Починаючи з того, що загально поширену серед православних славянських держав церковну словенську мову з часом россіяни назвали русскім язиком, а справжнью русску, руську, русинську мову вивели в стан чогось неповноцінного.

 • #29

  Ігор (Tuesday, 16 September 2014 23:15)

  Було б дуже добре розмістити матеріал про географічні межі українців "від Сяну до Дону", в контексті реальної історичної науки, х мапами та документальними свідченнями. Особливо цікавить Черноземье (6 областей), та питання про обмін Курська й Бєлгорода на Крим, східні й західні кордони в найбільших історичних межах

 • #30

  Гість (Thursday, 08 September 2016 16:20)

  Фільм "Берестечко. Битва за Україну" :
  частина 1 - https://www.youtube.com/watch?v=T11hwiZfPD8
  частина 2 - https://www.youtube.com/watch?v=1DVUkzSWYJM

сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!