Три запитання щодо місцевого бюджету

Навіть не заглиблюючись в деталі, неозброєним оком можна помітити три «суто корупційні» статті в бюджеті Кіровограда на цей рік.

Перша — «фінансове забезпечення нагородження відзнаками міськради» (129 517 грн).

Переконаний, що в нинішній ситуації, коли більшість звань і нагород дискредитовано, необхідно накласти мораторій на їхню видачу і зробити ревізію «заслуг» тих, кому їх вже встигли видати. А продовжити нагородження «за заслуги» можна лише після того, як, по-перше, процедура нагородження стане прозорою, і по-друге, з’являться вагомі причини когось нагородити.

Друга — «економічна підтримка ЗМІ Кіровограда» (430 900 грн).

У бюджеті планують підтримати лише одну комунальну газету — «Вечірні вісті». Також у програму підтримки внесли витрати на сайт міськради, однак це, напевне, помилка, адже сайти в Україні не мають статусу ЗМІ. Витрати на сайт мали б бути вписані в статтю адміністративних витрат.

А щодо газети — безперечно, це прогрес порівняно з минулим роком, коли міськрада виділяла кошти одразу кільком газетам і телеканалам.

Третя — «фінансова підтримка громадських організацій інвалідів і ветеранів» (200 000 грн).

Як насправді можна було б підтримати громадські організації? Шляхом відкритого конкурсу проектів, де гроші виділялися б не на існування організації, а на її суспільно-корисну діяльність і не на заробітні плати керівникам «надуманих» об’єднань.

Ось так, не заглиблюючись у кожну зі статей бюджету, ми виявили принаймні 760 417 грн, які можна було б зекономити. Хто ж за все це платитиме?

Кіровоградські депутати вирішили знищити місцевий бізнес, поставивши максимальну ставку податку — 2% — для готельних, торговельних, офісних будівель. У Верховній Раді підприємців обдурили, ввівши новий податок замість обіцяного зменшення податкового навантаження, а місцеві депутати радо за це вхопились.

Чим це може загрожувати місту? Черговою хвилею закриття підприємств, а отже, безробіття, або новою хвилею тінізації місцевої економіки. Бізнесу буде вигідніше сплатити «корупційний податок» за те, щоб контролюючі органи «не помітили» його квадратних метрів.

Але час на те, щоб виправити помилки, ще є. Голосування за бюджет заплановано на 20 січня. Сподіватимемося на здоровий глузд...

Дмитро Сінченко, для Всеукраїнської щоденної газети "День"

Write a comment

Comments: 0
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт коаліції "Рада Експертів"
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Асоціації Політичних Наук
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт Всеукраїнської ініціативи "Рух Державотворців"
сайт ГО "Ексампей"
сайт ГО "Ексампей"
аналітична платформа "YouControl"
аналітична платформа "YouControl"

Подобається сайт? Поділись посиланням із друзями у соцмережах!